Neler Yeni

Rehber Linux Serisi #3: Linux'ta Oyun Oynama Rehberi | AC Origins açtım!

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Not: Bu rehber sadece oyuna sahip olan kullanıcılar içindir. Korsan herhangi bir yazılımın rehberi ve desteği yoktur.

Steam
Aşağıdaki adımları uygulayın. Daha sonrasında Steam'den istediğiniz oyunu indirebilirsiniz.

1. Ayarlara girin.
  2. Steam Play'e basın. Diğer tüm ürünler için Steam Play'i etkinleştir seçeneğini aktif edin. Proton sürümünü en sonuncusunu seçin. (Experimental'ı seçmeyin.)
  3. Yeniden başlatın Steam'i.
  4. Normalde Linux desteği olmayan bir oyun indirmeye başlayın. Hazırlık dosyaları inecektir. Steam Runtime gibi... O sırada Proton da inecektir. Proton inmesi tamamlanınca ana oyunun indirmesini durdurabilir veya inmesini bekleyebilirsiniz.
  5. Artık Steam oyunlarını oynayabilirsiniz.
Kendi deneyimim: Tomb Raider oynadım.

Epic ve gog
Steam adımlarının hepsini yapın. Sonra aşağıdakileri uygulayın:
  1. Heroic Games Launcher indirin.
  2. Epic hesabınıza giriş yapın.
  3. Ayarlara girin.
  4. Wine ayarlarına girin.
  5. Wine sürümü seçeneğini Proton 7.x yapın.
  6. Artık Epic ve gog Games oyunlarını oynayabilirsiniz.
Kendi deneyimim: 1 ay boyunca sıfır sıkıntı Cyberpunk 2077 oynadım. Daha sonrasında AC III oynadım.

Heroic'i indirmek için dağıtımınızın marketini kontrol edebilir veya https://heroicgameslauncher.com/ u ziyaret edebilirsiniz.
Yukarıdaki link .deb geçerlidir.

Arch için:

1. Önce yay kurun.Yay kurmak için dağıtımınızın marketine bakabilirsiniz.
  2. Daha sonrasında aşağıdaki kodu çalıştırın.
Bash:
yay -S heroic-games-launcher-bin

Ubisoft Connect
Aşağıdaki adımları uygulayın.
  1. Lutris'i indirin.
  2. Daha sonrasında Lutris hesabınızla giriş yapın. Hesabınız yoksa önce lutris'in sitesinden hesap oluşturun. Lutris'in sitesinden Ubisoft Connect'i arayın. Add to library diyin.
  3. Lutris istemcisine gelin. Ubisoft Connect'i indirin.
  4. Ubisoft Connect'i açın ve istediğiniz oyunu indirin.
  5. Bu kadar kolay!
Lutris'i indirmek için dağıtımınızın marketine bakabilir veya lutris.net i ziyaret edebilirsiniz.
Kendi deneyimim: AC: Origins açtım.

Ek bilgi: Lutris ile LoL de oynayabilirsiniz. Ne kadar oynamamanız gerekse de oynayabilirsiniz. :)

Oyun konusunda sıkıntı yaratmayacağını düşündüğüm dağıtımlar (kişisel deneyimlere göre):

1. Garuda Linux: Sırf oyun için geliştirilmiş bir Linux dağıtımı
  2. Manjaro Linux: Arch temelli ev tipi kullanıcılara çok uygun bir dağıtım Ben deniz kullanıyor
  3. Pop_OS!: Sırf nvidia ekran kartlarına özel ISO imajı bulunan bir Ubuntu temelli dağıtım @RevDeisDou kullanıyor

Top Bottom