Neler Yeni

Laptop ram yükseltme hk.

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
Düşündüğüm gibi 4+4 takmış vicdansızlar :)
hocam yapıcak bir şey yok ben şimdi bunun mhzsine uygun 8 ya da 16 gb bir ram alır takarım güzel olur bir de 120 gb ssd düşünüyorum m2 slotum yok m2 slotum olsa biraz daha iyi bir şey alırım şu an ki hddyi de bir aparat vardı onunla cd girişinden takıp oyunları oraya atsam iyi performansı olur bence termal macunda sürerim

man a man

80+ Bronze
hocam yapıcak bir şey yok ben şimdi bunun mhzsine uygun 8 ya da 16 gb bir ram alır takarım güzel olur bir de 120 gb ssd düşünüyorum m2 slotum yok m2 slotum olsa biraz daha iyi bir şey alırım şu an ki hddyi de bir aparat vardı onunla cd girişinden takıp oyunları oraya atsam iyi performansı olur bence termal macunda sürerim
SSD yoksa mutlaka al tak farkı görürsün

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
SSD yoksa mutlaka al tak farkı görürsün
evet hocam az önce yokluğunu hissettim yani gta v i doğruluyordu ve size de ss atmam gerekiyordu ama normalde max 1 dklik işi 6dk de falan yaptırdı canım diskim

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
haiko haikoloji
20GB'a kadar yükseltilebiliyor. Alman gereken ram bellek bilgileri ve senin laptop videoda nasıl takılacağını da gösteriyor :)
16 GB 2400 MHz sodimm(Kingston) DDR4

Son düzenleme:

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
20GB'a kadar yükseltilebiliyor. Alman gereken ram bellek bilgileri ve senin laptop videoda nasıl takılacağını da gösteriyor :)
teşekkürler hocam bende zaten max 20 gb yapmayı düşünüyordum

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
Sorun olmaz ama 4 + 4 dual channel çalışır alacağın 16 nın 12 si flex yani tek kanal şeklinde çalışır. Takarsın ama bir problem olmaz.
hocam çölde kalmış insana suyun markası fark etmez :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun olmaz ama 4 + 4 dual channel çalışır alacağın 16 nın 12 si flex yani tek kanal şeklinde çalışır. Takarsın ama bir problem olmaz.
hocam bir de son olarak ramleri 0 bulamazsam ya da ucuza çözmek istesem 2. el alsam bir problem olur mu neye dikkat etmeliyim

Son düzenleme:

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Halil Karagöz
hocam çölde kalmış insana suyun markası fark etmez :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bir de son olarak ramleri 0 bulamazsam ya da ucuza çözmek istesem 2. el alsam bir problem olur mu neye dikkat etmeliyim
Hocam oksitlenme renk değişimi felan var mı diye kontrol et. Hiç tinere girme izopropil alkolü pamuk bir çubuğa biraz döküp rami temizleyebilirsin. Eskiden taktığımız bölgeyi silgi ile hafif hafif siler parlatırdık 😂 izopropil bulamazsan sadece yumuşak bir fırça ile ramlerin üstündeki tozu al bastırmadan silgi ile ram bağlantı yerlerini silebilirsin. Bir de memtest 86 testi yapabilirsin.

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
Hocam oksitlenme renk değişimi felan var mı diye kontrol et. Hiç tinere girme izopropil alkolü pamuk bir çubuğa biraz döküp rami temizleyebilirsin. Eskiden taktığımız bölgeyi silgi ile hafif hafif siler parlatırdık 😂 izopropil bulamazsan sadece yumuşak bir fırça ile ramlerin üstündeki tozu al bastırmadan silgi ile ram bağlantı yerlerini silebilirsin. Bir de memtest 86 testi yapabilirsin.
hocam simdi bozuk gelir falan filan diye güvenemedim samsung alacam 0 16 gb toplam 20 gb ramim olucak yani bence pcye iyi gelir

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
hocam tekrar rahatsiz ediyorum ama benim baktigim 2 ramde benim pcde takili ramlerin mhzsinden yüksek bir problem olur mu
8 GB - https://www.n11.com/urun/samsung-m4...4-2133-mhz-notebook-ram-1115074?magaza=tirsem

16 GB - https://www.n11.com/urun/samsung-m4...-mhz-cl19-notebook-ram-1373852?magaza=stsofis

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Halil Karagöz

arda.wqqp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
teknoloji
İşlemci ne hocam ? Sorun olacağını sanmıyorum işlemci düşürür hızını, ama gene bakarız kaç desteklediğine.
i5 8250U hocam islemcim ama simdi fark ettim biz sağ üstte yazan sayiya bakiyorduk orada iki ramdedr 1800lerde bir şey yaziyor anlayamadım tam kac mhz ben kendi ramimin fotografini da atayim size

Ekler

• IMG-20240818-WA0090.jpg
    IMG-20240818-WA0090.jpg
    339.5 KB · Hit: 7
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
975,223