Neler Yeni

Mimarlık için sağlam laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Esra
Bütçe
46000
Mimarlık için mezun olana kadar idare edecek laptop önerisi verebilir misiniz şuan bulduğum iki laptop var

Anumis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Salim Güleşen
Bir inşaat mühendisi olarak sana bunu öneririm. Doğrudan tasarım odaklı bir pc.
https://www.itopya.com/msi-creator-...rtx4070-gddr6-8gb-2tb-ssd-16-qhd-120hz_u23240

Diğer yandan bulduğun laptoplar arasında casper excalibur alman daha mantıklı. İhtiyacın olacak şey iyi bir işlemci ve RAM kapasitesi. Render 2. planda bana göre. Gerci ben evde toplama pc kullanıyorum. 16 gb ram ryzen3 2200G işlemci 3060 ekran kartlı o bile yetiyor. AutoCAD programı işlemci ve ram sever. cinema 4D unreal veya sketchup+Vray kullanman gerekirse ekran kartı mecbur iyi olmalı.

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Arif Dağcı
Mimarlık için mezun olana kadar idare edecek laptop önerisi verebilir misiniz şuan bulduğum iki laptop var

Bu fiyatlara çok pahalı
Bunlar daha iyi https://listelerim.hepsiburada.com/...a-5cb050904c75/1?ftid=9e5mlmqgb4gdetdv&sort=0

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Esra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
https://www.itopya.com/msi-creator-...rtx4070-gddr6-8gb-2tb-ssd-16-qhd-120hz_u23240

Diğer yandan bulduğun laptoplar arasında casper excalibur alman daha mantıklı. İhtiyacın olacak şey iyi bir işlemci ve RAM kapasitesi. Render 2. planda bana göre. Gerci ben evde toplama pc kullanıyorum. 16 gb ram ryzen3 2200G işlemci 3060 ekran kartlı o bile yetiyor. AutoCAD programı işlemci ve ram sever. cinema 4D unreal veya sketchup+Vray kullanman gerekirse ekran kartı mecbur iyi olmalıkeşke ol

Diğer yandan bulduğun laptoplar arasında casper excalibur alman daha mantıklı. İhtiyacın olacak şey iyi bir işlemci ve RAM kapasitesi. Render 2. planda bana göre. Gerci ben evde toplama pc kullanıyorum. 16 gb ram ryzen3 2200G işlemci 3060 ekran kartlı o bile yetiyor. AutoCAD programı işlemci ve ram sever. cinema 4D unreal veya sketchup+Vray kullanman gerekirse ekran kartı mecbur iyi olmalı.
özellikler çok güzel ama 126k bütcem yok, Casper i mağazada çok önerdiler ama sağlamlığından şüphe duyuyorum sürekli arıza çıkarır mı diye en az 4 5 sene gitmeli
Mesaj otomatik birleştirildi:

izlediğim videolarda intel işlemciyi öneriyolardı, sanırım işletim sistemi yükletebilirsem üstteki laptopu inceleyeceğim teşekkür ederim

Son düzenleme:

Anumis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Salim Güleşen
Rica ederim. Kıyas yapmak istersen Casper ile Hp kalite bakımından hep aynı kulvardaydı. Bu yüzden marka bazından bakmadım olaylara Hp de ki 13. nesil i5 işlemci ile 16 gb ram özelliklerini alacağına Casper'ın 32 GB 12. nesil i7 işlemcisini almak daha mantıklı. tamamen özellik bakımından kıyaslayınca Casper daha ucuza daha yüksek kalitede özelliklere geliyor.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
993
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
casper ı bu kadar yüksek bütçe de almayı mantıklı bulmuyom. Mağaza da tabi ki önerirler adamlar ürün satmak için kötü yanlarını sayacak değiller.
45k Bandına çıkınca 4060 düşük kalıyor 4070 den aşarı inmeyin.
Arkadaşın atmış olduğu Hp laptop çok mantıklı ama bence bu modeller daha iyi.

ilk msı da işlemci ve ekran kartı watt değeri olarak biraz daha düşük ,ama arada malzeme kalite farkı var. size kalmış

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Esra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
casper ı bu kadar yüksek bütçe de almayı mantıklı bulmuyom. Mağaza da tabi ki önerirler adamlar ürün satmak için kötü yanlarını sayacak değiller.
45k Bandına çıkınca 4060 düşük kalıyor 4070 den aşarı inmeyin.
Arkadaşın atmış olduğu Hp laptop çok mantıklı ama bence bu modeller daha iyi.

ilk msı da işlemci ve ekran kartı watt değeri olarak biraz daha düşük ,ama arada malzeme kalite farkı var. size kalmış
Msi 12650H işlemcili modelini hem fiyat hem donanım olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Sadece merak ettiğim bir şey var ona göre hp omen ya da senin attığın msi modelini alacağım.
i5 13500HX 14 çekirdekli işlemci mi yoksa i7 12650H 10 çekirdekli işlemci mi daha iyidir yani aralarında birini almaya değecek bir fark var mı?
Çekirdek sayısı mimarlık programlarını kullanırken fark yaratır mı

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
993
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
ikisinin arasında şöyle bir fark var

1698688145270.png

Fakat kullandığınız programlar bildiğim kadarıyla yalnızca işlemciye değil ekran kartına bağlı olarak ta performans veriyor . Oyüzden dengeli bir ikili kullanmanız daha iyi olacaktır.

Msı modeli stok ta yok ayrıca. 1 kasım da belki inidirm de daha güzel modeller denk gelir

Atmin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
ömer
Bence masaüstü notebook gene al dandik bir tane 25k lık masaüstü 45klık notebooktan dahah işini görür. 10klıkta bir tane notebook yeter.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Esra
ikisinin arasında şöyle bir fark var

Alıntıyı görüntüle

Fakat kullandığınız programlar bildiğim kadarıyla yalnızca işlemciye değil ekran kartına bağlı olarak ta performans veriyor . Oyüzden dengeli bir ikili kullanmanız daha iyi olacaktır.

Msı modeli stok ta yok ayrıca. 1 kasım da belki inidirm de daha güzel modeller denk gelir
Kasım indirimlerini de bekleyeyim teşekkür ederim yardımınız için :)

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
993
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
o zaman kadar ne olur olmaz siz yine de bu telegram hesabın dan günlük olarak takip edebilirsiniz.

Top Bottom