Neler Yeni

Laptopta ekran kartı önemli mi?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Laptop almak istiyorum ama ekran kartlı olanlar 50-70K arası oluyor, 20K bandına beğendiğim ekran kartsız cihazlar da var. Normalde ekran kartsız sistem almam ama fiyat farkı çok uçuk. Sizce ekran kartsız laptop alınır mı oyunlarda nasıl olur? Unity gibi platformlarda ufak 2D oyunlar yapsam sıkıntı yapar mı?

Laptop almak istiyorum ama ekran kartlı olanlar 50-70K arası oluyor, 20K bandına beğendiğim ekran kartsız cihazlar da var. Normalde ekran kartsız sistem almam ama fiyat farkı çok uçuk. Sizce ekran kartsız laptop alınır mı oyunlarda nasıl olur? Unity gibi platformlarda ufak 2D oyunlar yapsam sıkıntı yapar mı?
?
ekran kartı olanlar nası 70k oluyor
uzay mekiği mi bakıyorsun? https://www.amazon.com.tr/HP-Bilgis...0252&keywords=tulpar+t7&qid=1689344311&sr=8-7

Hasanst

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Hasan Said Tamer
3090 ve altını ekran kartı olarak saymıyorsun sanırım

20K ise bütçe şunu al geç

İlerde ram yükseltmesi yapın

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,844
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Çok garip bir kıyaslamaya gitmişsin sen. Muhtemelen 10000 TL'ye de harici ekran kartlı cihazlar vardır. Dahili grafikten kastın yine pahalı bir cihazın dahili grafiğiyse iş görüyor ama gidip Celeron'lu cihazın dahili grafik kartı işe yaramıyor.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok garip bir kıyaslamaya gitmişsin sen. Muhtemelen 10000 TL'ye de harici ekran kartlı cihazlar vardır. Dahili grafikten kastın yine pahalı bir cihazın dahili grafiğiyse iş görüyor ama gidip Celeron'lu cihazın dahili grafik kartı işe yaramıyor.
İnce, taşınabilir, uzun pil ömrü sunan cihazlara bakıyorum. Ekran kartı olmayınca fiyatlar çok aşağı çekiliyor ama bu tip cihazların ekran kartlısı markaların en tepe serilerinde var haliyle fiyat uçuyor. İkisinin arası cihaz da yok gibi yani bulamadım.

80/96 çekirdekli iris xe var baktığım cihazların çoğunda. Ekran kartlılar da genelde 4050/4060.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,844
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İnce, taşınabilir, uzun pil ömrü sunan cihazlara bakıyorum. Ekran kartı olmayınca fiyatlar çok aşağı çekiliyor ama bu tip cihazların ekran kartlısı markaların en tepe serilerinde var haliyle fiyat uçuyor. İkisinin arası cihaz da yok gibi yani bulamadım.

80/96 çekirdekli iris xe var baktığım cihazların çoğunda. Ekran kartlılar da genelde 4050/4060.
Ekran kartı fiyatın yarısı zaten olur o kadar :D Oyuncu cihazlarında çok uzun pil ömrü bekleme ben daha denk gelmedim. Daha çok Apple Macbook, Huawei Matebook, Vivobook gibi cihazlar çok iyi pil ömrü sunar.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı fiyatın yarısı zaten olur o kadar :D Oyuncu cihazlarında çok uzun pil ömrü bekleme ben daha denk gelmedim. Daha çok Apple Macbook, Huawei Matebook, Vivobook gibi cihazlar çok iyi pil ömrü sunar.
Bakınca en çok beğendiğim iki cihaz var: Matebook D14 ve MSI Stealth Studio 16 (RTX 4060) Tabi biri 20K biri 70K arada uçurum var. MSI 40K falan olsa onu alırdım da 70K bir laptopa verilir mi bilemiyorum...

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Arda Önsür

Güzel ekran kartı olan bir bilgisayar zaten ince olamaz. O ekran kartı nereye sığacak?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
927,992
Üyeler
145,083
Son üye
grimth
Top Bottom