Neler Yeni

Laptop Ram Yükseltmesi Yaparken Problem Yaşıyorum

zfrozcn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer özcan
Selamlar, laptop bilgisayarıma ram yükseltmesi yapmak için Timetec 2x16 gb 2666mhz ram sipariş ettim. Ramlerin ikisini aynı anda taktığımda laptop açılıyor, fanlar çalışıyor ama ekran gelmiyor. Tek tek takıp denediğimde bir tanesinde laptop problemsiz açılıyor ve ekran geliyor. Diğerini taktığımda laptop açılıyor fanlar dönüyor ama ekran açılmıyor ve laptop kapanıp açılıyor sürekli. Ram'in bir tanesi bozuk diye düşündüm ama öyle midir? Bu durumda ne yapmam gerekli? Teşekkürler.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Bende de aynı şey oldu; 2 li taktığımda çalışmıyordu. 8*2 almıştım. Üstünde 4 vardı. 1 tanesini iade ettim. 4+8 olarak sorunsuz çalıştı. Büyük ihtimal ramlar dual mod desteklemiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopun modeli nedir?

zfrozcn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende aynı şey oldu; 2 li taktığımda çalışmıyordu. 8*2 almıştım. Üstünde 4 vardı. 1 tanesini iade ettim. 4+8 olarak sorunsuz çalıştı. Büyük ihtimal ramlar dual mod desteklemiyor.
Tek tek denediğimde bir tanesi çalıştı bir tanesi çalışmadı ama. Monster Abra a5 V15.2

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Ben de tekli ikiside çalıştı. Çiftli çalışmadı. 1 tanesi çalışmadıysa onu iade edin ya da ikisinide iade edip farklı marka alın.

zfrozcn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zafer özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de tekli ikiside çalıştı. Çiftli çalışmadı. 1 tanesi çalışmadıysa onu iade edin ya da ikisinide iade edip farklı marka alın.
Büyük ihtimalle ramden kaynaklı bende öyle düşündüm ama. Can sıkıcı bir durum.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Ram işinde sıkıntı yaşamamak için en garanti yöntem yetkili servise yaptırmak.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,516
İsim
Emre Zengin
Selamlar, laptop bilgisayarıma ram yükseltmesi yapmak için Timetec 2x16 gb 2666mhz ram sipariş ettim. Ramlerin ikisini aynı anda taktığımda laptop açılıyor, fanlar çalışıyor ama ekran gelmiyor. Tek tek takıp denediğimde bir tanesinde laptop problemsiz açılıyor ve ekran geliyor. Diğerini taktığımda laptop açılıyor fanlar dönüyor ama ekran açılmıyor ve laptop kapanıp açılıyor sürekli. Ram'in bir tanesi bozuk diye düşündüm ama öyle midir? Bu durumda ne yapmam gerekli? Teşekkürler.
Aynı slotta biri çalışıp diğeri çalışmıyorsa RAM çok büyük ihtimalle bozuktur.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,516
İsim
Emre Zengin
Top Bottom