Neler Yeni

Lenovo Idea Pad Z580 Performans Düşüklüğü Yaşıyorum

orhanben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan Ben
Pc başlıkta belirttim. 64 bit 2.50 ghz işlemci win 10 . Normal şartlarda tertemiz oynardım. Yanılmıyorsam güçte problem var. Zamanında fps katkı sağlar amacıyla Razer Cortex kurdum, şuan kullanmıyorum. Hep açıktı bi kapadım baktım kapayınca fps daha yüksek :D. Sonra notebook fan controller ile fanı sonladım . İşte o zaman başladı güç sıkıntılarım. Yanılmıyorsam fana gücü yetmiyordu bataryanın. Hep şarjda kullanmama rağmen.Ben de biraz kıstım fanı ama hala ayı gibi çalışıyor. Arada bir pc şarjdan çıkıyor gözüküyor. Ama şarjdan gerçekten çeksem kapanıyor. Veya şarja takmadan başlatınca da çalışır vaziyette şarja takınca da kapanıyor. Garip xd. Herneyse. Bugün akşam arkla cs girdik. Normalde 70 fps alırım. Bi düşüklük sezdim . 30 fps zor görüyor. Ayar düşürdüm 30 ortalama oldu. Dedim bunda bi sıkıntı var. Sonra ets girdik yine kastı. Ama ets girince dedim 100% bi sıkıntı var. Çünkü çekilmez derece kasıyordu. Sonra sıcaklığına baktım yok sıcak diil. Sonra arka dedim buna ne yapsak. Dedi reset at . Attım fayda sağlamadı . Bazı arka plan şeylerinden kurtulup tempi de temizledikten sonra test ettim. Dediğim gibi olmadı. Ama Cs girmeden önce şu attığım ilk resimdeki yerle oynadım. Razer planındaydı yeni açıp yüksek performans verdim. durum bu. işlemci hızını da vereyim. işlemci normalde yüzde 70 lere çıkardı oyun açık olmadan . masaüstünde yüzde 70 . ark dedi ayar yapalım . yaptık . Güç seçenekleri > plan 3 düzenle > gelişmiş güç ayarı değiştir >işlemci güç yönetimi orayı da paylaştım resim olarak. bu yüzden az kullanıyor işlemciyi. hızını düşürür stabil fps yapar dedi . ama değişen bişi yok . şeyden şüpheleniyorum. hani laptop ya 2 ekran kartı var. acaba oyun işlemcinin kartını mı kullanıyor. bi de şey de olabilir acaba işlemcinin az bişiyini mi kullanma iznine sahip. yardımcı olursanız sevinirim . teşekkürler

Ekler

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    32.7 KB · Hit: 44
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    39.9 KB · Hit: 37
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    6.3 KB · Hit: 42
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png