Neler Yeni

İnceleme Asus ROG Strix G15 G513QC İnceleme (RGB Manyağı Laptop)

Sheazel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Seçkin Kurtalan
Hocam elinize sağlık, ben de normalde 2 gün önce bu cihazı sipariş verecektim ama daha üst modelini buldum ve onu almaya karar verdim. Ama baktığımda satıcının berbat olduğu gözüme çarptı ve başka 3050ti var mı diye dolaşırken Dell'in i7 10870H ve 3050ti kombinasyonlu cihazını gördüm. Multi core ve single core bakımından azıcık geride kalıyor maalesef i7 5800'e göre fakat 3050ti için Dell'i satın almaya karar verdim içimi rahat tutmak için, ama bu cihazı da alsaymışım içim baya rahat olacakmış. Tekrardan teşekkürler inceleme için :)

EmreTRk

80+ Bronze
Hocam elinize sağlık, ben de normalde 2 gün önce bu cihazı sipariş verecektim ama daha üst modelini buldum ve onu almaya karar verdim. Ama baktığımda satıcının berbat olduğu gözüme çarptı ve başka 3050ti var mı diye dolaşırken Dell'in i7 10870H ve 3050ti kombinasyonlu cihazını gördüm. Multi core ve single core bakımından azıcık geride kalıyor maalesef i7 5800'e göre fakat 3050ti için Dell'i satın almaya karar verdim içimi rahat tutmak için, ama bu cihazı da alsaymışım içim baya rahat olacakmış. Tekrardan teşekkürler inceleme için :)
Rica ederim hocam. Bende bu fiyata 3060lı Monster veya 3070li Acer alabilirdim ancak malzeme kalitesi ve görünüş açısından kendisinin üstüne tanımam. İşlemcide mühendislik işlerinde kullanacağım için AMD olması benim daha çok yararıma oldu. Siz ben sadece oyun oynamak için alıcam derseniz doğru bir karar yapmışsınız. Ancak ben uzun ömürlü olması için bunu tercih ettim.

Sheazel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Seçkin Kurtalan
Rica ederim hocam. Bende bu fiyata 3060lı Monster veya 3070li Acer alabilirdim ancak malzeme kalitesi ve görünüş açısından kendisinin üstüne tanımam. İşlemcide mühendislik işlerinde kullanacağım için AMD olması benim daha çok yararıma oldu. Siz ben sadece oyun oynamak için alıcam derseniz doğru bir karar yapmışsınız. Ancak ben uzun ömürlü olması için bunu tercih ettim.
Yok hocam aksine yazılım odaklı aldım cihazı. Flutter'da yazığım programı şuanki bilgisayarımla emülatörde açamıyorum bilgisayarım çöküyor o yüzden alıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de bir inceleme patlatırım gelince cihaz, bakalım bana ho mu yoksa go mu olmuş anlarız :D

EmreTRk

80+ Bronze
Yok hocam aksine yazılım odaklı aldım cihazı. Flutter'da yazığım programı şuanki bilgisayarımla emülatörde açamıyorum bilgisayarım çöküyor o yüzden alıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de bir inceleme patlatırım gelince cihaz, bakalım bana ho mu yoksa go mu olmuş anlarız :D
Yazılım ile uğraşırsanız da Asus önermiyorum çünkü linux ile uyumlu değil kendileri haberiniz olsun :)

Sheazel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Seçkin Kurtalan
Yazılım ile uğraşırsanız da Asus önermiyorum çünkü linux ile uyumlu değil kendileri haberiniz olsun :)
Ubuntu ile sıkıntısı yoktu aldığım Asus cihazların, gerçi Dell direk Ubuntu ile tam potansiyel çalışıyor öyle bir artısı var şansa denk geldi.

EmreTRk

80+ Bronze
Ubuntu ile sıkıntısı yoktu aldığım Asus cihazların, gerçi Dell direk Ubuntu ile tam potansiyel çalışıyor öyle bir artısı var şansa denk geldi.
Hayırlısı olsun.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Eline sağlık. Güzel inceleme :)

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Off hocam mükemmel laptop eleştirecek yerini bulamıyorum ekran kartı işlemcisi mükemmel zaten sıcaklıklar benim masaüstümdeki gibi ışıklandırmaları çok çok iyi fiyatı da bence hiç pahalı değil masaüstümü satıp alasım var :cum:

EmreTRk

80+ Bronze

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
@EmreTRk hocam ben bugün fark ettim. Laptop monitöründe yani ROG STRIX yazan kısmına dokununca aşırı ısınmış. Üstelik daha yarım saat oldu. Sizde de benzer durum var mı?

EmreTRk

80+ Bronze
@EmreTRk hocam ben bugün fark ettim. Laptop monitöründe yani ROG STRIX yazan kısmına dokununca aşırı ısınmış. Üstelik daha yarım saat oldu. Sizde de benzer durum var mı?
Yok hocam. Benim bilgisayarda kafama takılan 2 şey var. 1.si caps lock tuşumun basış hissi diğerlerine göre farklı orda sorun olabileceğinden korkuyorum. 2.si de ekran kartım 55-60 dereceyken işlemcim 80-82leri görüyor. Kafama takılan ufak şeyler var ama dediğiniz gibi bir sorunum olmadı.

Ben de size oyunlarda ekran kartının tam performans kullanılmaması sorununu sorucaktım. Normalde 144hz den sonra kartın kendini sınırlaması gerek bu zaten normal ancak benim kart daha düşük fpslerde kendini sınırlıyor. Örneğin GTA5 de 100-110 fps alıyorum en yüksekde ama ekran kartı yetmediğinden değil sadece %50-55 i kullanılmış oluyor. Bir türlü çözemedim. 144 sabit verse rahatlıcam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,355
Üyeler
156,595
Son üye
sivasli058
Top Bottom