Neler Yeni

Mining Yapımı Haram mıdır?

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
bir nevi ekran kartını kiraya vermek oluyor ben haram bir nokta göremiyorum

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Aga kirada sana beleşten para geliyor diyorum onlar diyorki o birilerinin işine yarıyor içinde birileri kalıyor öyle kazanıyorsun diyorlar ethereum ise hiçbirşey yapmadan kazanıyorsun diyorlar
Arsa almak günah değerlensin diye senelerce bekletiyorsun araziyi 1e alıp 10a satıyorsun. Araba kiralamak o zaman haram sonuçta birilerinin işine yarıyor ne için ulaşım? Otobüs dolmuş ile yapsın ulaşımı. Ek olarak başta belirttim yatırım olarak alınan araba, ev, arsa, altın, döviz say say bitmez nasıl sana 1 olan bir şey 10 kazandırıp cukkalıyorsan cebine havadan gelen parayı o zaman herkes sınırını bilecek para değerlensin diye her şey 5 katına sayılmayacak araba fiyatlarında olduğu gibi herkes döviz kapılarına koşmayacak para kazandım diye herkes işini yapacak o halde aldığı maaş ile geçinecek aldığı ürün 10.000 TL ise bunu 10.000 TL'den satacak gelip kazıma mining tarafından kazanılan paraya laf atmayacak. Kazım mining işi nedir biliyormusun eğer ki gece uykudayken para kazanamıyorsan ayakta uyuyorsundur. Böyle bir imkan var iken değerlendirmek gerek. Teknoloji günden güne değişiyor kendini geliştirmek hayata ayak uydurmak lazım. Tek bir asgari ücret ile yaşayana helal olsun bu devirde. Gerekirse 5 yerde yatırım odaklı olacaksın her tarafa saldıracaksın para seni kazanmaz sen parayı kazanırsın zekan ile illa bu mining değil yayıncı bile olsan ona bile engel olurlar emin ol. İnsanların çevrenin hep beklentisi işe gelip gidiyorsan tamamdır. Sen istersen miningten 10.000 TL kazan derler yapma git gel işe 3.000 TL al senin hakkını yiyip enerjini kullananlar zengin olur sen enerji kullanıp kendini zengin etmeni istemez kimse

pexxrd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Furkan Güven
Soru başlıkta ayrıntılı bir şekilde ciddi cevap veriniz lütfen. Ayrıntılı cevap istiyorum.
ekran kartını helal para ile aldıysan haram değildir diye biliyorum çünkü ekran kartı üzerinden kazandığın için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,728
Üyeler
142,167
Son üye
MSU500
Top Bottom