Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi ekran hatası - Minidump

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu
Merhaba,
Yaklaşık 2 haftadır bazı günler bilgisayar mavi ekrana düşüyor MiniDump dosyası oluşturmuyordu fakat bugün oluşturdu.
Yardımcı olur musunuz?

Ekler

• 091723-62140-01.rar
    285.4 KB · Hit: 41

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Merhaba,
Yaklaşık 2 haftadır bazı günler bilgisayar mavi ekrana düşüyor MiniDump dosyası oluşturmuyordu fakat bugün oluşturdu.
Yardımcı olur musunuz?
- CPU-Z'yi kaldır hocam.
- Bu attığım linkten AMD Chipset Drivers yazanı indirip kur. https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/a320
- BIOS sürümün çok eski onu da kesinlikle güncelle. https://www.asus.com/tr/supportonly/prime a320m-r/helpdesk_bios/ 6202 BIOS'unu yükleyebilirsin. Nasıl yapacağını bilmiyorsan anlatabilirim.

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
CPU-Z nerden kaldırıcam, bios da yardım edebilirsen sevinirim hocam.
- Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özelliklerinden CPU-Z'yi kaldır.
- BIOS'u da bu dediğim şekilde güncelle:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 6202 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/supportonly/prime a320m-r/helpdesk_bios/
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-A320M-R-SI-6202.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-A320M-R-SI-6202.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu
- Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özelliklerinden CPU-Z'yi kaldır.
- BIOS'u da bu dediğim şekilde güncelle:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 6202 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/supportonly/prime a320m-r/helpdesk_bios/
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-A320M-R-SI-6202.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-A320M-R-SI-6202.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.
Bu arada cpu-z denetim masasında gözükmüyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-09-18 230638.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-18 230638.png
    93.6 KB · Hit: 21

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Bu arada BİOS'u güncelledim ve AMD Chipset Drivers'ı kurdum.
CPU-Z ilgili bir şey göremedim, belki ona benzer programlar vardır diye bakayım dedim onları da göremedim. BIOS ile Chipseti güncellediysen şimdilik başka yapman gereken bir şey yok. Eğer sadece oyun oynuyorsan AMD Pro yerine AMD Adrenalin sürücüsünü yükle.

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu
CPU-Z ilgili bir şey göremedim, belki ona benzer programlar vardır diye bakayım dedim onları da göremedim. BIOS ile Chipseti güncellediysen şimdilik başka yapman gereken bir şey yok. Eğer sadece oyun oynuyorsan AMD Pro yerine AMD Adrenalin sürücüsünü yükle.
Dostum yardımın için teşekkür ederim şimdi Adrenalini de kurucam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,629
Üyeler
140,678
Son üye
mertler
Top Bottom