Neler Yeni

Mahallemde fiber var binamda yok nereye başvurabilirim?

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
Selamlar. Mahallemde fiber altyapı var. Hemen dibimizdeki binanın altyapısını sorgulayınca fark ettim. Sonra diğer binalarda da olduğunu öğrendim. Binalara fiber çekmişler ama benim oturduğum binaya çekmemişler. Vdsl internet kullanıyorum, 50 mbps. Fakat kesinlikle yetmiyor, çok yavaş. Bizim bina biraz eski diye fiber çekmediler büyük ihtimalle. Çok saçma ama, hemen dibimizdeki binaya kadar getirebiliyorlar madem bize de getirseler kötü mü olurdu? Bizim binaya da fiber çekmeleri için nereye başvurabilirim? İnternet benim için çok çok önemli, tüm işlerimi internet üzerinden yapıyorum.

Jonkey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Muhammed Sıddık Ağırtmış
tam aynı konuyu açacaktım benzer sorunlarımız var bilgisi olan varsa yardımcı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

yöneticinin il veya ilçe müdürlüğüne dilekçe vermesi gerekiyormuş bunun dışında yapılması gereken bir şey var mı ?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
TT abonesiysen Twitter'dan Ümit Önal'ı etkileyip dönen ekibe talep oluşturun, değilseniz müdürlüğe yazı vermek dışında yapacak bir şeyiniz yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Bekir Emir
Selamlar. Mahallemde fiber altyapı var. Hemen dibimizdeki binanın altyapısını sorgulayınca fark ettim. Sonra diğer binalarda da olduğunu öğrendim. Binalara fiber çekmişler ama benim oturduğum binaya çekmemişler. Vdsl internet kullanıyorum, 50 mbps. Fakat kesinlikle yetmiyor, çok yavaş. Bizim bina biraz eski diye fiber çekmediler büyük ihtimalle. Çok saçma ama, hemen dibimizdeki binaya kadar getirebiliyorlar madem bize de getirseler kötü mü olurdu? Bizim binaya da fiber çekmeleri için nereye başvurabilirim? İnternet benim için çok çok önemli, tüm işlerimi internet üzerinden yapıyorum.
İnternet konusunda ülkemiz hala bok gibi yıllarca aynı sorunu yaşadım 5 yılda anca düzeltildi. Şuanda gigafiber geldi fakat binaya port açmamışlar boş boş başvuruyla uğraştırıyorlar. Ülkede düzgün iş yapmak çok zor

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
TT abonesiysen Twitter'dan Ümit Önal'ı etkileyip dönen ekibe talep oluşturun, değilseniz müdürlüğe yazı vermek dışında yapacak bir şeyiniz yok.
Millenicom kullanıyorum. Türk Telekom Bölge Müdürlüğüne mi başvuru yapmam lazım? Bir de gidip mi konuşmam gerekiyor yoksa bir internet sitesi üzerinden vs başvuru mu oluşturmalıyım?

İnternet konusunda ülkemiz hala bok gibi yıllarca aynı sorunu yaşadım 5 yılda anca düzeltildi. Şuanda gigafiber geldi fakat binaya port açmamışlar boş boş başvuruyla uğraştırıyorlar. Ülkede düzgün iş yapmak çok zor
Günümüzün en büyük erişim ağının hala yeterli seviyede olmaması çok üzücü. 1000 mbps i geçtim daha 100 mbps bile kullanamıyoruz

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Millenicom kullanıyorum. Türk Telekom Bölge Müdürlüğüne mi başvuru yapmam lazım? Bir de gidip mi konuşmam gerekiyor yoksa bir internet sitesi üzerinden vs başvuru mu oluşturmalıyım?

Günümüzün en büyük erişim ağının hala yeterli seviyede olmaması çok üzücü. 1000 mbps i geçtim daha 100 mbps bile kullanamıyoruz
Bölge müdürlüğüne gidip dilekçe oluşturacaksınız, talep gelirse ek çekerler planlamaya dahil değilse. Öncesinde planlamadan binanızın olup olmadığını öğrenmeniz lazım, sonra yoksa dilekçe yazıp vereceksiniz.

milenix

80+ Gold
Altyapıyı hangi firma kurdu?

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

milenix

80+ Gold
Türk Telekomdur herhalde. 2012'de mi ne internet bağlatmıştık ilk defa. O da Türk Telekomdu.
Hocam hemen hemen bütün DSL altyapısı Türk Telekom'a ait, bu yüzden 2012'de kuran odur. Fiberde ise birçok firmanın altyapısı bulunuyor. Eğer Türk Telekom kurmuşsa Twitter veya Linkedin üzerinden Ümit Önal'a yazın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,607
Üyeler
141,318
Son üye
Buzzard
Top Bottom