Neler Yeni

Lenovo Ideapad Gaming 3 anlık fps drop problemi

Rupier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Zekican
Dostlar öncelikle iyi forumlar dilerim. Yaklaşık 1,5 yıldır kullanmakta olduğum Lenovo ideapad gaming 3i bilgisayarımda 1 aya yakın süredir fps dropları ve yüksek sıcaklık problemi yaşıyorum, 45 dakika oyun oynuyorum sonra anlık olarak oyun 6 fps ye düşüyor oynanmaz hale geliyor sadece oyun da değil bilgisayar da kitleniyor. Problem nerede sizce yardımcı olabilirseniz sevinirim, yaşadığım problemle ilgili bir video bırakıyorum.
Not: Bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor.

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,168
İsim
Turabi Çelik
Dostlar öncelikle iyi forumlar dilerim. Yaklaşık 1,5 yıldır kullanmakta olduğum Lenovo ideapad gaming 3i bilgisayarımda 1 aya yakın süredir fps dropları ve yüksek sıcaklık problemi yaşıyorum, 45 dakika oyun oynuyorum sonra anlık olarak oyun 6 fps ye düşüyor oynanmaz hale geliyor sadece oyun da değil bilgisayar da kitleniyor. Problem nerede sizce yardımcı olabilirseniz sevinirim, yaşadığım problemle ilgili bir video bırakıyorum.
Not: Bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor.

Isınmadan dolayı olması çok büyük ihtimal termal macun yenilediniz mi?
Malum yaz geldi 1 aydır diyorsunuz laptopunuzun altında soğutucu var mıdır?
Laptopunuzun özellikleri neler?

Rupier

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Zekican
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Isınmadan dolayı olması çok büyük ihtimal termal macun yenilediniz mi?
Malum yaz geldi 1 aydır diyorsunuz laptopunuzun altında soğutucu var mıdır?
Sadece termal macun böyle bir olayın olmasına yol açabilir mi yenilemek istiyorum aslında ama bilgisayarın kapağı açarsam garanti gidebilir.
Bilgisayarın altında soğutucu var ama altındaki ızgaralar sebebiyle çok bir etkisi olmuyor soğutucunun
Bilgisayar özellikleri:
I5 10300H
GTX 1650
16 GB Ram
512 Gb ssd

Sıcaklık değerlerim şu şekilde:

1655374685216.png

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,168
İsim
Turabi Çelik
Sadece termal macun böyle bir olayın olmasına yol açabilir mi yenilemek istiyorum aslında ama bilgisayarın kapağı açarsam garanti gidebilir.
Bilgisayarın altında soğutucu var ama altındaki ızgaralar sebebiyle çok bir etkisi olmuyor soğutucunun
Bilgisayar özellikleri:
I5 10300H
GTX 1650
16 GB Ram
512 Gb ssd

Sıcaklık değerlerim şu şekilde:

Alıntıyı görüntüle
Yani 1.5 yıl olmuş ısınmadan droplar olabilir servisi arayarak görüşebilirsiniz kendim termal macun yenilersem garanti gider mi vs.
@DerratiX

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,775
Üyeler
156,980
Son üye
alkink
Top Bottom