Neler Yeni

Mining sırasında ekran kartım sistemden çıkıyor

Saka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Şaka saka
Arkadaşlar 6 kartla mining yapıyordum. Hiveos ve Nvidia driver guncellemelerinden bir kaç gun sonra bir tane palit 3080 ti kartım bazen sistemden çıkmaya başladı( sadece ismi görünüyor ama fan güç memory clock sıcaklık hiçbir değeri gorunmuyor.) ve yeniden sistemi başlatana kadar bu şekilde kalıyor. Yeniden baslatinca bı kaç saat çalışıp yine aynı sorun oluyordu. Bende sistemimdeki 1060 karti sokup bu kartı onun yerine koydum( yani riser i değiştirmiş oldum) 1-2 gün sonra bu sefer 3 Erkan kartinin mining yapmadığını gördüm tek farkı bu sefer ekran kartlarını tamamen görüyordu sadece mining yapmiyorlardi. Bende lolminer dan gminer a geçtim bir gün sonra bu sefer eskiden sorun çıkaran palit 3080 ti nin yine sistemden daha önce dediğim gibi çıktığını diğer 4 kartın da mining yapmayı bıraktığını gördüm. Şimdi son olarak ekran kartı güc kablosunu da değiştirdim tekrar lolminer a geçtim oc değerlerini de düşürdüm biraz zaten orta ayarlarda çalıştırıyordum ve sıcaklıklarda 55 derecenin altindaydi . Sistemimde 2 tane fsp 1200 platinium PSU var 4 tane 3080 ti 1 tane 3080. 3 tane 3080 ti bir PSU ya bağlı şu an diğer iki kart diğer PSU ya. PC i express yuvalarını da değiştirip test etmistim. Sorun ne olabilir?şimdiden teşekkürler

hzret

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Hasret Şen
Dostum güç kaynağı yetersiz geliyor olabilir gerilim düşünce ben de yaşıyorum aynı şeyi. (Güneş enerjisi kullanıyorum akşam güç yetersiz geldiğinde oluyor) Kartlarından birini söküp sistemi çalıştırmayı dene eğer diğerleri çalışıyorsa gerilimdendir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,013
Üyeler
146,605
Son üye
inferyum
Top Bottom