Neler Yeni

Laptop sıvı metal uygulamasından sonra sıcaklıkta değişim olmadı sebebi nedir?

Cassian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Bayrakoğlu
Merhabalar. Asus tuf A15 laptopuma Ryzen 6800h işlemcisi çok ısındığı için macun değiştirme kararı aldım. Daha önce PS4 Pro ma sıvı metal uygulaması yapıp memnun kaldığımdan laptopa da yapmak istedim. Kasayı açtığımda CPU ve GPU haricinde diğer bileşenlerde de termal macuna benzeyen bir şey vardı elim değmişken temizleyip termal pad yerleştirdim. kapton bant ve süngerle izolasyon yapmaya çalıştım. sonra test edeyim dedim. Eskiden boşta 55-60 derecede çalışan PC şimdi 69-70 ne üstü ne aşşağısı. Oyun oynarken Cyberpunk ta 95 derecenin aşşağısına inmeyen oyun sinematiklerde yine 95 derece açık dünya da değişiklik gösteriyor ve ani FPS düşüşleri droplar yaşanıyor. Fortnite ta da aynı şekil. 15-20 derece hatta 10 derece deşüş görüceğimi düşünürken bu performans kaybı neden oldu. Termal pad yerine eskisi gibi termal macun mu sürmeliyim?
(CPU-GPU daki metalin düzensizliğini fotoğrafı çektikten sonra düzelttim ) 3.jpg32.jpg23.jpg

Farway

80+ Silver
Hava boşluğu olmayacak ve metal macun kağıt inceliğinde olacak, vidaları iyi sıkacaksın, termal pedlerin kalınlığı çıkarttıklarınla aynı mı? Ayrıca fanların 2 side çalışıyormuydu eminmisin? her şey doğruysa imkanı yok yükselmesinin.

Cassian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Bayrakoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hava boşluğu olmayacak ve metal macun kağıt inceliğinde olacak, vidaları iyi sıkacaksın, termal pedlerin kalınlığı çıkarttıklarınla aynı mı? Ayrıca fanların 2 side çalışıyormuydu eminmisin? her şey doğruysa imkanı yok yükselmesinin.
Vidalar artık dönmeyecek şekilde sıkılı macunda dediğin gibi incecik, fanlarım da 6000rpm yi geçik çalışıyor fakat padler 1mm kalınlığında sorun bu olabilir mi bi termal macun alıp padleri değiştirsem olur mu?

Farway

80+ Silver
Şu an boşta 70 derecelerde mi çalışıyor yani bu haldeyken?

Farway

80+ Silver
Macun hangi marka
Mesaj otomatik birleştirildi:

Metal yani

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,152
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Asus rezillik ya şuna bak yazık.

Cassian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Bayrakoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Macun hangi marka

Metal yani

Thermal Grizzly - Conductonaut

Bu yerleştirdiğim padler her ne kadar 1mm olsada eskisi gibi olan macun kadar ince olmamasından dolayı işlemcinin üzerine bakır plaka tam olarak baskı yapmıyordur belkide.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,768
Üyeler
147,413
Son üye
birisi bosver
Top Bottom