Neler Yeni

Millenicom Geçerken Yaşadıklarım ve Sonuç

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhabalar,

Kimseyi yormayacak şekilde kısa ve öz anlatmaya çalışacağım umarım becerebilirim.

Öncelikle Türk Telekom 35/3 paket kullanıyordum 1 yıllık taahhüt ile. 27.03.2021 Tarihinde taahhütüm bitecekti ve verdikleri hizmetten memnun değildim (COVID'den dolayı 6 olan upload bana hala 3 geliyordu ve 1.5 ay bu konuda çözüm aradım fakat hiçbir çözüm sunamadılar). Biraz araştırma yaptım, netspeed ve millenicom arasında kaldım. İki internet sağlayıcıyı da aradım ve konuştum. Altyapımın 66 mbps desteklediğini ve nasıl bir hizmet alabileceğimi öğrenmek istedim. Netspeed 75/8 mbps paketi önerdi ve altyapınıza göre hızlarını kısıtlayabileceklerini böylece dalgalanmayacağını söyledi. Millenicom ile yaptığım görüşmede ise böyle bir kısıtlama yapamayacaklarını fakat sitelerinde bulunmayan 50/8 paketleri olduğunu söylediler (Sitede olmamasının sebebi sanırım 100/8 ile aynı fiyat olması). Daha sonra 35/6'lık paketi alıp beğenirsem 50/8 geçecek şekilde millenicom tercih ettim (Sebebi müşteri hizmetlerinin daha fazla bilgilendirme yapması ve her türlü detayı belirtmesi).

Not: İlk aradığınızda ön başvuru açacaksanız arkadaş kodunuz varsa eğer belirtin!!
Not 2: Modeminiz olup olmadığını soruyorlar. Eğer varsa modem ücreti ödemiyorsunuz ve evinize gelmeleri gerekmediği için bağlantı yapmaya gelmiyorlar ve böylece hızlı bir internet bağlatma süreci oluyor.

İlk Ön Başvuru:
Millenicom müşteri hizmetleri ile görüşüp ön başvuru yaptım ve onay mesajı geldi. Onayladıktan sonra mail ile dökümanlarımı yolladılar ve imzalayıp wp/mail üzerinden imzalayıp yollamamı istediler. Bu belgeleri yolladıktan sonraki 7 gün içerisinde ıslak imzalı olacak şekilde aynı belgeleri yollamamı istediler. (Ön başvuru yaptıktan sonra her gün belgelerin gelmediği ile ilgili bilgilendirme yapmak için bot sizi telefonla arayıp konuşup kapatıyor. Bu olayı çok beğendim acaba belgelerim ulaştı mı diye düşünmüyorsunuz.)

Ufak not: Ön başvuruyu yapıp sonrasında iptal de edebilirsiniz. Herhangi bir şekilde ön başvuru yaptınız diye başvuruyu tamamlamak zorunda değilsiniz.

15.03.2021 Pazartesi:
İlk başta wp üzerinden belgelerimi yolladım ve başvuruyu tamamladım. Akşamında telefonla arandım ve sesli onayımı aldılar ve bir önceki iss kapama işlemlerini onayladığı zaman maksimum 2 iş günü içerisinde internete erişim sağlayabileceğimi belirttiler. Ben de çarşamba günü 18.30-20.00 arası bağlantımın kopmaması gerektiğini önemli bir işim olduğunu belirttim not olarak düştüler (İnternet aktarması yapılırken kopuyor malum).

17.03.2021 Çarşamba:
Bugün 15.00-16.00 civarlarında telefon hattımın aktarıldığı mesajı geldi ve internetimin aktarılması için bekledim. Tam olarak 19.00'da internetim kesildi ve aktarım yapıldı. Evet özellikle not düşmelerine rağmen :(. Kullanıcı adı ve şifremi verdiler ve hemen internete giriş yaptım. 20.00 olduğunda işimi bitirip hemen tanımlanan hızıma baktım ve hız testi yaptım. Yarın ups kargo kapıma gelecek ve ıslak imzalı dosyaları teslim edeceğim.

Alıntıyı görüntüle

ÖNEMLİ NOT: ilk 1 ay ÜCRETSİZ kullanmak isterseniz özelden bana yazabilirsiniz ve arkadaş kodumu kullanarak 1 aylık bedava internetten faydalanabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Herhangi bir sorunuz varsa sorabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

18.04.2021
1 Gün önce müşteri hizmetlerini arayıp internet paketimi yükselttirdim. 95₺ aylık fiyatlandırma ile 50/8 paket sundular.

1621264844311.png
Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama aslında attığınız resme göre modeme 99Mbps hız geliyor. 50 ile 100Mbps paket aynı fiyattaysa bence 100Mbps pakete geçiş yapın.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama aslında attığınız resme göre modeme 99Mbps hız geliyor. 50 ile 100Mbps paket aynı fiyattaysa bence 100Mbps pakete geçiş yapın.
Modeme 99 hız gelmiyor alacağı maksimum hız o. Ama altyapım eski olduğu için 99u kaldırmayacaktır. Gözüken 66 sağlıklı olan hız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ki 50'lik paketi biraz daha ucuza kullanıyorum

Top Bottom