Neler Yeni

Laptop önerisi oyun için 15k 20 k arası

Frxzbie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mert
15k 20 k arası laptop biraz artabilir fiyat

BeroGreen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
RTX 3050Ti
Direkt Acer Nitro 5 serisinden bazı laptopları bırakacağım ben de Acer Nitro 5 kullanıyorum (sistem özelliklerimin yanında adı yazıyor ama ben aldığımda 16.999du şu an 28k o yüzden vermedim link)

Acer Nitro 5 görüp görebileceğin en fiyat performans gaming laptoptur soğutma, performans, hız yani her şeyde seni mutlu eder üstüne üstlük bu laptoplardan hangisini alırsan al 16 gb ram çaktınmı ondan kralı o fiyatta olmaz

www.trendyol.com/acer/nitro-5-intel-core-i5-12500h-8gb-512gb-ssd-4gb-rtx3050ti-linux-15-6-fhd-gaming-laptop-nh-qfley-004-p-448144711

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,513
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
Ne için kullanıcaksınız hocam

fgoren

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Fatih Gören
Direkt Acer Nitro 5 serisinden bazı laptopları bırakacağım ben de Acer Nitro 5 kullanıyorum (sistem özelliklerimin yanında adı yazıyor ama ben aldığımda 16.999du şu an 28k o yüzden vermedim link)

Acer Nitro 5 görüp görebileceğin en fiyat performans gaming laptoptur soğutma, performans, hız yani her şeyde seni mutlu eder üstüne üstlük bu laptoplardan hangisini alırsan al 16 gb ram çaktınmı ondan kralı o fiyatta olmaz

www.trendyol.com/acer/nitro-5-intel-core-i5-12500h-8gb-512gb-ssd-4gb-rtx3050ti-linux-15-6-fhd-gaming-laptop-nh-qfley-004-p-448144711
2. Tavsiye ettiğiniz laptopu kullanıyorum ve çok memnunum dediğiniz gibi çok f/p bir laptop ve oldukça şık.

Bana mı denk geldi bilmiyorum ama usb girişleri çok sertti aldığımda ve kasa plastiği falan kasıntı duruyor gibiydi daha önce de kullandım aynı modeli böyle değildi. Gel gör ki geçtiğimiz haftalarda ekran açısını yükselttiğimde ekranın gittiğini fark ettim 1 ay sonra istanbula gideceğim bakalım servisten nasıl bir geri dönüş alacağız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ddr5 f/p olarak daha iyi duruyor hocam tek eksisi 3050 olması ama aralarında çok fark yok

TİTAN.

80+ Platinum
15k 20 k arası laptop biraz artabilir fiyat
Bunu öneririm

Frxzbie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne için kullanıcaksınız hocam
Oyun valorant

2. Tavsiye ettiğiniz laptopu kullanıyorum ve çok memnunum dediğiniz gibi çok f/p bir laptop ve oldukça şık.

Bana mı denk geldi bilmiyorum ama usb girişleri çok sertti aldığımda ve kasa plastiği falan kasıntı duruyor gibiydi daha önce de kullandım aynı modeli böyle değildi. Gel gör ki geçtiğimiz haftalarda ekran açısını yükselttiğimde ekranın gittiğini fark ettim 1 ay sonra istanbula gideceğim bakalım servisten nasıl bir geri dönüş alacağız

Bu arada ddr5 f/p olarak daha iyi duruyor hocam tek eksisi 3050 olması ama aralarında çok fark yok
Peki acaba oyunlarda nasıl değerler görüyordunuz hocam ben daha çok oyun oynayacağım da

Çok teşekkür ederim önerileriniz ve deneyimlerinizi anlattığınız için

Deniz....

