Neler Yeni

Mezuna kalmak mı tercih yapmak mı?

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Evet olabilir hocam ama bilmiyorum emin değilim kalmakla ya daha kötü olursa düşüncesi var
Hocam senin ikinci mezun olduğu için bıkkınlık olabilir. Dgs yaparım diyosan 2 yıl tercih et, yine de son karar senin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakıldığın da aynı şey gibi gözüküyor 300ksı sağlam çalışanlardan oluşacak bu sene aynı neti yapsan 270k yapamayacaksın
Yok be olum. Alakası yok, sen 1 sene önde olduğun için bu senin için daha iyi bile olur.

Hocam senin ikinci mezun olduğu için bıkkınlık olabilir. Dgs yaparım diyosan 2 yıl tercih et, yine de son karar senin.

Yok be olum. Alakası yok, sen 1 sene önde olduğun için bu senin için daha iyi bile olur.
Yine çalışan yapacak işte, doğru orantılı olarak.

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik

Yine çalışan yapacak işte, doğru orantılı olarak.
Hocam dgs ye de çok sıkıntılı diyorlar kontenjan falan baya azmış birde bilgisayar programcılığından bilgisayar mühendisliğine geçiş çok zormuş

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Hocam dgs ye de çok sıkıntılı diyorlar kontenjan falan baya azmış birde bilgisayar programcılığından bilgisayar mühendisliğine geçiş çok zormuş
Bilgisayar mühendisliği kazanmak eskisi kadar kolay değil artık. Her sene 6-7k çekiyolar. Çok sıkıntılı bir durum var, herkes bilgisayar yazılım yazdığı için yarın ne olacak bilemiyoruz.

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Murat Gündoğdu
Evet olabilir hocam ama bilmiyorum emin değilim kalmakla ya daha kötü olursa düşüncesi var
bu bi sınav, moralini bozmaya değmez. Tutmuyorsa istediğin, hedeflediğin bölüme sıkı çalışmak için mezuna bırak. Bırakınca da sıkı çalış tabii. Olmazsa da hayırlısı değilmiş, iş bulursun çalışırsın, başka bölüm okursun ya da. Hayatın bitmiyor ya sınavda başarısız olunca.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Hayırlısı bakalım umarım zor olur da yığılma olmaz
Yığılma her sene oluyomuş zaten. Zor olursa 100k sonrası olur, kolay olursa 10k sonrası olur.
Sınav zor kolay değil de seçici olmalı.

Bir yere kadar çekicek sonra sabit kalır.
Hocam 90k olan bölüm 35k çekip 55k olmuş .d insanlar iyi kötü bakmayıp direkt yazıyorlar. Nasıl bu kadar çekiyor bende bilmiyorum.

Her sene aynı düzgün çalışıp pes etmeyen kazanır buda bir gerçek. Kaç kişiden ziyade kendi çalışabilecek mi önemli olan bu bence. Sınava girenlerin çoğu boş
Aynen hocam. Bu sene giren 4m kişinin 3.5m’u boş zaten. Her sene 300k kişi yarışıyor. 3.5 gidip 4m boş daha gelecek.

melidoas6

80+ Silver
Yığılma her sene oluyomuş zaten. Zor olursa 100k sonrası olur, kolay olursa 10k sonrası olur.

Hocam 90k olan bölüm 35k çekip 55k olmuş .d insanlar iyi kötü bakmayıp direkt yazıyorlar. Nasıl bu kadar çekiyor bende bilmiyorum.
Bir yerden sonra aşırı mezunu olucak. İnsanlar yurt dışına çıkmak için bir kapı olarak görüyor. İngilizceyse daha çok çekiyor. Doktorlara olan olaylardan sonra mühendisliğin cazibesi arttı. Bu sene çok çekmeyecektir bu seneden sonra da sabit kalır gibime geliyor.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Bir yerden sonra aşırı mezunu olucak. İnsanlar yurt dışına çıkmak için bir kapı olarak görüyor. İngilizceyse daha çok çekiyor. Doktorlara olan olaylardan sonra mühendisliğin cazibesi arttı. Bu sene çok çekmeyecektir bu seneden sonra da sabit kalır gibime geliyor.
Doktorluk bu sene de tercih edilmezse, seneye tıp yazmayı düşünüyorum. En kötü binalı yıldırım üniversitesinde okurum.

melidoas6

80+ Silver

Aynen hocam. Bu sene giren 4m kişinin 3.5m’u boş zaten. Her sene 300k kişi yarışıyor. 3.5 gidip 4m boş daha gelecek.
Tam olarak ondan bahsediyordum. Çoğu kişi bir sene sonra mezuna kalırım kafasında. Adam akıllı çalışan yine pek yok. O yüzden düzgün çalışan kazanır her şekilde. Pes etmemek gerekiyor.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Doktorluk bu sene de tercih edilmezse, seneye tıp yazmayı düşünüyorum. En kötü binalı yıldırım üniversitesinde okurum.
Bi aralar tekstil mühendisliği de öyleydi dedi babam. Onların zamanımda tıp istemeyenler yazıyomuş.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,789
Üyeler
152,328
Son üye
Muraddel
Top Bottom