Neler Yeni

Laptop Hiç Bir Şekilde Harici Ekran Kartını Kullanmıyor

T0NY1K1K

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yasin BUDAK
Gigabyte G5 GE marka laptop kullanıyorum. Oyun olarak da Metin2 oynuyorum. Bir client'te bile dahili ekran kartı %100'e yaklaşıyor. Bir müddet sonra %100'de çalıştıktan sonra 2-3 saniye ekran kararıyor tekrar görüntü geliyor. Client'ler siyah ekran oluyor. İnternette olan tüm ayaları denedim ama hiç bir şekilde harici ekran kartını kullanmıyor. Böyle bir şey nasıl olabiliyor aklım almıyor cidden. O kadar para ver ama ekran kartsız gibi kullan. Bunun hakiki bir çözümü var mı?

Nvidia denetim masası ayarları yapıldı.
Windows 11 Pro grafik ayarları yapıldı.
BIOS kısmında ekran kartı ayarı yok.

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Gigabyte G5 GE marka laptop kullanıyorum. Oyun olarak da Metin2 oynuyorum. Bir client'te bile dahili ekran kartı %100'e yaklaşıyor. Bir müddet sonra %100'de çalıştıktan sonra 2-3 saniye ekran kararıyor tekrar görüntü geliyor. Client'ler siyah ekran oluyor. İnternette olan tüm ayaları denedim ama hiç bir şekilde harici ekran kartını kullanmıyor. Böyle bir şey nasıl olabiliyor aklım almıyor cidden. O kadar para ver ama ekran kartsız gibi kullan. Bunun hakiki bir çözümü var mı?

kanka zamanında benzer derdi araştırdım eğer girişi exe ise harici kartı kullanabiliyorsun ancak exe değilde bu diğer giriş ise malesef ki çoğu pvp server malesef ki exe kullanmıyor değişiyor yani şans işi :D

T0NY1K1K

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yasin BUDAK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka zamanında benzer derdi araştırdım eğer girişi exe ise harici kartı kullanabiliyorsun ancak exe değilde bu diğer giriş ise malesef ki çoğu pvp server malesef ki exe kullanmıyor değişiyor yani şans işi :D
TR oynuyorum ama diğer uygulamalarda da hariciyi kullanmıyor. Mesela googlede harici kullan diyorum ama yine dahiliyi kullanıyor.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran

Metin2'yi NVIDIA ile oynayamazsınız. Nasıl yaptılarsa ayarlasanız bile dahili ekran kartı çalışıyor. MUX Switch var ise ya da HDMI ile bir TV'ye ya da monitöre bağlayarak NVIDIA ile oynayabilirsiniz.

T0NY1K1K

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yasin BUDAK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Metin2'yi NVIDIA ile oynayamazsınız. Nasıl yaptılarsa ayarlasanız bile dahili ekran kartı çalışıyor. MUX Switch var ise ya da HDMI ile bir TV'ye ya da monitöre bağlayarak NVIDIA ile oynayabilirsiniz.
Diğer şeylerde de kullanmıyor. Mesela google'yi harici yapıyorum ama yine dahiliyi kullanıyor. Dahiliyi devre dışı bırakıyorum bu sefer işlemci direkt %100 oluyor. Malımızla rezil oluyoruz ya.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,056
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom