Neler Yeni

laptopu alalı 2 ay olmadı 3 kez mavi ekran yedim garantiye göndereyim mi

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
Anladım, sürücüyü DDU ile kaldırdıktan sonra tekrar driver dosyanızı indirin. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatıp yüklemeyi deneyin.
hocam bunu 3 kez falan yaptım ben zaten

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
hocam farkındayım da yani aldık 2 ay oldu ben memnunum lisanslı 11 oldugundan biraz pahalı onun haricnde okey bence yani bu durumu dusunmeyi gectim ben yapacak bişy yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

nvidia yuzunden veriyor derken ne yapmam gerek ddu ile silip yüklemiştim ekran kartını 3 kez yaptım ama duzelmedi
Donanımsal sorun olabilir. Servise yollamanızı öneririm.

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
Lisanslı 11 olduğundan pahalı değil.
hocam neyse ne ben sorun etmiyorum yani artık bu konuyu aşabilir miyiz mavi ekran icn bi yardımın dokunabilecekse iyi olur

Donanımsal sorun olabilir. Servise yollamanızı öneririm.
tamamdır sag olun

hocam neyse ne ben sorun etmiyorum yani artık bu konuyu aşabilir miyiz mavi ekran icn bi yardımın dokunabilecekse iyi olur

tamamdır sag olun
bir de laptopu ben fiziksel olarak almak istedigim icin mediamarkt tan aldım

Lisanslı 11 olduğundan pahalı değil.
w11 oldugundan fiyatı normal mi diyorsun yoksa w11 olmasına ragmen pahalı mı diyorsun anlayamadım

Son düzenleme:

xTURANN

80+ Bronze
W11 İçerisinde geldiyse %100 format atın. Gelmediyse, siz kurduysanız ya da bilgisayarcı bilmiyorum.
36K'ya hatta 33k'ya ryzen 5 7640hs ve 4060'lı versiyon vardı. 500 - 1000 TL daha fazlasına da ryzen 7 7840hs - 4060 vardı. W11'i içine kattığımızda aynı para ama katmazsak pahalıya almışsınız.

Düzeltme, hatta w11'i de içine katalım, yine pahalı çünkü victus 15. 16 Serisinde soğutma falan daha da geliştirildi.

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
W11 İçerisinde geldiyse %100 format atın. Gelmediyse, siz kurduysanız ya da bilgisayarcı bilmiyorum.
36K'ya hatta 33k'ya ryzen 5 7640hs ve 4060'lı versiyon vardı. 500 - 1000 TL daha fazlasına da ryzen 7 7840hs - 4060 vardı. W11'i içine kattığımızda aynı para ama katmazsak pahalıya almışsınız.
hocam aldıgımda w11 direkt kurulu geldi ayrıca pc yi ryzen 5 ile kıyaslama aynı işlemci deil ama gidip ryzen 7 7840 ile kıyaslarsan anlarım cunku eşit seviyedeler diye biliyorum
ayrıca w11 kurulu gelmişti format atılmasına gerek varmıydı laptopu ilk aldıgım zaman formatın amacını anlamadım nie atmalısın dedin
fiyat olarak biraz pahalıya aldıgım dogrudur ama bunda w11 lisanslı var o aradaki farkı kapatıyor yine de hepsiburada dan ryzen 7 ve 4060 modeil alınabilirdi haklısın onu ben de dusundum ama pek sorun etmiyorum w11 kurmakla falan ugrasamam ben birde kurulunca lisanslı olmayacak o da bence bir sorun

Düzeltme, hatta w11'i de içine katalım, yine pahalı çünkü victus 15. 16 Serisinde soğutma falan daha da geliştirildi.
sogutması aynı sadece kasa icindeki yerleri farklı ben onu bir sorun olarak gormuyorum laptopta ısınma sorunu yok rdr 2 de oynarken max 85 gordum bu gayet normal bir şey yani victus 15 16 arasındaki farklar DDR 4 var 15te ve victus 16 da ekran 16.1 olduug icin kasası daha buyuk fanların yeri değişik ısınma sorunu bende hic yok sadece victus 16 kullananlar ısıyı wasd kısmında hiisediyor ben klavyenin sag tarafında hissediyorum ama oraya oyun oynarken ugarsmadıgım icin sorun olmuyor o bakıma daha iyi bir durum

hocam aldıgımda w11 direkt kurulu geldi ayrıca pc yi ryzen 5 ile kıyaslama aynı işlemci deil ama gidip ryzen 7 7840 ile kıyaslarsan anlarım cunku eşit seviyedeler diye biliyorum
ayrıca w11 kurulu gelmişti format atılmasına gerek varmıydı laptopu ilk aldıgım zaman formatın amacını anlamadım nie atmalısın dedin
fiyat olarak biraz pahalıya aldıgım dogrudur ama bunda w11 lisanslı var o aradaki farkı kapatıyor yine de hepsiburada dan ryzen 7 ve 4060 modeil alınabilirdi haklısın onu ben de dusundum ama pek sorun etmiyorum w11 kurmakla falan ugrasamam ben birde kurulunca lisanslı olmayacak o da bence bir sorun

sogutması aynı sadece kasa icindeki yerleri farklı ben onu bir sorun olarak gormuyorum laptopta ısınma sorunu yok rdr 2 de oynarken max 85 gordum bu gayet normal bir şey yani victus 15 16 arasındaki farklar DDR 4 var 15te ve victus 16 da ekran 16.1 olduug icin kasası daha buyuk fanların yeri değişik ısınma sorunu bende hic yok sadece victus 16 kullananlar ısıyı wasd kısmında hiisediyor ben klavyenin sag tarafında hissediyorum ama oraya oyun oynarken ugarsmadıgım icin sorun olmuyor o bakıma daha iyi bir durum
yani son durum olarak
sogutma durumları eşit hatta 16 kullananlar ısıyı wasd kısmında hissediyor
15 icin bu durum klavyenin kullanılmayan kısmında görülüyor
victus 15 ddr4 ramleri var o bakıma eksisi var

sen ne düşünüyosun yorum belirtirsen sevinirim şimdiki aklım olsa tabii ki victus 16 alırdım ddr5 ramleri oldugu icin ama ısıyı wasd kısmında hissediyoruz orası biraz sıkıntı ama onemsemezdim

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran

tamamdır sag olun

bir de laptopu ben fiziksel olarak almak istedigim icin mediamarkt tan aldım

w11 oldugundan fiyatı normal mi diyorsun yoksa w11 olmasına ragmen pahalı mı diyorsun anlayamadım
11 olmasına rağmen pahalı. Rtx 4060'lı laptop parası vermişsiniz. O paraya ddr5 ramli cihazlar var mesela.

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
11 olmasına rağmen pahalı. Rtx 4060'lı laptop parası vermişsiniz. O paraya ddr5 ramli cihazlar var mesela.
i7 13700h gucunde 4050 veya 4060 model laptop atar mısın w11 de olmalı ya da w11 fiyatı kac TL ise o kadar daha ucuz olacak 36k dan
yani w11 fiyatı eklenince 36k olacak ya da daha ucuz senin tarif ettiğin laptoplar nedir

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
i7 13700h gucunde 4050 veya 4060 model laptop atar mısın w11 de olmalı ya da w11 fiyatı kac TL ise o kadar daha ucuz olacak 36k dan
yani w11 fiyatı eklenince 36k olacak ya da daha ucuz senin tarif ettiğin laptoplar nedir

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
arada 600 TL fark var ve attıgın free dos ama yine de alınır tabi tercih meselesi w11 mi tercih edicem yoksa 4060 mı gibi oluyor durum işlemcileri aynı seviyede zaten
ama benm laptop fiyatına gore pahalı deil bence ortalama
şimdi gördüm attıgın 512 gb benmki 1tb

Son düzenleme:

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
nvidia yuzunden hata veriyor demiştin nasıl cozerim 3 kez ddu ile silip indirdim ama duzelmedi yani 2. mavi ekranımda ddu ile silip yukledim 3. mavi ekranımda da yaptım sonra daha mavi ekran yemedim ama bu sefer de nvidia experience acılmıyor denetim masası acılıyor

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
nvidia yuzunden hata veriyor demiştin nasıl cozerim 3 kez ddu ile silip indirdim ama duzelmedi yani 2. mavi ekranımda ddu ile silip yukledim 3. mavi ekranımda da yaptım sonra daha mavi ekran yemedim ama bu sefer de nvidia experience acılmıyor denetim masası acılıyor
Sizdeki sorun donanımsal sanırsam. Servise yollayın.

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
Sizdeki sorun donanımsal sanırsam. Servise yollayın.
yeni konu actım orayı okuyup yorumunu belirtirsen sevinirim

Top Bottom