Neler Yeni

E Yosoo z11 mekanik klavye değerlendirmesi

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Yağız Berk Özel

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İlk mekanik klavyeniz mi?
Evet ilk mekaniğim, daha önce mekanik hisli kullandım fakat o da sert membran gibiydi. Mekanik çok başkaymış.
Yön tuşları yok, o işi nasıl çözdünüz?
Çözemedim hocam ara sıra elim aradı ama zaten çok kullanmıyorum.
kaç Gunde geldi? 5 inde aldım daha gümrüğe bile girmedi
Ayın üçünde aldım bu sabah geldi, şuan gümrükte sıkıntı var gibi bir kargom daha vardı hala gümrüğe girmemiş 10 gün oldu ama 18 ağustos teslim diyor şuan ciddi bir sıkıntı olabilir belki.
3 gün önce geldi bayağı güzel bir klavye türkiyedeki en dandik membran parasına miss gibi klavye
Evet kesinlikle öyle, türkiyede alınabilecek en fp klavye diyebilirim.
Katılıyorum bu fiyata tartışmasız değer. Halihazırda beş senedir red switch bi klavyem vardı ondan sonra kullanınca daha tok grldi ama yeni olduğuna yoruyorum ona. İngilizce harfler benim için sorun değil alışığım sizde alışırsınız. Onun dışında mekanik klavye fazla bi olayı yok. Rgb olsa tabi iyi olurdu ama o yönden hevesini almış biri olarak emin olun gerek yok bi yerden sonra sabit tek renk kullanacaksınız emin olun.
Numğad ve diğer medya tuşları vs yokluğunu hissediyorum sadece o kdr. Makromsu olarak dahil etmişler ama pek kullanışlı değil haliyle.
Hocam önceki klavyem rgb idi ve gereksiz bir şey bence de. Tek renk çok daha rahat ve şık duruyor, beyaz olan klavyeyi aldığım için sarı renkte çok yakıştı. Rgb olsa eminim ki bu kadar kaliteli gözükmezdi. Tek renk olsun kaliteli olsun:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denk geldiğim switch çıkarması en zor klavye yeminle elim yara oldu.

Redragon switchler Huano switchten daha kötü ama siz bilirsiniz.
Redragonlar daha kolay bulunuyor hocam o yüzden. Bu arada switch çıkarmak için kutu üzerinde rehber bulunuyor. Yanında gelen switch çıkarma aparatı ile kolay çıkar.

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Yağız Berk Özel
Çözemedim hocam ara sıra elim aradı ama zaten çok kullanmıyorum.
FN + A/W/S/D tuşlarını deneyin.

Redragonlar daha kolay bulunuyor hocam o yüzden. Bu arada switch çıkarmak için kutu üzerinde rehber bulunuyor. Yanında gelen switch çıkarma aparatı ile kolay çıkar.
Switchleri bozulduğunda yeniden Redragon switch almayacağına göre Redragon switchlerin daha kolay bulunması önemli değil ki.

holyeagle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
gokhan
bende 9 unda z686 modelini almıştım ptt de bekliyor hala dağıtıma çıkmadı. fark var mı z11 ile acaba

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Yağız Berk Özel
Bu arada switch çıkarmak için kutu üzerinde rehber bulunuyor. Yanında gelen switch çıkarma aparatı ile kolay çıkar.
Yok aşırı dar ondan dolayı çıkardım hepsini ama aşırı zordu elimdeki 5 pin hot-swap klavyeler 2 saniyede çıkarken bunu çıkarmak için tanesi başına 1-1.5dk uğraştırdı.
bende 9 unda z686 modelini almıştım ptt de bekliyor hala dağıtıma çıkmadı. fark var mı z11 ile acaba
Fark var mesela Z11 RGB değil, %60 klavye ve metal plate, Z686 ise %65 yani yön tuşlarına sahip ve RGB.

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
FN + A/W/S/D tuşlarını deneyin.

Switchleri bozulduğunda yeniden Redragon switch almayacağına göre Redragon switchlerin daha kolay bulunması önemli değil ki.
Redragon switch olsaydı hocam redragon bulmak daha kolay olurdu. Ama huano, daha kaliteli evet ama türkiyede bulmak zor anca yine çinden.

holyeagle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
gokhan
Yok aşırı dar ondan dolayı çıkardım hepsini ama aşırı zordu elimdeki 5 pin hot-swap klavyeler 2 saniyede çıkarken bunu çıkarmak için tanesi başına 1-1.5dk uğraştırdı.

Fark var mesela Z11 RGB değil, %60 klavye ve metal plate, Z686 ise %65 yani yön tuşlarına sahip ve RGB.
daha mı iyi yani pek anlamamda o gün burada bir arkadaş konu açmıştı öyle almıştım 13 usd ödemiştim totalde gelse de kullansam çok dandik klavye kullanıyorum şuan :D

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Yağız Berk Özel
Redragon switch olsaydı hocam redragon bulmak daha kolay olurdu. Ama huano, daha kaliteli evet ama türkiyede bulmak zor anca yine çinden.
Hocam bir insan Türkiye'den niye insan switch satın alsın ki yanında 2 adet yedek switch geliyor zaten. AliExpress'ten CIY Asura, KTT Kang white gibi switchler almak varken gidip de yeniden Redragon veya Huano switch almak çok mantıksız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,409
İsim
Diyarhan
Klavye 10 / 10 sayılmaz ilk mekanik klavyeniz olduğu için öyle geliypr. Benimde ilk klavyem Trust Cada GXT 890 Dı bugün bile aklımda her kullandığımda keyif veriyordu şimdiki mekanikleri membran gibi hissediyorum normalleşti. Birkaç klavye değiştirince anlarsınız kalıte durumunu.

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Klavye 10 / 10 sayılmaz ilk mekanik klavyeniz olduğu için öyle geliypr. Benimde ilk klavyem Trust Cada GXT 890 Dı bugün bile aklımda her kullandığımda keyif veriyordu şimdiki mekanikleri membran gibi hissediyorum normalleşti. Birkaç klavye değiştirince anlarsınız kalıte durumunu.
Evet kesinlikle öyle olur daha önce İnternet kafede razer blue switch kullanmıştım ve daha keyifliydi. Ama bu klavye de fiyatına oranla 10/10 bir klavye gibi kullandıkça göreceğim. Tabii 4-5 bin liralık optik mekanikler çok çok daha iyidir ama 300 liraya mekanik klavye aldığım için mutluyum ve benim için dünyanın en iyi klavyesi şuan bu :D

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Yağız Berk Özel
Türkiye piyasasındaki T60 gibi leş klavyelerden daha ucuz hem de çok daha kaliteli üstüne 3 pin hot-swap bence bu yeter de artar. Fiyatına göre puanlamak gerekirse 10/10 verilebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,409
İsim
Diyarhan
Türkiye piyasasındaki T60 gibi leş klavyelerden daha ucuz hem de çok daha kaliteli üstüne 3 pin hot-swap bence bu yeter de artar. Puanlamak gerekiyor fiyatına göre 10/10 verilebilir.
Vallahi ona bakarsak mucai 61 de aldık 210tl ye geldi o zirveyi taşıyor fp olarak. Switch gateron diyordu bakalım şansımıza

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,828
Üyeler
152,341
Son üye
remendorix
Top Bottom