Neler Yeni

m2 macbook air alınır mı

oflee61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Akyazıcı
arkadaşlar merhaba benim arkadaşım 15 e macbook air m2 16 ram 256 ssd li laptopunu satıyor. bir sorun yok diyor. ben flutter, java, c++ ve unity ile uğraşıyorum. bana bir sorun yaratır mı? bir de alırken nelere dikkat etmeliyim?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
arkadaşlar merhaba benim arkadaşım 15 e macbook air m2 16 ram 256 ssd li laptopunu satıyor. bir sorun yok diyor. ben flutter, java, c++ ve unity ile uğraşıyorum. bana bir sorun yaratır mı? bir de alırken nelere dikkat etmeliyim?
Alınır alınmasına da 25 binden aşağı satılmaz o cihaz, bir iş var o işte.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sildir
Hafıza yetmeme ihtimali çok yüksek, ben şahsi bilgisayarımda macbook pro m1 pro işlemcili sadece swift ile ilgilenmeme rağmen 512gb neredeyse yetmemekte.

oflee61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Akyazıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben de şüphelendim sence gidilip bakılır mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hafıza yetmeme ihtimali çok yüksek, ben şahsi bilgisayarımda macbook pro m1 pro işlemcili sadece swift ile ilgilenmeme rağmen 512gb neredeyse yetmemekte.
bende şuan victus var yukarıda saydığım programları kullanıyorum 280 gb kullanılıyor dizi falan da mı yüklü sizde

alınır hemde 16gb ama fiyat düşük söylemiş bi sıkıntısı olmasın

oflee61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Akyazıcı
alınır hemde 16gb ama fiyat düşük söylemiş bi sıkıntısı olmasın
ben de anlamadım o yüzden yüzyüze bakmaya gidice. nelerine bakmam lazım apple hiç almadım
bir de fanı olmadığı için ısınıp kapanma vs olur mu benim victus fanları unity de sonuna kadar açıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sildir
ben de şüphelendim sence gidilip bakılır mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende şuan victus var yukarıda saydığım programları kullanıyorum 280 gb kullanılıyor dizi falan da mı yüklü sizde

ben de anlamadım o yüzden yüzyüze bakmaya gidice. nelerine bakmam lazım apple hiç almadım

bir de fanı olmadığı için ısınıp kapanma vs olur mu benim victus fanları unity de sonuna kadar açıyor

Fanı olmadığı için kapanma sorunu olacağını düşünmüyorum çünkü bende fan bile açmıyor. O anlamda windows ile kıyaslamak doğru olmaz.

Bende dizi falan yüklü değil ancak uygulama boyutu yüksek, birde adobenin bir kaç uygulaması var.

En kötü harici bir ssd'yi type c ile bağlarsın.

Rakam uygunsa, pil döngüsü, garantisi, kutu, fatura, pil sağlığı iyiyse al geç.

oflee61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Akyazıcı
Fanı olmadığı için kapanma sorunu olacağını düşünmüyorum çünkü bende fan bile açmıyor. O anlamda windows ile kıyaslamak doğru olmaz.

Bende dizi falan yüklü değil ancak uygulama boyutu yüksek, birde adobenin bir kaç uygulaması var.

En kötü harici bir ssd'yi type c ile bağlarsın.

Rakam uygunsa, pil döngüsü, garantisi, kutu, fatura, pil sağlığı iyiyse al geç.
15k dedi. nelere dikkat etmeliyim. bir de uygulamaları mı harici ssd ye krudunuz projeleri mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sildir
15k dedi. nelere dikkat etmeliyim. bir de uygulamaları mı harici ssd ye krudunuz projeleri mi
Ben harici ssd kullanmıyorum ancak kullanılabilir. Uygulama değilde projeler bazında mantıklı olur.

Dikkat etmeniz gerekenleri zaten yazdım yukarıda, ekstra olarak parmak okuma çalışıyor mu vs ona dikkat edebilirsiniz.

oflee61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Akyazıcı
Ben harici ssd kullanmıyorum ancak kullanılabilir. Uygulama değilde projeler bazında mantıklı olur.

Dikkat etmeniz gerekenleri zaten yazdım yukarıda, ekstra olarak parmak okuma çalışıyor mu vs ona dikkat edebilirsiniz.
garanti ve fatura kağıdını istedim bekliyroum. bir de pil döngüsü kaç olmalı hiç apple kullanamdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sildir
garanti ve fatura kağıdını istedim bekliyroum. bir de pil döngüsü kaç olmalı hiç apple kullanamdım

Şirkette 2017 model airlar var onlar 620 döngüdeler ortalama öyle düşünebilirsin. Bu rakam 100'de olabilir 500'de kullanıma bağlı. Ama M2 diyorsun en fazla 3 yıllık cihaz olsa 300-400'ü geçmemesi lazım bana göre.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Günlük işlerde ısınmaz, ağır işlerde çok fena ısınıyor ama 😀

Isınmadan dolayı kapanmaz ama işlemci hız kısar performans kaybı olur.

imfloscy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
485
İsim
Emre Efe
ben macbook kullanicisiyim m2 air cok guzel cihaz yazilim icinde cok isine yarar ozellikle 16gb ram olmasi cok iyi ama 256gb hafizasi dusuk biraz sikinti yaratmaz ama dusuk yine de ve fiyati cok dusuk biraz korkutuyor arkadasin seni dolandiriyor olmayasin?
o cihazi en az 30-40 falan satarlar cunku

Top Bottom