Neler Yeni

Çözüldü✓ Masaüstü PC Upgrade Tavsiye

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar, iyi günler dilerim.

Şu an kullandığım masaüstü bilgisayardan memnunum. Yalnız yakın zamanda bazı parçalarını yükseltmek istiyorum, mesela RAM, GPU gibi.

Şu konuda kararsız kalıyorum acaba bu sistemi komple satıp DDR5 sistem mi düzmek mantıklı olur yoksa bi kaç Upgrade yapsam yeterli mi? Tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Sistemi alalı bir yıldan biraz fazla oldu.

CPU : Ryzen 5 5600
GPU : XFX Merc RX 6600 XT
Anakart : MSI MAG b550m Mortal
RAM : Kingston Fury Beast RGB 3600mhz - Cl17 - 2x8GB
PSU : NZXT Tam modüler C750 - 750W Gold
SSD : Sandisk plus 256GB - Kingston KC600 500GB
M2 : Patriot 256GB
Kasa : MSI MAG Shield 110a

Memnun olmadığım tek bileşen kasa, onu da idare ediyorum ısınma olmuyor. Yeni kasaya geçmek istiyorum ama.

Son düzenleme:

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck

Şu an kullandığım masaüstü bilgisayardan memnunum. Yalnız yakın zamanda bazı parçalarını yükseltmek istiyorum, mesela RAM, GPU gibi.

Şu konuda kararsız kalıyorum acaba bu sistemi komple satıp DDR5 sistem mi düzmek mantıklı olur yoksa bi kaç Upgrade yapsam yeterli mi? Tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Sistemi alalı bir yıldan biraz fazla oldu.

RAM : Kingston Fury Beast RGB 3600mhz - Cl17

Memnun olmadığım tek bileşen kasa, onu da idare ediyorum ısınma olmuyor. Yeni kasaya geçmek istiyorum ama.
Raminiz kaç GB hocam?

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Yazmayı unutmuşum hocam kusura bakmayın, 2x8 Ram.
Estağfurullah hocam bütçenizi bilmiyorm ama 2x8 ram daha alabilirsiniz. Ekstra ekran kartını RTX4060Ti-4070 gibi bir güncelleme yapabilirsiniz. AMD karttan memnunsanız daha üst bir AMD karta da geçebilirsiniz. Dediğiniz gibi DDR5 sisteme de geçebilirsiniz. Ben olsam ileriye dönük masraf yapacaksam DDR5 sisteme geçerdim.

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Estağfurullah hocam bütçenizi bilmiyorm ama 2x8 ram daha alabilirsiniz. Ekstra ekran kartını RTX4060Ti-4070 gibi bir güncelleme yapabilirsiniz. AMD karttan memnunsanız daha üst bir AMD karta da geçebilirsiniz. Dediğiniz gibi DDR5 sisteme de geçebilirsiniz. Ben olsam ileriye dönük masraf yapacaksam DDR5 sisteme geçerdim.
Anladım hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için. Ben de kararsızım işte. PSU iyi mesela 40 serisi kart alırsam ekstra dönüştürücü takmam gerekir. Anakart öyle b550m serisi ama kaldırabildiği sıcaklık değeri olarak çok üst sıralarda bir kart. Aynı kalitede bi DDR5 ne kadara patlar bilmiyorum. Seçimlerden önce de almak lazım dolar 35-40 olur.

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Anladım hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için. Ben de kararsızım işte. PSU iyi mesela 40 serisi kart alırsam ekstra dönüştürücü takmam gerekir. Anakart öyle b550m serisi ama kaldırabildiği sıcaklık değeri olarak çok üst sıralarda bir kart. Aynı kalitede bi DDR5 ne kadara patlar bilmiyorum. Seçimlerden önce de almak lazım dolar 35-40 olur.
Hocam PSU'dan pek anlamam ama DDR5'e geçmeniz daha mantıklı olur.
Her oyunu açan bir PC o. Bence hiç elleme öyle dursun. Paranı dolara çevirerek biriktir. 1-2 yıl sonra GTA 6 açacak daha yeni bir DDR5 sistem toplarsın.
Arkdaşın dediğide mantıklı karar size kalıyor tabi. Ama benim gibi sabırsızsanız beklemezsiniz büyük ihtimalle :).

ConquerorXIV

80+ Gold

RAM : Kingston Fury Beast RGB 3600mhz - Cl17 - 2x8GB

cpu soğutucu, ekran kartı ve kasa
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. el 6700 xt gider

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her oyunu açan bir PC o. Bence hiç elleme öyle dursun. Paranı dolara çevirerek biriktir. 1-2 yıl sonra GTA 6 açacak daha yeni bir DDR5 sistem toplarsın.
Aynen hocam şu an sıkıntı yaşamıyorum zaten, dediğin mantıklı teşekkür ederim 😊

Hocam PSU'dan pek anlamam ama DDR5'e geçmeniz daha mantıklı olur.

Arkdaşın dediğide mantıklı karar size kalıyor tabi. Ama benim gibi sabırsızsanız beklemezsiniz büyük ihtimalle :).
Teşekkür ederim hocam tekrardan galiba öyle yapcam veya diğer arkadaşın dediği gibi bunu satıp az bir farkla 6700 XT

cpu soğutucu, ekran kartı ve kasa

2. el 6700 xt gider
Hocam bende düşündüm aynısı teşekkür ederim öncelikle, elimdekini satıp az bir farkla bulabilirsem alacağım sonra da diğer arkadaşın dediği gibi parayı dolarda veya altında tutarım. 😊

Top Bottom