Neler Yeni

Yardım Merhaba işlemci ısı değerleri hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Ali demiray
Silverstone pf360 kullanıyorum işlemcim 5900x fanlar en son hızda calışmasına rağmen boşta 50 55 derece arasında mesela bir gta gibi oyuna girdigimde eğer grafikleri max larsam 80 dereceye kadar cıkıyor termal macun yeni değiştirildi ama bir etkisi olmadı ve kasa daha yeni acıldıgında bir süre sıvı sogutma fanlarından bir yere sürter gibi ses geliyor ama baktıgımda herhangibi bir yere sürtmüyor bu ısı değerlerinin sebebi ne olabilir bir kaç yorum gördüm yanlış bağlantı olabilir gibisinden bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa cok sevinirim
Ayrıca söyle bir sorunum var suprim x 3080 ekran kartımdada gta PUBG gibi oyunlarda cok asırı ısınma oluyor 75 80 derecelere cıkıyor ama yinede kendi otomatik fan ayarı %30 da calışıyor bunun sebebi ne olabilir.

BeSu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mesut
Hocam merhaba bende de 5900x var, işlemci soğutucum rampage iced 120 rgb modeli. Şu an boşta armoury crate de bakınca 38 derece gösteriyor, hwmonitör de ise package 47 derece olarak gözüküyor.

Hocam emin değilim ama kasanızın hava akışı kötü olabilir mi aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü soğutucu önerilen güzel bir soğutucu diye biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Ali demiray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam merhaba bende de 5900x var, işlemci soğutucum rampage iced 120 rgb modeli. Şu an boşta armoury crate de bakınca 38 derece gösteriyor, hwmonitör de ise package 47 derece olarak gözüküyor.

Hocam emin değilim ama kasanızın hava akışı kötü olabilir mi aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü soğutucu önerilen güzel bir soğutucu diye biliyorum.
XPG BATTLECRUISER kasam bu önerildigi icin almıştım

Top Bottom