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Deniz Tatar

acer markasının kalitesinden memnunmusunuz ben kötü bir marka olarak biliyordum laptop konusunda yüzlerce bilgi sahibi kişinin olumsuz yorumlarından sonra senin yorumunu görünce şaşırdım

BeroGreen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
RTX 3050Ti

Hmm haklısınız bende de manyak derecede sertti USB girişleri fakat ben bunları çok dert etmedim, çünkü aşırı normal. Kullandıkça (tak/çıkar yaptıkça zamanla) yumuşuyor. Özellikle ekran konusunda hiç dediğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım, belki de uzun vadede ortaya çıkan bir problemdir. Bu arada benim laptopum sizinkinin Ryzen versiyonu. Kasa konusunda değişiklik olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca Monster markasını düşünüyorsanız tavsiye etmiyorum. Modelini hatırlamamakla beraber bir arkadaşımda 1050Ti'lı versiyonu vardı. Forza Horizon 5'te mükemmel bir performans veriyordu fakat turbo fan modunda çalışmasına rağmen akıl almaz bir sıcaklık vardı ciddi manada elimi bilgisayarın üstüne koyamıyordum. Yeni kasalarda iş farklıysa bilemem tabii.

acer markasının kalitesinden memnunmusunuz ben kötü bir marka olarak biliyordum laptop konusunda yüzlerce bilgi sahibi kişinin olumsuz yorumlarından sonra senin yorumunu görünce şaşırdım
Ben aşırı memnunum, yani sırf para döktüm diye demiyorum beni. İndirdiğim hiçbir oyunda yüzümü kara çıkartmadı. 512 GB SSD idare etmelik iyi, hız konusunda tam tamına 9 saniyede Windows'u görüyorum. Sıcaklık bugüne kadar GPU ve CPU ikisi birden %100 olunca CPU'da 95 gördüm, GPU'da 89 gördüm (Turbo modu açınca 80'lere kadar düşüyorlar). RAM konusunda günümüz için 8 GB asla yeterli değil. Mutlaka ikincil 8 GB'lik RAM'i almanız gerekiyor, birçok oyunda -özellikle de GTA 5'te bunun eksikliğini gördüm- RAM'i 16 yaparsanız çok daha yüksek performans alırsınız. Ayrıca özellikle benim kullandığım modelde ekrandan ışık sızması olduğunu söyleyen çok kişiyle karşılaştım fakat bu ben göremedim. İşlemciye diyecek laf yok beni her konuda mutlu ediyor. Gel gelelim ekran kartına. Ekran kartım 3050Ti 95W model. Fakat ben oyunlarda ekran kartından maksimum verimi asla alamadım ve bu canımı sıktı. Özellikle Ready or Not oynarken ekran kartım sırf standart 60W'ın bile altı olan 16, 17, 20W gibi değerlerde çalıştığı için yer yer çok rezil FPS'ler gördüm o oyunda. Ekran kartım o oyunda 95W hepsini kullansa çok rahat 200 FPS görebilecek bir bilgisayar. Oyundan oyuna değişiyor tabii, mesela theHunter: Call of the Wild oynarken ekran kartım 75, 79W'a kadar çıktı ve FPS'imde kayda değer artışlar yakaladım (45 FPS'den 180 FPS gibi bir değere). Çok ama çok uzun lafın kısası ben bu laptopu aldığım için hiç pişman değilim, bana fazlasıyla yetiyor ve güncel oyunların hepsini oynattırıyor. Malzeme kalitesi olarak orta/iyi diyebilirim. Tavsiye ederim. Puan verecek olsaydım puanım şu olurdu: 8/10.

Son düzenleme:

Deniz....

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Deniz Tatar
hikaye oyunları ile hiç aranız yoksa ekran kartını gtx1650 ye düşürüp bakabilirim o zaman işlemci i5 12. nesil olucaktır haliyle

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,513
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
Oyun valorant

Peki acaba oyunlarda nasıl değerler görüyordunuz hocam ben daha çok oyun oynayacağım da

Çok teşekkür ederim önerileriniz ve deneyimlerinizi anlattığınız için
Acer 12500h olan modeli alın alttaki arkadaşın önerdiği bu bütçede en iyisi bu
Bunu öneririm
+8gb ram alıp acer servisine taktırabilirsiniz performansınızı etkiler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
928,187
Üyeler