Neler Yeni

🔥İndirim Lenovo Ideapad Gaming 3 Ryzen 5 7535HS 8 GB RAM RTX 4050 85W Laptop 21799₺

Kratutsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Berk Hacı
Beyler bir şey soracağım gaming gecesinden bilgisayar sipariş verdim sonra siparişi iptal ettim fakat o fiyat bandında bilgisayar bulamadım şuan müşteri hizmetleri kapalı sizce aynı fiyattan tekrar sipariş verebilirmiyim
hayır alamazsın alabilsen gaming gecesinin ne anlamı var

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Burak

Kendi kullandigin monitor/ekrani yollar misin allah askina? %45 NTSC 'e cop dedigine gore kendin Adobe RGB kullaniyor olmalisin. Dilinize pelesenk olmus %45 NTSC kotu goruntu verir ivir zivir, konusuyorsunuz. Buyur altta sRGB ve NTSC ekran karsilastirmasi var. Camur gibi soluk bir goruntu var mi bak bakalim?
15.6 IPS ekran ne kadar kotu olabilir saniyorsunuz arkadaslar ozellikle Lenovo IdeaPad tarzi bir modelde? Renk dogruluguna gelene kadar dikkat etmeniz gereken PPI ve cozunurluk var. Yani bu seye benziyor. Ya bu Adobe RGB IPS ekran da iyiymis ama input lag'i cok yuksek kardesim ben gideyim TN panel alayim. E gidin TN panel alin o zaman :)
22K'ya 7353HS, 4050 veriyorlar adam panel %45 NTSC diyor. E o zaman 30K ver SRGB olanini al dostum? Gelip burada camur vs. yazip insanlarin kafasini gereksiz karistirma.

Kartallar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,122
İsim
Kara Kartal
Kendi kullandigin monitor/ekrani yollar misin allah askina? %45 NTSC 'e cop dedigine gore kendin Adobe RGB kullaniyor olmalisin. Dilinize pelesenk olmus %45 NTSC kotu goruntu verir ivir zivir, konusuyorsunuz. Buyur altta sRGB ve NTSC ekran karsilastirmasi var. Camur gibi soluk bir goruntu var mi bak bakalim?
15.6 IPS ekran ne kadar kotu olabilir saniyorsunuz arkadaslar ozellikle Lenovo IdeaPad tarzi bir modelde? Renk dogruluguna gelene kadar dikkat etmeniz gereken PPI ve cozunurluk var. Yani bu seye benziyor. Ya bu Adobe RGB IPS ekran da iyiymis ama input lag'i cok yuksek kardesim ben gideyim TN panel alayim. E gidin TN panel alin o zaman :)
22K'ya 7353HS, 4050 veriyorlar adam panel %45 NTSC diyor. E o zaman 30K ver SRGB olanini al dostum? Gelip burada camur vs. yazip insanlarin kafasini gereksiz karistirma.

SATICISIN GALİBA GİT MAĞAZADA BAK SONRA CEVAP VER KARANLIK ORTAMDA KENDİNE DERS VER VE MİLLETİ YANLIŞ YÖNLENDİRME

BU NE İNSAN YÜZÜ GRİYE DÖNÜŞMÜŞ SİYAHLAR GİRİYE DÖNÜŞMÜŞ

KARANLIK ORTAMDA RENK Mİ GÖSTERİYORSUN O SİYAHLAR GÜNDÜZ GRİNİN BABASI OLUR

1721727101157.png

1721727623686.png

GÖRÜNTÜ AYNEN BU ŞEKİLDE OLUR

NTSC %45 = SİYAHLAR GRİ RENKLER CANSIZ SOLUK OLUR NOKTA

1721727579316.png

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Burak
SATICISIN GALİBA GİT MAĞAZADA BAK SONRA CEVAP VER KARANLIK ORTAMDA KENDİNE DERS VER VE MİLLETİ YANLIŞ YÖNLENDİRME

BU NE İNSAN YÜZÜ GRİYE DÖNÜŞMÜŞ SİYAHLAR GİRİYE DÖNÜŞMÜŞ

KARANLIK ORTAMDA RENK Mİ GÖSTERİYORSUN O SİYAHLAR GÜNDÜZ GRİNİN BABASI OLUR

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

GÖRÜNTÜ AYNEN BU ŞEKİLDE OLUR

NTSC %45 = SİYAHLAR GRİ RENKLER CANSIZ SOLUK OLUR NOKTA

Alıntıyı görüntüle

Aynen Amazon'un bizzat kendisiyim, attigi yoruma bak. Bir de sundugu kaynaklara bak saka gibi valla :) Al o zaman gunduz ekran karsilastirmasina bak bakalim? Aliexpress'ten 3 usd'e alinan %45 NTSC IPS ekranlardan saniyor herhalde Ideapad'deki ekranlari cahilligin de bu kadari olur.
NTSC dedigin sey sadece renk gamutu, ekranin kalitesini tek basina renk gamutu belli etmez bu kadar dar kafali olmanin anlami yok. Renk gamutunu kafaya takmak yerine once ekran kac PPI onu kafaya takmak gerek. PPI dusuk olduktan sonra istersen Adobe RGB monitorun olsun (ki adobe rgb monitorlerde ppi yuksektir) su en alttaki attigin "other brand ips" goruntusunu alirsin. O attigin ekrandaki kalitesizligin sebebi renk gamutu degil. Senin gibi pek bir sey bilmeyen arkadaslar tarafindan hazirlanip etrafa servis ediliyor :)

Kartallar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,122
İsim
Kara Kartal
Neyi savunuyorsun renkler çamur (ÇAMUR MONİTÖR VE DİZÜSTÜNDE SEN BUNU FARK EDEMEZSİN)

1721730378454.png

Renk doğruluğu olan Adobe RGB %100 bir monitörde renkler tek tek hazırlanıp iki cihaza da görüntüyü vereceksin o zaman renkleri görürsün

ayrıca 300nit 165hz olan dizüstünde parlaklık ayarı yapılmamış

Son düzenleme:
Top Bottom