Neler Yeni

Masaüstü PC'yi bırakıp Laptop + Monitör geçmek mantıklı mı?

RaZeBoSs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Ali Efe
Ben de zamanında "balon" olarak nitelendirilebilecek bir ASUS laptop almıştım, şu anda pek işimi görmüyor o yüzden babam kullanıyor. Yine fena sayılmaz ama.
Seçerken iyi bir şey seçmek şart dediğiniz gibi. Elbette laptoptan masaüstü performansı beklemiyorum, 1080p'de birçok oyunu oynatabilmesi yeterli olur diye düşünüyorum.

Satabileceğim bir XBOX'ım ve bir masaüstü bilgisayarım var. Elimde fazladan monitör olmasına rağmen satmak istemiyorum, lazım olur, malum pahalı :)
Yaklaşık 13-14K bir bütçem olur herhalde. Detaylı hesaplamadım ancak o civarda olabileceğini düşünüyorum.
Bu bütçede şuan rakipsiz diyebileceğimiz bir cihaz bu var.
Bir laptop kullanıcısı olarak eğer çok fazla seyahat veya bilgisayarınızı dışarı çıkarmak için kullanmayacaksanız laptop almayın masaüstünüz ile devam edin

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Hocam bence dışarı bilgisayar götürmüyorsanız çok gereksiz ben imzamdaki sistemi kullanıyorum valorant 120 fps
Sizde bir sorun olmasın? 120FPS çok az.. Ben dandik İ5-8250U işlemci ve 930MX GPU ile 1080p çözünürlükte 80-90FPS alıyorken sizin bu kadar düşük FPS'ler almanızın imkansız gibi bir şey olması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Mustafa çağan
Sizde bir sorun olmasın? 120FPS çok az.. Ben dandik İ5-8250U işlemci ve 930MX GPU ile 1080p çözünürlükte 80-90FPS alıyorken sizin bu kadar düşük FPS'ler almanızın imkansız gibi bir şey olması lazım.
Bence de öyle hem rdr2 de bile en yüksek ayarlar + rtx ile bile 60 fps alıyorum ve işlemcim 80 derece valorant oynarken işlemcim 93 derece oluyor laptoplar çok garip cihazlar daha önce masaüstü kullanıyordum laptop a geçtiğim için çok pişmanım

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Yellow Leblebi
İlgilendiği Kategoriler
Grafik Tasarım
Aga valla laptop alınmaz yapma, bak ben aldım yıllardır kendime sövüyom. Zamanında güzel bir sistem kurabilecekken aldım bunu, yıllardır pişmanım. O yüzden boşver alma.

kanka senin ram CL17 mi? benim lenovo ideapad l340 var ama anakart entegre olduğu için göremiyorum ya yardımcı olabilir misin? imzadan görüp yazıyorum bunu

osaku

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Mehmet Karataş
Herkese selamlar. Aklıma takılan bir soru var ve kullanım biçimimi göz önünde bulundurduğumda açıkçası mantıksız bulmuyorum değil.
Yaz aylarının tamamını yazlıkta geçiren ve çok olmasa da seyahat eden biriyim. Geçtiğimiz gün aklıma nedensiz bir şekilde bu soru takıldı.
Masamın tamamını bilgisayar donanımı ve ekipmanları kaplıyor, yatakta film izlemek için binbir kez uğraşıp monitörü çevirerek bir şeyler izlemek zorunda kalıyorum. Ekstradan yazın çoğunlukla yazlıkta olduğum için elimdeki laptop çok işimi görmüyor.

Aklıma takılan soru şu, Masaüstü PC satıp Laptop geçilir mi?
Monitörü bağlayıp kullanmayı düşünüyorum, çoğu kişi görüntüde akıcılık açısından FPS oyunlarında bir kayıp olabileceğini söylüyor ancak emin değilim.
Sizin düşünceleriniz neler? Özellikle şu koca dana (PC) masada çok yer kaplıyor ve kompakt bir tarafı yok. Evet laptop'a göre çok daha avantajlı donanım olarak ancak yine de laptop çok daha fazla şekilde işimi görür diye düşünüyorum.

Ryzen 5 3500X (Stok Fan, 4.2GHz 1.3V) - ROG STRIX RX570 8GB OC - ASUS B450M-DRAGON - GSKILL RIPJAWS V SİYAH 3200MHZ 8X2 16GB RAM - TOSHIBA P300 1TB HDD - GIGABYTE 256GB SATA SSD - CORSAIR SPEC DELTA RGB (650W)
VALORANT = 1080p kayıt esnasında Video 1 - Video 2 - Video 3 (Kayıt GPU işlemciye göre biraz düşük seviyede kaldığından ortalama 50FPS etkiliyor)

Zaten çok fazla hikayeli oyun vb. oynamıyorum, sıklıkla FPS oyunu oynadığımdan FPS oyunlarında performansı iyi olan bir laptopa geçmek isterim.
Önerilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum, teşekkürler :D
mantıksız

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bence de öyle hem rdr2 de bile en yüksek ayarlar + rtx ile bile 60 fps alıyorum ve işlemcim 80 derece valorant oynarken işlemcim 93 derece oluyor laptoplar çok garip cihazlar daha önce masaüstü kullanıyordum laptop a geçtiğim için çok pişmanım
Bende de bir sorun vardı, oyuna her yeni patch geldiğinde turbo ghz kullanımı olmuyordu, 2.9GHz falan çalışıyordu maks.
Silip yükleyince 3.2-3.3 görüyordu. FPS de artıyordu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Mustafa çağan
Bende de bir sorun vardı, oyuna her yeni patch geldiğinde turbo ghz kullanımı olmuyordu, 2.9GHz falan çalışıyordu maks.
Silip yükleyince 3.2-3.3 görüyordu. FPS de artıyordu.
öneriniz için teşekkürler en yakın zamanda deneyeceğim

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
kanka senin ram CL17 mi? benim lenovo ideapad l340 var ama anakart entegre olduğu için göremiyorum ya yardımcı olabilir misin? imzadan görüp yazıyorum bunu
Valla usta inan hiç bilmiyorum.

Top Bottom