Neler Yeni

Marksizm En Anlaşılabilir Şekilde Nedir?

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Okudum ancak pek anlamadım bu marksizm'i
Bir cahile anlatır gibi anlatabilicek var mı?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,892
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Silindi.

Son düzenleme:

Alfha13

80+ Silver
Antikomünizm ya da komünizm karşıtlığı, kapitalist görüşlere karşı olan ve aksinin gerçekleşebileceğini öneren komünizm düşüncesine karşı olarak komünist sistem ve görüşlerin yayılımını engelleme çalışmalarıdır.
Marksizm komünizmin çıkmasına sebep olmuyor muydu, sosyalizm ve komünizmin çıkmasına?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,892
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Son düzenleme:

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,892
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Marksizm, sosyalizm ve komünizmin temelini oluşturmuyor mu? Liberalizme karşılık sosyalizm, kapitalizme karşılık komünizm değil mi?
Marksizm bir öğreti olarak siyasal, ekonomik ve felsefi bir bütünlük içerir. Marksizm, ideolojik alanda esas olarak sınıflar savaşımı teorisini ortaya atan ve bu savaşımın zorunlu sonucu olarak proletarya diktatörlüğüne ve oradan da toplumsal eşitlik ve özgürlük dünyası komünizme varılacağını öngören bir öğreti olarak tanımlanır. Benim kafam karışmış, pardon.

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Buğra parlak
Okudum ancak pek anlamadım bu marksizm'i
Bir cahile anlatır gibi anlatabilicek var mı?
Karl marx ve engels in 17.yüzyılda ortaya attıkları fikir kapitlalist sistemin çözümlenmesi iki işinin düşüncesidir sınıf ayrımını ortadan kaldırmak+ olarak özel mülkiyet özgürlük dünyası
Mesaj otomatik birleştirildi:

Marksizm bir öğreti olarak siyasal, ekonomik ve felsefi bir bütünlük içerir. Marksizm, ideolojik alanda esas olarak sınıflar savaşımı teorisini ortaya atan ve bu savaşımın zorunlu sonucu olarak proletarya diktatörlüğüne ve oradan da toplumsal eşitlik ve özgürlük dünyası komünizme varılacağını öngören bir öğreti olarak tanımlanır. Benim kafam karışmış, pardon.
proletarya filan dersek adam kafası karışır mala anlatır gibi dediği için o kadar girmeye gerek yok aslında

bofuduk55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Onur bay
istanbul üniversitesinde bunları görüyorum ben bunları öğrendikten sonra komünist daha mantıklı gelmeye başladı.

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Buğra parlak
istanbul üniversitesinde bunları görüyorum ben bunları öğrendikten sonra komünist daha mantıklı gelmeye başladı.
mantıklı gelebilir ama günümüz şartları altında uygulanamaz kitaplarını okudum bir ara kafaya takmıştım 6 tane kitap almıştım lenin ile karl marx ın ama günümüzde olmaz

Besim Tibuk

80+ Gold
Karl Marx'ın isminden gelir.
Proleter yönetimi ve sınıfsız, eşit toplumu savunan sözde özgürlükçü siyasi ideolojidir.

bofuduk55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Onur bay

Alfha13

80+ Silver
Karl marx ve engels in 17.yüzyılda ortaya attıkları fikir kapitlalist sistemin çözümlenmesi iki işinin düşüncesidir sınıf ayrımını ortadan kaldırmak+ olarak özel mülkiyet özgürlük dünyası
Sınıf ayrımını ortadan kaldırmak bir amaç evet ama Marx'ın sürekli sınıflardan bahsettiğini biliyorum. Çelişmiyor mu bunlar? Özellikle de proletaryanın çıkarlarını gözetmesi sınıf ayrımını engellemeye çalışmadığını göstermez mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,030
Üyeler
142,074
Son üye
muhammed2134gs
Top Bottom