Neler Yeni

Lise Mezuniyeti hasbihali,kafama takılanlar.

Abdullah021

80+ Bronze
Lütfen sarıkla git ve sakin olma lütfen. Dresscode gibi dünyanın en normal şeyine bile uyum sağlayamayıp mağdura yatan bir güruh var Türkiye’de. Madem adeti hoşuna gitmiyor, git medresede eğitim al kardeşim. Keyfi bir etkinliğe etkinlik sahibinin, etkinlik nişine göre belirlediği kurallar dahilinde katılırsın. Kimsenin giyimini kısıtladığı yok, dini zorunluluğun olan hiçbir kıyafeti yasaklamıyor kurallar.
Sarığın da bir değeri vardır.Her ortamda giyilmez,layık olunan ortamda giyilir.Camide,İslama uygun ortamlarda giyerim.Çoğunluk giyiyor diye onların giyimine uyum sağlamak zorundaysa HİÇ değilim.Kimseye uymak,benzemek gibi bir gayem yok.Ben törende cübbe dışında giyeceğim kıyafet hakkında tek kelime etmedim,kendi kendine gelin güvey oldun,sarığa dil uzattın vs vs...Kimse benim giyimimi kısıtlayamaz zaten.Benim hitab ettiğim zümre,hakkında konuşmadığım halde durduk yere müslümanların sarığına dil uzatanlardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lütfen sarıkla git ve sakin olma lütfen. Dresscode gibi dünyanın en normal şeyine bile uyum sağlayamayıp mağdura yatan bir güruh var Türkiye’de. Madem adeti hoşuna gitmiyor, git medresede eğitim al kardeşim. Keyfi bir etkinliğe etkinlik sahibinin, etkinlik nişine göre belirlediği kurallar dahilinde katılırsın. Kimsenin giyimini kısıtladığı yok, dini zorunluluğun olan hiçbir kıyafeti yasaklamıyor kurallar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seni ciddiye alıp daha iyi anlaman için örnek veriyorum. Öyle çok içki içen biri değilim ancak içki tüketebilmek de benim özgürlüklerim arasında, okulun mezuniyet balosunda bunu yasaklıyor diye programı düzenleyeni Şeriatçı mı ilan edeyim? Hayır efendim gider efendi efendi katılırım çok istiyorsam dağıldıktan sonra arkadaşlarımla içerim.
Verdiğin örnekle benim bahsettiğim durumun uzaktan yakından alakası yok efendi.Ben basitçe bir soru sordum,hiç ideolojiye veya suçlamaya başvurmadan,giyinmeyenlerin belge alıp alamayacağıyla ilgili.Konuyu başka yere taşıdın.Hiç ağzımdan dinle ilgili söz çıkmamasını rağmen biriniz üstte laf etti,biriniz burda sarığın münakaşasını yaptı.Birdaha söylüyorum,açtığım basit bir konuda bile fikirlerinden dolayı tenkite gireceksiniz yazmayın kardeşim yanıt.Ben burda törenle ilgili absürt bir şey söylemedim,konuyu alıp başka yere yürüdünüz.

Son düzenleme:

Çapuling

80+
Sarığın da bir değeri vardır.Her ortamda giyilmez,layık olunan ortamda giyilir.Camide,İslama uygun ortamlarda giyerim.Çoğunluk giyiyor diye onların giyimine uyum sağlamak zorundaysa HİÇ değilim.Kimseye uymak,benzemek gibi bir gayem yok.Ben törende cübbe dışında giyeceğim kıyafet hakkında tek kelime etmedim,kendi kendine gelin güvey oldun,sarığa dil uzattın vs vs...Kimse benim giyimimi kısıtlayamaz zaten.Benim hitab ettiğim zümre,hakkında konuşmadığım halde durduk yere müslümanların sarığına dil uzatanlardır.
Sterotipinden dolayı sarık örneği verdim, sarık kötüdür demedim. Mezuniyette giyilemez dedim nedenini açıkladım. İstersem onu da giyerim, şöyle de yaparım, böyle de yaparım, kimse bana bir şey diyemez diye gelin güvey olan sensin dostum. İyi badeler.

Abdullah021

80+ Bronze
Sterotipinden dolayı sarık örneği verdim, sarık kötüdür demedim. Mezuniyette giyilemez dedim nedenini açıkladım. İstersem onu da giyerim, şöyle de yaparım, böyle de yaparım, kimse bana bir şey diyemez diye gelin güvey olan sensin dostum. İyi badeler.
Sarıktan ve başka konudan bahsetmediğim halde gelip burda mezuniyette sarık giyilemez dedin.Tamamda ne alaka Ulan? Ben sadece cübbe hakkında konu açmışken gelip burda sarıktan örnek verdirecek ne paylaştık da? Ben "Mezuniyete istediğim kıyafetle giderim." diye bir şey söylemedim.Kimse benim giydiğim şeye laf edemez dedim,verdiğin ilk yanıta binaen.Dediğiminde arkasındayım.Gidin başkasıyla laf dalaşı yapın.Benim konuma gelipte konuyu başka yere çarpıtıp,saçma sapan göndermelerle burda kendinizinde benim vaktimi de harcamayın.

Top Bottom