Neler Yeni

Memtest64 sırasında donuyor ve kasıyor.

Fabio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fabio
Tamam test başlamış. Bir şeye dokunman gerekmiyor. Birinci tur bitince aşağıdaki kısım Pass 2/4 olur o zaman kapatabilirsin.
Kapatmak için Ctrl alt del mi yapmam gerekiyor

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
Kapatmak için Ctrl alt del mi yapmam gerekiyor
Pass 2/4 olduğunda ikinci tura geçecek taramak için yani baştan tekrar tarayacak. Bunu 4 kez tekrar eder normalde ama RAMler yeni olduğu için şu an 1 kere tekrar etmesi yeterli. Yani Pass 2/4 olunca sen fotoğrafını çek at yine. Eğer hata kısmı yani Errors: 0 ise sorun yok demektir. Ctrl + Alt + Delete yapıp yeniden başlatabilirsin ondan sonra. Şu an Pass 2/4 olana kadar bekle. Olunca fotoğraf at buraya.

Fabio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fabio
Pass 2/4 olduğunda ikinci tura geçecek taramak için yani baştan tekrar tarayacak. Bunu 4 kez tekrar eder normalde ama RAMler yeni olduğu için şu an 1 kere tekrar etmesi yeterli. Yani Pass 2/4 olunca sen fotoğrafını çek at yine. Eğer hata kısmı yani Errors: 0 ise sorun yok demektir. Ctrl + Alt + Delete yapıp yeniden başlatabilirsin ondan sonra. Şu an Pass 2/4 olana kadar bekle. Olunca fotoğraf at buraya.
Yukarıda sleeping yazıyor sürekli geri sayım yapıyor normal bir şey mi bu bide ramlar evet yeni aldım ama ikinci el takmış olabirlermi diye de Korkuyorum çünkü bana söylemeden Kendi kafalarına göre yaptıkları için

Ekler

• IMG20231203205724.jpg
    IMG20231203205724.jpg
    1.8 MB · Hit: 9

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
Yukarıda sleeping yazıyor sürekli geri sayım yapıyor normal bir şey mi bu bide ramlar evet yeni aldım ama ikinci el takmış olabirlermi diye de Korkuyorum çünkü bana söylemeden Kendi kafalarına göre yaptıkları için
Sleeping yazması normal. Ara ara dinlenmeye bırakıyor RAMleri o yüzden sleeping yazıyor.
Taktıkları RAMler eskisiyle aynı, tek fark daha önce üretilmiş RAMleri takmışlar. Sendeki daha yeni üretilmiş olandı.
Ama revizyon değişikliği olmamış o yüzden bire bir aynı RAMler.
Şöyle düşün ikimiz de aynı televizyonu almış olalım sen 2022'de almış ol ben 2023'te almış olayım ama her şeyi aynı. Bunun gibi tıpkı.

Fabio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fabio
Sleeping yazması normal. Ara ara dinlenmeye bırakıyor RAMleri o yüzden sleeping yazıyor.
Taktıkları RAMler eskisiyle aynı, tek fark daha önce üretilmiş RAMleri takmışlar. Sendeki daha yeni üretilmiş olandı.
Şöyle düşün ikimiz de aynı televizyonu almış olalım sen 2022'de almış ol ben 2023'te almış olayım ama her şeyi aynı. Bunun gibi tıpkı.
İlk test bitti bu şekilde ama içim rahat etsin diye sonuna kadar beklemek istiyorum gereksiz ise şimdi çıkabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkici el takmış olabilirler o yüzden korkmuştum açıkçası

Ekler

• IMG20231203210429.jpg
    IMG20231203210429.jpg
    2.4 MB · Hit: 11

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
İlk test bitti bu şekilde ama içim rahat etsin diye sonuna kadar beklemek istiyorum gereksiz ise şimdi çıkabilirim
1 tur bitmiş. Diğer turlarda da aynı şeyi tekrarlıyor o yüzden çıkabilirsin şimdilik. Sorun yok görünüyor.
Sorun olduğunu düşünürsen müsait olduğun bir ara tam tur yaptırabilirsin.

İkici el takmış olabilirler o yüzden korkmuştum açıkçası
İkinci el RAM eğer hiç kullanılmamışsa veya çok az kullanılmışsa sorun olmaz genelde.

RAM kolay kolay bozulmayan ve genelde diğer parçalara göre daya uygun fiyatlı bir parça.

Fabio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fabio
1 tur bitmiş. Diğer turlarda da aynı şeyi tekrarlıyor o yüzden çıkabilirsin şimdilik. Sorun yok görünüyor.
Sorun olduğunu düşünürsen müsait olduğun bir ara tam tur yaptırabilirsin.

İkinci el RAM eğer hiç kullanılmamışsa veya çok az kullanılmışsa sorun olmaz genelde.

RAM kolay kolay bozulmayan ve genelde diğer parçalara göre daya uygun fiyatlı bir parça.
Zaten ddr5 yeni bir ram türü olduğu için ne kadar fazla kullanılmış olabilir zaten ikinci el olsa bile sonuçta

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
Zaten ddr5 yeni bir ram türü olduğu için ne kadar fazla kullanılmış olabilir zaten ikinci el olsa bile sonuçta
2022 yılının 34. haftası üretimli yani 22 Ağustos 2022 Pazartesi – 28 Ağustos 2022 Pazar tarihleri arasında üretilmiş.
En fazla 1,25 yıllık bir kullanım olmuştur. Tabi 7/24 kullanıldıysa.

Fabio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fabio
2022 yılının 34. haftası üretimli yani 22 Ağustos 2022 Pazartesi – 28 Ağustos 2022 Pazar tarihleri arasında üretilmiş.
En fazla 1,25 yıllık bir kullanım olmuştur. Tabi 7/24 kullanıldıysa.
İkici part tamamladı şuan 3. Part geçti ustam

Ekler

• IMG20231203213617.jpg
    IMG20231203213617.jpg
    1.8 MB · Hit: 10
  • Beğen
Reaksiyonlar: ca.s

Fabio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Fabio
Vermez bence. Genelde ilk testte sorun çıkmazsa sorun olmuyor.
İnşallah vermez eğer hata vermezse yarın gidip orijinal ram almama gerek yok değilmi tekrar PC kasası açılacak Felan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
907,233
Üyeler
140,792
Son üye
Salihzzeki