Neler Yeni

Yardım Laptop'a RAM Eklemesi Yaptım Fakat Mavi Ekran Yiyorum

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Merhaba bugün laptopuma 8 gb ram eklemesi yaptım frekans değerleri , gecikme değerleri hatta voltaj değerleri bile CPU-Z üzerinden baktığımda birebir aynı.
Memtest ile test ettiğimde 8000 küsür hata aldım, ramlerin muhtemelen çipleri farklı dedim, bundandır dedim önemsemedim.
İlk başlarda oyunlara girmiyordu direkt restart atıyordu bilgisayar daha sonrasında düzeldi fakat şuan da bilgisayara download yaparken direkt olarak mavi ekran yiyorum ve daha öncesinde de windowstayken veya oyundayken 3 4 kez mavi ekran yedim.
Yardımcı olur musunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
aynı mhz ve cl değerine sahip ram almadınmı

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

oraltay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Mustafa
Ram'leri ayrı ayrı teste sokun hocam belki de yeni aldığınız ram sorunludur

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Ram'leri ayrı ayrı teste sokun hocam belki de yeni aldığınız ram sorunludur
Öyle yaptım yeni aldığım ramde 10k küsür hata çıktı memtestte iade edicem yenisini alıcam sanırım

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Eren
Xmpleri kapatıp memtest86 yapar mısınız

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Xmpleri kapatıp memtest86 yapar mısınız
Laptop kullanıyorum, bios ekranımda direkt olarak bir xmp profil ayarı yok ve daha önce de hiç manuel olarak oc yapmadım ramlerime.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
3200 ise çok büyük ihtimal xmp vardır. docp de yazabilir. Onu bulup kapatıp memtest86 yapın eğer error vermezse ramde bir sorun yoktur. Verirse ram arızalı olabilir.
Malesef biosta ez mode kısmında docp ayarı yok. Muhtemelen laptop olduğu için. Bilgisayarımın kendi rami de zaten 3200 mhz cl22 idi, aldığım ram de 3200 mhz cl22. Ayrıca ramlere ayrı ayrı test yaptığımda da kendi ramimde bir sorun çıkmazken yeni aldığım ramde 10k küsür errordan sonra fail veriyor yazılım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muhtemelen aldığım ram sorunlu çıktı, çünkü yorumlarda benimle aynı model laptopa sahip olan kişiler de alıp kullanmış ve bir sorun yaşamamışlar.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,176
İsim
Emre Zengin
Merhaba bugün laptopuma 8 gb ram eklemesi yaptım frekans değerleri , gecikme değerleri hatta voltaj değerleri bile CPU-Z üzerinden baktığımda birebir aynı.
Memtest ile test ettiğimde 8000 küsür hata aldım, ramlerin muhtemelen çipleri farklı dedim, bundandır dedim önemsemedim.
İlk başlarda oyunlara girmiyordu direkt restart atıyordu bilgisayar daha sonrasında düzeldi fakat şuan da bilgisayara download yaparken direkt olarak mavi ekran yiyorum ve daha öncesinde de windowstayken veya oyundayken 3 4 kez mavi ekran yedim.
Yardımcı olur musunuz?
Büyük ihtimalle RAM'de bir problem var. İstersen diğer RAM'i çıkar sadece bu yeniyi tak. Baktın bilgisayar açılıyor kasıyor falan yeni aldığın RAM'in bozuktur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
912,083
Üyeler
141,531
Son üye
leowen
Top Bottom