Neler Yeni

LÜTFEN HERKES FİKİR VERSİN - İki sistemden hangisi ?

Beyaz sistem senaryousu :

kasa

sıvı soğutucu

anakart

Egzoz fan

Reverse kanatlara sahip ön emiş fanı x 3 adet

ram ( Sistemdeki tek siyah parça bu olacak. Maalesef beyaz ram bulamadım.)

işlemci

psu

Bu 1. seçenekti arkadaşlar. Bu şekilde toplarsam 80 Bin TL yapıyor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi gelelim 2. seçeneğe

Siyah sistem senaryosu :

anakart

psu

işlemci

ram

Aslında bu seçenekte sıfırdan dizmem gerekmiyor. Sadece şuanki sistemimi yükseltirken bana lazım olan parçaları değiştirsem yetiyor. O yüzden üstteki 4 parçayı seçtim. Bu şekilde bir yol izlersem de 58 bin TL tutuyor.

KISACASI , beyaz senaryoyu seçersem cebimden extra 22 bin TL çıkacak. Bir tarafım beyaz al diyor çünkü o senaryodaki beyaz hyperion kasaya resmen aşığım. Diğer tarafım ise 22 bini ayır kenara, ekran kartı alırken lazım olacak diyor. Ne yapsam bilemedim.

Son düzenleme:

Renarchi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Furkan Emre
Hocam eğer 9800x3d işlemci ocak şubat gibi çıkarsa beklerim. Ama 2025 sonuna sarkacaksa 7800x3d alır geçerim. Yettiği kadar artık :)
Güzel sistem bence AI için kullanıcaksanız 5090 çok iyi seçim, tamamen AI üzerine odaklanıcakları kesin. Şuan bile ortalama bi nvidia kartı tensor çekirdekleri sayesinde mükemmel performans verebiliyor, tensor'den güçlü bir teknoloji geliştirdilerse devrim niteliğinde bir kart olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel sistem bence AI için kullanıcaksanız 5090 çok iyi seçim, tamamen AI üzerine odaklanıcakları kesin. Şuan bile ortalama bi nvidia kartı tensor çekirdekleri sayesinde mükemmel performans verebiliyor, tensor'den güçlü bir teknoloji geliştirdilerse devrim niteliğinde bir kart olur.
Hocam sadece oyun için kullanacam fakat uzun ömürlü olması açısından 5090'a odaklandım tamamen. Eğer 150 bin üstünden çıkarsa bütçe yetmiyor o kadarına maalesef. 5080 alır geçerim.

Renarchi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Furkan Emre
Hocam sadece oyun için kullanacam fakat uzun ömürlü olması açısından 5090'a odaklandım tamamen. Eğer 150 bin üstünden çıkarsa bütçe yetmiyor o kadarına maalesef. 5080 alır geçerim.
Hikayeli oyun oynamıyorsan çok gereği yok bu tarz bi sistemin, 5090 ile 8k ilginç bir deneyim olabilir şimdiden hayırlı olsun. Böyle bi sisteme iyi bir monitör almayı unutmayın, oled şart bence.

Hikayeli oyun oynamıyorsan çok gereği yok bu tarz bi sistemin, 5090 ile 8k ilginç bir deneyim olabilir şimdiden hayırlı olsun. Böyle bi sisteme iyi bir monitör almayı unutmayın, oled şart bence.
hocam o iş tamam. Şu monitör stoklara gelince çekecem direkt. hem hikayeli oyun için hem rekabetçi oyun için. 1080p 480 hertz / 4k 240 hertz destekliyor ve oled :D https://www.akakce.com/monitor/en-u...cdp-32-0-03-ms-oyuncu-u-fiyati,680172420.html

Renarchi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Furkan Emre
Güzel monitör oled çok kaliteli zaten, çok yaygın olmadığı için pahalı tek kötü yanı o.
Daha iyileri sizin olsun hocam. Bakalım şu sistemi beyaz mı siyah mı karar verirsem eğer kafam rahatlayacak. Asıl beni düşündüren kısım o aslında

qwerty666

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
qwerty
Ekstra bu kadar para harcamak yerine ekran kartı upgrade hocam. 3 kere aynı konuyu açmışsın içinden sanırım beyaz sistem geçiyor kafayı takmışsın

Ekstra bu kadar para harcamak yerine ekran kartı upgrade hocam. 3 kere aynı konuyu açmışsın içinden sanırım beyaz sistem geçiyor kafayı takmışsın
Hocam kusura bakmayın rahatsız ettiysem sizi , ben farklı insanların da yorumunu görmek istediğim için açtım konuyu. Herkes aynı saatlerde online olmuyor çünkü forumda. Konuyu öne çıkar seçeneğini de kullanamıyorum hakkım doldu. Herneyse , evet haklısınız beyaz olana biraz taktım hocam. Çünkü bütün ekipmanlar beyaz. Kasayı da masamın üstüne almayı düşünüyorum. O sistemdeki hyperion kasa beni inanılmaz cezbediyor. Ama dediğim gibi 22 bin lira da az değil yani. Bilmiyorum diğer insanlar ne der falan merak ettiğimden açtım konuyu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece kasayı beyaz alabilirsin, beyaz kasa siyah parçaları bile güzel gösteriyor.
Bunu da düşündüm fakat çok çirkin bir eser ortaya çıkartırım diye korkuyorum. Cidden iyi durur diyorsanız benim işime gelir. Şimdi tekrar hesap yaptım 65 bin TL fiyat çıkıyor. Yani 7 bin lira fazladan çıkacak cebimden

Renarchi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Furkan Emre
Hocam kusura bakmayın rahatsız ettiysem sizi , ben farklı insanların da yorumunu görmek istediğim için açtım konuyu. Herkes aynı saatlerde online olmuyor çünkü forumda. Konuyu öne çıkar seçeneğini de kullanamıyorum hakkım doldu. Herneyse , evet haklısınız beyaz olana biraz taktım hocam. Çünkü bütün ekipmanlar beyaz. Kasayı da masamın üstüne almayı düşünüyorum. O sistemdeki hyperion kasa beni inanılmaz cezbediyor. Ama dediğim gibi 22 bin lira da az değil yani. Bilmiyorum diğer insanlar ne der falan merak ettiğimden açtım konuyu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu da düşündüm fakat çok çirkin bir eser ortaya çıkartırım diye korkuyorum. Cidden iyi durur diyorsanız benim işime gelir. Şimdi tekrar hesap yaptım 65 bin TL fiyat çıkıyor. Yani 7 bin lira fazladan çıkacak cebimden
resimlere bakabilirsiniz, siyah parçalar alıp kasayı beyaz alan çok insan var. Sadece beyaz sistem çok iyi duruyor ama sistemde beyaz ve siyah uyumu olunca daha iyi oluyor bence.

Top Bottom