Neler Yeni

Memtest86 binlerce error verdi

Rio Shine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Batuhan Güder
Bilgisayar sürekli olarak mavi ekran ya da donarak kendini yeniden başlatıyordu birkaç ay önce RAM testi gibi birçok testi yaptım sorunsuz bir şekilde tamamlamıştı. Testmem5 ile RAM'leri denediğimde XMP kapalı denediğimde Turbo Boost'u BIOS'tan devre dışı bıraktığımda sorunsuz bitirmişti fakat Turbo Boost'u aktif edince testmemde hata üstüne hata verip mavi ekran vermişti birkaç defa denedim sonuç aynı. Birçok SYS hatası da alıyorum CMD üzerinden denemediğim komut denemediğim test kalmadı dün tekrar denemek istedim Memtest86 da ilk denemede birçok hata verip test sirasinda bilgisayar dondu ve yeniden başlatti kendini. Flashta mi sorun var diye düşündüm eskiden denediğim flash ile tekrar denedim tekrar hata verdi 10 bin cıvarı 7. testte error verdi ve testten çıkıp kapattım. Memory managament, SYS, equal, hardware tarzında birçok mavi ekran hatası aldım. RAM arızalı görünüyor anladığım kadarıyla ama işlemci belleğinden kaynaklı bir sorun olma ihtimali var mı bilmiyorum ve yeni RAM almam gerekiyorsa anakarta uyumluluk için neler gerekiyor?
Anakart : Gskıll 16 Gb, CL 36 1.2 V 5600 MHz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,796
Üyeler
152,550
Son üye
Efydeu
Top Bottom