Neler Yeni

Mekanik klavyeler neden sorunlu?

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
evde 5 yıllık normal klavye var bundan:
1713123611389.png

taş gibi hiçbir sorunu yok ama mekanik klavyelere gelirsek 2yılda tuş basmama sorunları başlıyor neden böyle?

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Dogy

80+
Hangi klavyeler mesela? Mekanik klavyeler eski tip klavyelere gore daha cok maliyet gerektiriyor. Buna ragmen ucuz fiyata bir mekanik klavye ya da no name bir klavye alirsaniz bununla karsilasmaniz oldukca normal

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi klavyeler mesela? Mekanik klavyeler eski tip klavyelere gore daha cok maliyet gerektiriyor. Buna ragmen ucuz fiyata bir mekanik klavye ya da no name bir klavye alirsaniz bununla karsilasmaniz oldukca normal
1k 2k bütçedeki çoğu mekanik klavye bu şekilde ama gitsem bit pazarından 50tlye bir klavye alsam 10yıl çalışır

Swerv

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,215
İsim
Efe Kırmaz
kısmen doğru, düşük bütçeli ya da düşük bütçede f/p ürünlerde bunlar doğru, mesela vooka klavyeler ya da en bilindik gamepower klavyelerinde olabiliyor. bende yaşadım fakat eskide kullandığım bu mekanik hisli veya membran klavyelerde bu sorun yoktu. Sebebi bütçe düşük olduğu için malzeme kaliteside ona göre sanırım.

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kısmen doğru, düşük bütçeli ya da düşük bütçede f/p ürünlerde bunlar doğru, mesela vooka klavyeler ya da en bilindik gamepower klavyelerinde olabiliyor. bende yaşadım fakat eskide kullandığım bu mekanik hisli veya membran klavyelerde bu sorun yoktu. Sebebi bütçe düşük olduğu için malzeme kaliteside ona göre sanırım.
max 1500tl beyaz bilek destekli red sw klavye arıyorum hep baksam switchi kötü kronik sorunlu vs vs

Dogy

80+
max 1500tl beyaz bilek destekli red sw klavye arıyorum hep baksam switchi kötü kronik sorunlu vs vs
1500 TL bandinda bu tur durumlar ne yazikki artik normal karsilaniyor. Tus icinde sorun oldugu zaman garanti ile papaz oluyorsun. Garanti bitincede elinde kaliyor ne yazikki. Bunun cozumu 3000 TL'yi gozden cikarmak.

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
863
İsim
Semi kaan Çakır
Mekanik klavye sorunlu demek yanlış , bütçe ve modele bakar iş. Ona bakarsan bende 2008-2009 dan kalma Exper klavye var hala sorunsuz çalışıyor ama 2019 civarlarında aldığım rampage klavye (ikiside membran) 2022 gibi bozulmaya başladı şuan 3-4 tuşu basmiyor yatıyor öyle köşede.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,041
İsim
Hacı
Hemen basmama ve çift basma sorunu başlıyor ucuz mallarda....

Şırınga ile hava üfletirseniz düzeliyor 🤣

Top Bottom