Neler Yeni

Merkez Bankası Rezervi 8.5 Milyar Dolar Arttı!

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,389
İsim
Burak Karadağ

Bakan Şimşek: Merkez Bankası rezervi, geçen hafta 8.5 milyar dolarla en büyük haftalık artışını yaptı​

son-dakika-bakan-simsek-merkez-bankasi-rezervi-16070721_560_m.jpg

Bura.K

80+ Silver
Döviz Baskılama Politikasını terk ettik, normaldir. Eskiden 1 centi olan MB’den zengindi :D

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,347
İsim
Olcay akbulut
şimdi bu artış ne demek oluyo hocam ben çok anlamıyom

merkez bankasının borcundan -8milyar mı gitmiş yani

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,539
İsim
Kadir
birkaç yıl önce yapılması gerekenleri söyleyenlere hain diyenler şimdi alkışlıyorlar :)

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,539
İsim
Kadir
şimdi bu artış ne demek oluyo hocam ben çok anlamıyom

merkez bankasının borcundan -8milyar mı gitmiş yani
Merkez bankası dolar satın almış dolar rezervlerini arttırmak için, en son - deydi şuan kaç bilmiyorum

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Berkecan Ergin
Bizim gibi ülkelerde faiz belli oranda durmalı. Bununda ideali 10-13 civarı ama kötü yönetildiği için 15-20 arasından iyi oldukça oralara çekilmeli.
Mevkilere işini bilen kişiler geldiği sürece bu ülkeye bir şey olmaz.

TahinPekmez

80+ Silver
eeeeeeeeeeeeeeeeeee

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Bakan Şimşek: Merkez Bankası rezervi, geçen hafta 8.5 milyar dolarla en büyük haftalık artışını yaptı​

son-dakika-bakan-simsek-merkez-bankasi-rezervi-16070721_560_m.jpg
Ya iyi bir yatırım geldi ya birşeyler sattık ya da arka kapıdan dolar satmayı bırakmak gerçekten bu kadar büyük etkiye sahip. Belki bunların birkaçı beraber etkilemiş de olabilir.

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,539
İsim
Kadir
Ya iyi bir yatırım geldi ya birşeyler sattık ya da arka kapıdan dolar satmayı bırakmak gerçekten bu kadar büyük etkiye sahip. Belki bunların birkaçı beraber etkilemiş de olabilir.
Altın rezervleri vardı merkez bankası ait bir ara baya düştü, onlarla alınmış olabilir dolar

marilyn

80+ Silver
birkaç yıl önce yapılması gerekenleri söyleyenlere hain diyenler şimdi alkışlıyorlar :)
2019 den beri faiz artışı lazım dediğim için beni islam karşıtı olarak tanımlayanmı dersin vatan haini diyenmi dersin bi ton iftira atıldı adamlar şimdi tayyibi alkışlıyor allaha havale ediyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

yatırımlar geliyor diye düşünüyorum tl yi potansiyel yatırım aracı olarak şimdiden görüyor bazı küçük çaplı yatırımcılar ama bu daha hiç bir şey çünkü ilerleyen dönemlerdeki faiz artışlarında enflasyon ve tl değerinin sonuçlarını daha çok göreceğimize inanıyorum

Top Bottom