Neler Yeni

macunu kalın mı sürmüşüm

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,572
İsim
Hacı
Kule tipinde bunları öneririm. Fiyatına nazaran baya iyiler. Kasana sığar mı, ram e uyumlu mu, anakartın soğutucusu engeller mi bakman lazım.
-Phantom Spirit
-Peerless Assassin

Sıvı soğutma alacaksan da sağlamlardan şaşma. 280 veya 360 alabilirsin destekliyorsa.
-Arctic Liquid Freezer II
-Arctic Liquid Freezer III
Sıvı alacaksa
LT720 veya LS720 alsın. Arctic e göre daha ucuz ve daha serin.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,572
İsim
Hacı

Grant Imahara

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
491
İsim
Kubilay Aktemur
80 derece yükte derken stres testindeyse iyi aslında

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
7800X3D işlemcimi MX4 uyguladım ve AG400 ile çalıştırdım yük altında gündüz 80 dereceleri gördü acaba macunu mu çok sürdüm yoksa soğutucu mu yetersiz
Sanki biraz fazla ama asıl soğutucu yetersiz galiba

Soğutucu takıp söktükten sonra mı attınız fotoyu

Son düzenleme:

lappelduvide

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
lappelduvide
Sanki biraz fazla ama asıl soğutucu yetersiz galiba

Soğutucu takıp söktükten sonra mı attınız fotoyu
yok direkt macunu sürdüm fazla geldi ama sıcaklık çok yüksek olursa silerim dedim foruma da sorayım dedim sök tak yapmadım

Prot0type

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Bahadır Atasoy
(Konu dışı) Asus Gt301 diye kasam var kule tipi soğutucu almak istiyorum *gelecekte upgrade yapma durumunda yeni bir stok fan almamak için* Thermalright Phantom Spirit 120
adlı soğutucu kasama sığar mı acaba?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,572
İsim
Hacı
(Konu dışı) Asus Gt301 diye kasam var kule tipi soğutucu almak istiyorum *gelecekte upgrade yapma durumunda yeni bir stok fan almamak için* Thermalright Phantom Spirit 120
adlı soğutucu kasama sığar mı acaba?
Sığar.

ThE LoSt

80+ Silver
7800X3D işlemcimi MX4 uyguladım ve AG400 ile çalıştırdım yük altında gündüz 80 dereceleri gördü acaba macunu mu çok sürdüm yoksa soğutucu mu yetersiz
Değerler normal anakartta mosfet soğutucu göremedim giriş seviye bir kartta işlemciyi ısıtır yük altından kasıt render falan ise değerler gayet iyi oyunda 80 derece ise üzerindeki tabakayı biraz daha alın havada kalan kısımlar bana fazla geldi açıkçası. Bunun yanı sıra oda sıcaklığı ve kasa içi havalandırma da önemlidir.

lappelduvide

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
lappelduvide
Değerler normal anakartta mosfet soğutucu göremedim giriş seviye bir kartta işlemciyi ısıtır yük altından kasıt render falan ise değerler gayet iyi oyunda 80 derece ise üzerindeki tabakayı biraz daha alın havada kalan kısımlar bana fazla geldi açıkçası. Bunun yanı sıra oda sıcaklığı ve kasa içi havalandırma da önemlidir.
anakart prime b650m-a wifi II kasa bitfenix apollo

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Erdem Şapcı
Macun gayet yeterli ve dengeli dağıtmışsın hocam. Kasanın şekli veyahut soğutması yeterli değildir. Hava soğutucun varsa kasa değişimine gidebilirsin. Hem fazla masraf yapmaktan kaçarsın. Kasan mAtx ise Atx e geçiş yapmak bana göre bir tık daha ekonomik bence :)

ThE LoSt

80+ Silver
Top Bottom