Neler Yeni

M2 SSD mi yoksa Sata SDD mi almalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Oytun Çilen
Merhabalar. Anakartım Asus tuf gaming b450m pro s. M2 desteği var. Sistemin yüklü olduğu 120 GB'lık bir tane sata sdd var kasamda. Sadece oyun oynuyorum ve oyunlarımı kasamdaki 2 tane 1 TB'lık HDD lere kuruyorum. Tabi disklerim 8-9 senelik falan oldular. Daha iyi performans için M2 ya da normal SSD lere oyunları kurmam gerektiğini biliyorum. Siz ne önerirsiniz? Sata SSD mi yoksa M2 SSD mi alayım? En az 480-500 GB düşünüyorum. Özellikle de okuma hızı iyi olan 500-600 TL fiyat civarlarında sata öneriyorsanız hangisini ya da M2 öneriyorsanız hangisini almalıyım?

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
m2 ssd daha hızlı çalışır ama sata ya göre biraz pahalı olduğu için sata kadar kapasiteli alamazsın. piyasanın en iyi ssdisi samsung bende kullanuıyorum hiç bir sorun yaşamadım çok kaliteli gerçekten daha ucuz modellerde var ama benim kullanıp tecrübe ettiğim ssd yi atayım sana

-RutHleSs-

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Merhabalar. Anakartım Asus tuf gaming b450m pro s. M2 desteği var. Sistemin yüklü olduğu 120 GB'lık bir tane sata sdd var kasamda. Sadece oyun oynuyorum ve oyunlarımı kasamdaki 2 tane 1 TB'lık HDD lere kuruyorum. Tabi disklerim 8-9 senelik falan oldular. Daha iyi performans için M2 ya da normal SSD lere oyunları kurmam gerektiğini biliyorum. Siz ne önerirsiniz? Sata SSD mi yoksa M2 SSD mi alayım? En az 480-500 GB düşünüyorum. Özellikle de okuma hızı iyi olan 500-600 TL fiyat civarlarında sata öneriyorsanız hangisini ya da M2 öneriyorsanız hangisini almalıyım?
M2 olarak Kingston A2000 alabilirsiniz.

Xprofile

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ahmet yahya tosun
Tabikide m.2 ama tamamen bütçe meselesi.

melih abuaf

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Render falan almayacaksanız m2 almanıza gerek yok oyunlarda pek bir fark olmuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Oytun Çilen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Render falan almayacaksanız m2 almanıza gerek yok oyunlarda pek bir fark olmuyor.
Evet herkes öyle diyor. O zaman okuma hızı yüksek olarak tavsiye edebileceğiniz 500gblık sata SSD var mı?

Burqk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Burak mert
Bütceniz yeterli ise M.2 ssd kullanın. bütceniz kısıtlı ise sata ssd kullanın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Oytun Çilen
oyun konusunda sata ile M2 arasındaki farka değmez 500 gb bir sata ssd işinizi görür
Okuma hızı en az kaç olmalı?

Bütceniz yeterli ise M.2 ssd kullanın. bütceniz kısıtlı ise sata ssd kullanın.

Valla 500 GB sata SSD lerde M2 SSD lerde 500 civarı. O yüzden okuma hızları daha fazla olduğu için M2 ye kayıyorum ama herkes oyun konusunda farkı olmuyor diyor.

m2 ssd daha hızlı çalışır ama sata ya göre biraz pahalı olduğu için sata kadar kapasiteli alamazsın. piyasanın en iyi ssdisi samsung bende kullanuıyorum hiç bir sorun yaşamadım çok kaliteli gerçekten daha ucuz modellerde var ama benim kullanıp tecrübe ettiğim ssd yi atayım sana
Ama bu fiyatlara okuma hızı fazla olan M2 ler var.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
903,060
Üyeler
140,138
Son üye
MuratFiliz
Top Bottom