Neler Yeni

Linux ile Kali linux farkı

ÜmiTR42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümit Rahim MUTLU
Öncelikle işletim sistemimi linux yapmak istiyorum fakat eskiden Windows dan virtualbox ile Kali linuxa geçiş yapıyordum. Yeni aldığım bilgisayarda direk linux işletim sistemi kurul günlük işlerimi yapmak ve siber güvenlikte kendimi geliştirmek istiyorum.
2 sistemli mi yapılıyor linux ayrı kali linux ayrı mı?

Kısaca tek isteğim günlük işler ( Yazılım, video,ders vs.) Ve siber güvenlik için kali linux da gelişmek.

Herhangi bir bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.

Bilgisayar; Acer Aspire 7 51G

Existentia

80+ Silver
Linux genel bir isim kali onun bir paketlemiş versiyonu bütün android telefonların androidi kullanıp farklı hallere sokulmuş hali olması gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Han
Öncelikle işletim sistemimi linux yapmak istiyorum fakat eskiden Windows dan virtualbox ile Kali linuxa geçiş yapıyordum. Yeni aldığım bilgisayarda direk linux işletim sistemi kurul günlük işlerimi yapmak ve siber güvenlikte kendimi geliştirmek istiyorum.
2 sistemli mi yapılıyor linux ayrı kali linux ayrı mı?

Kısaca tek isteğim günlük işler ( Yazılım, video,ders vs.) Ve siber güvenlik için kali linux da gelişmek.

Herhangi bir bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.

Bilgisayar; Acer Aspire 7 51G
Linux bir işletim sisteminin en temel parçası olan çekirdek yazılımlarından bir tanesidir. Kali Linux ise bunun türevidir. Kali linux daha çok güvenlik kontrol işletim sistemi olarak kullanılır. Kaba tabirle Hacker'ların daha çok kullandığı bir işletim sistemidir esasında.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,088
Üyeler
140,765
Son üye
haig12
Top Bottom