Neler Yeni

Yardım Merkezi İnternet Sistemi nedir?

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
Merhabalar, yeni binaya taşınıyoruz ve site tarzında bir bina. Söylenene göre merkezi internet sistemi kullanacaklarmış. Bu tam olarak ne oluyor? Anladığıma göre binadakilere ortak internet gibi bir şey tam emin değilim ama böyle ise kendime ayrı internet çektiremiyor muyum? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
mehmet demirel
Merhabalar, yeni binaya taşınıyoruz ve site tarzında bir bina. Söylenene göre merkezi internet sistemi kullanacaklarmış. Bu tam olarak ne oluyor? Anladığıma göre binadakilere ortak internet gibi bir şey tam emin değilim ama böyle ise kendime ayrı internet çektiremiyor muyum? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
tek modem var 1gbps-100mbps direk modemine çekiyorsun tek internetle 15-20 kişi kullaniyor ama onermem direk kendin cek

batuu123

80+ Bronze
böyle bir sistem yasak bu arada varsa bile dava açarsın kazanırsın bireysel internet bağlatma özgürlüğün var

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Eğer fiber ise bodrumda GPON olur. modem eve lan kablosu ile gelir sende modemin wan portuna bağlarsın. Mantıklı bir çözüm fotoğrafını bulursam ekleyeyim.
IMG_20230925_172102.jpg
indir.png
Screenshot_7.png

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
böyle bir sistem yasak bu arada varsa bile dava açarsın kazanırsın bireysel internet bağlatma özgürlüğün var
Araştırken merkezi internet sistemi olunca çekemiyormuşuz diye bir yazı okumuştum ama özgürce kendi internetimi bağlatabiliyorum değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer fiber ise bodrumda GPON olur. modem eve lan kablosu ile gelir sende modemin wan portuna bağlarsın. Mantıklı bir çözüm fotoğrafını bulursam ekleyeyim.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Ping sorunu ortaya çıkarmaz mı? Şuan oturduğum binada pingim 11 sabit ne düşüyor ne çıkıyor bu şekilde kullanabilir miyim?

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Araştırken merkezi internet sistemi olunca çekemiyormuşuz diye bir yazı okumuştum ama özgürce kendi internetimi bağlatabiliyorum değil mi?
TT altyapısı ile 100/15 MBIT TurkNet kullanıyorum. sıkıntı yok istediğin operatöre geçilir.

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,781
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz

Ping sorunu ortaya çıkarmaz mı? Şuan oturduğum binada pingim 11 sabit ne düşüyor ne çıkıyor bu şekilde kullanabilir miyim?
3 sekme açık 16 veriyor. sadece oyun ile 7 MS'e kadar iniyor.
Screenshot_8.png

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Hocam yarin bize de kurulum gelecek bu yandaki cihaz için istediginiz kadar kablo çekiyorlar mı? Modem ile aramda 10mt var da.
3. Fotoğraftaki kare kutu yani gpon mu çekilecek? gpon sabit yerinde kalır odana kadar CAT6 lan kablosu al çek modemi odana o şekilde bağlayabilirsin. 1. Fotoğraftaki gibi bodrum GPON ise
txacntbr-disgorsel03.jpg
bu lan uzatıcı aparatla lan kablonu odana kadar çekip odana modemi kurabilirsin

Siz bu sistemi kullanıyorsunuz değil mi?
Evet. Bodrumda GPON. ne soru olursa ben koşarım zaten ilk.

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
3. Fotoğraftaki kare kutu yani gpon mu çekilecek? gpon sabit yerinde kalır odana kadar CAT6 lan kablosu al çek modemi odana o şekilde bağlayabilirsin. 1. Fotoğraftaki gibi bodrum GPON ise Alıntıyı görüntüle bu lan uzatıcı aparatla lan kablonu odana kadar çekip odana modemi kurabilirsin

Evet. Bodrumda GPON. ne soru olursa ben koşarım zaten ilk.
Tam olarak bu sistemin mantığı nedir? Ne yapmam gerekiyor? İstediğim megabitte internet alabiliyor muyum? Komşuların internete abanması benim pingimi etkiliyor mu?

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Tam olarak bu sistemin mantığı nedir? Ne yapmam gerekiyor? İstediğim megabitte internet alabiliyor muyum? Komşuların internete abanması benim pingimi etkiliyor mu?
Eğer TTnet için bir gpon gelecekse. 1GBIT'e kadar internet alabilirsin. Ama eğer ki altyapın TT, sen benim gibi turknete geçmek istersen max hız 100MBIT sınırlı ki hiç olmamasından iyi. GPON, Bodrumda da olsa evde de olsa olay hep böyle.

Tam olarak bu sistemin mantığı nedir?
Fiber cam kabloadan sinyalleri gpon internete çevirir. LAN kablosu ile modeme gider. Fiber olmasa yüksek hız hayal zaten.

Echo808

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Çağdaş Ulaş Ulutaş
Instagram
cagdasulasulutas
Eğer TTnet için bir gpon gelecekse. 1GBIT'e kadar internet alabilirsin. Ama eğer ki altyapın TT, sen benim gibi turknete geçmek istersen max hız 100MBIT sınırlı ki hiç olmamasından iyi. GPON, Bodrumda da olsa evde de olsa olay hep böyle.
herhangi bi sağlayıcı için interneti istediğim kadar alabiliyorum onu anladım. Peki siz türknete geçmişsiniz ama bu sistem üzerinden mi kullandınız. Bu olaydan bağımsız olarak internet çekebiliyor muyum?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,138
Üyeler
141,946
Son üye
Frosmx
Top Bottom