Neler Yeni

Modem dahil İSS önerisi

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Berke
Yaklaşık 10 aydır millenicom kullanıyorum. Superonline fiber altyapım var bu sebeple millenicom üzerinden fiber 100mbps hız paketi alıyordum fakat 10 ay içinde 120tl olarak başladığım paket 180tl oldu daha da artacak gibi daha farklı bir iss geçmek istiyorum fakat modemim yok. Kullandığım paketin yanında turkcell modemi ücretsiz bu sebeple almam gerekmedi. Comnet gibi yerlerde en ucuz modem 700 TL den başlıyor düzgün 5ghz destekli modemler 1000tl üzeri.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Comnet gibi yerlerde en ucuz modem 700 TL den başlıyor
Yanlış bilgilendirme yapmak istemiyorum. Fakat Keenetic modem markası olarak 1 numara diye öğrendim bu forumdan. Omni DSL standart bir ev kullanıcısını tatmin edecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak netspeed var:

Son düzenleme:

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
Yaklaşık 10 aydır millenicom kullanıyorum. Superonline fiber altyapım var bu sebeple millenicom üzerinden fiber 100mbps hız paketi alıyordum fakat 10 ay içinde 120tl olarak başladığım paket 180tl oldu daha da artacak gibi daha farklı bir iss geçmek istiyorum fakat modemim yok. Kullandığım paketin yanında turkcell modemi ücretsiz bu sebeple almam gerekmedi. Comnet gibi yerlerde en ucuz modem 700 TL den başlıyor düzgün 5ghz destekli modemler 1000tl üzeri.
5Ghz destekleyen herhangi bir modemi alabilirsin modemin kalitesi wifi gücünü etkilemiyor standartlar sebebiyle kısıtlanıyor insan sağlığı için
Bende keenetic var şahsen bütçen yoksa en uygun olanı al ama 5G şart.

Yanlış bilgilendirme yapmak istemiyorum. Fakat Keenetic modem markası olarak 1 numara diye öğrendim bu forumdan. Omni DSL standart bir ev kullanıcısını tatmin edecektir.

Ek olarak netspeed var:
Dendiği kadar iyi değil sadece arayüzü detaylı sırf arayüz için bu kadar para verdiğime pişman oldum şahsen.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,156
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Turknet fibere modemde veriyordu.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
şahsen bütçen yoksa en uygun olanı al ama 5G şart.
Sizin öneriniz var mı?
Bizde bu var değiştirmeye gerek var mı (TT'den kaldı):
Model No. VC220-G3u
1672748606120.png

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Berkecan Ergin
Binada kablonet desteği var mı onu araştır istersen. Modem dahil veriliyor paketlerde hızlı ve bu enflasyonda en mantıklısı taahhüt yapmak. 2 senelik yap geç zaten 1 sene sonu iptal ettirebiliyorsun yinede.

Onun dışında gıbırnet öneririm cuzi miktarda modemde veriyorlar işini görecektir

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5Ghz destekleyen herhangi bir modemi alabilirsin modemin kalitesi wifi gücünü etkilemiyor standartlar sebebiyle kısıtlanıyor insan sağlığı için
Bende keenetic var şahsen bütçen yoksa en uygun olanı al ama 5G şart.
Hocam dandik modemler 1 yıl olmadan sorun yaratmaya başlıyor anlık kesilmeler vb. Şuan kullandığım Turkcell modeminde de 5ghz düzgün çalışmıyor bağlanıyorum 10sn sonra kesiliyor ve 5ghz birden gidiyor uzun süre geri gelmiyor.
Kaç yıl çektim bunu ailemede anlatamıyorum o zaman bişey olmaz 2dk kesilip gelse ne gerek var yenisi almaya diyorlardı.
Şimdi kendi evim o sebeple böyle bir şey yaşamıyorum ama yinede ucuz bişey alıp birden kesilip kriz geçirmek istemiyorum

Turknet fibere modemde veriyordu.
Sadece kendi altyapısı olan yerlerde

Binada kablonet desteği var mı onu araştır istersen. Modem dahil veriliyor paketlerde hızlı ve bu enflasyonda en mantıklısı taahhüt yapmak. 2 senelik yap geç zaten 1 sene sonu iptal ettirebiliyorsun yinede.

Onun dışında gıbırnet öneririm cuzi miktarda modemde veriyorlar işini görecektir
Hocam paketleri hiç hızlı değil 25mbps olan paketi 200tl nerdeyse 100mbps alıyım desem 250tl binde üstünde birde VDSL altyapısı üzerinden vercekler. Bunun yerine superinline kullanırım hem gerçek fiber olur 100mbps kesintisiz alırım. Tamam kablonet yanında televizyon kutusu falan veriyor ama benim evimde televizyon yok kullanmam onları

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
Berkecan Ergin
kesintisiz derken? benim değerler şu şekilde. He geç diye demiyorum ama mantıklı bakınca alt yapına göre değişik paketler alabilirsin. Ücret sorunsa gıbırnet bakılabilir 110 lira modem de cuzi ücret ile veriyorlar.

intt.png

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
Hocam dandik modemler 1 yıl olmadan sorun yaratmaya başlıyor anlık kesilmeler vb. Şuan kullandığım Turkcell modeminde de 5ghz düzgün çalışmıyor bağlanıyorum 10sn sonra kesiliyor ve 5ghz birden gidiyor uzun süre geri gelmiyor.
Kaç yıl çektim bunu ailemede anlatamıyorum o zaman bişey olmaz 2dk kesilip gelse ne gerek var yenisi almaya diyorlardı.
Şimdi kendi evim o sebeple böyle bir şey yaşamıyorum ama yinede ucuz bişey alıp birden kesilip kriz geçirmek istemiyorum

Sadece kendi altyapısı olan yerlerde

Hocam paketleri hiç hızlı değil 25mbps olan paketi 200tl nerdeyse 100mbps alıyım desem 250tl binde üstünde birde VDSL altyapısı üzerinden vercekler. Bunun yerine superinline kullanırım hem gerçek fiber olur 100mbps kesintisiz alırım. Tamam kablonet yanında televizyon kutusu falan veriyor ama benim evimde televizyon yok kullanmam onları
Kullandığın modem turkcelle aitse gidip değişim istesene o zaman ?

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Berke
Kullandığın modem turkcelle aitse gidip değişim istesene o zaman ?
Aile evimde turkcelli 1 sene hafta 3 4 kere aradım Superonline fiber kullanıyordum modemin 5ghz i yine anlattığım gibi 2.4 de aradı kesilip geliyordu müşteri hizmetlerini arıyorum şuan bağlantınız normal bir şey gözükmüyor diyo. Diyorum her zaman olmuyor 1dk içinde kesiliyor ve geliyor sistemde bir arıza göremiyorum bir sıkıntı yok paket hızını artırmak istemisiniz deyip konuşma son buluyor. Defalarca aradim anlatmaya çalıştım yok. En son ücretli servis gönderelim dediler servis geldi 5dk durmadılar internet hızınızı normal bir kesinti yok deyip gittiler üstüne bir sürü para aldılar. En son modem tamamemen kendi kendine (!) Bozuldu yenisini verdiler

kesintisiz derken? benim değerler şu şekilde. He geç diye demiyorum ama mantıklı bakınca alt yapına göre değişik paketler alabilirsin. Ücret sorunsa gıbırnet bakılabilir 110 lira modem de cuzi ücret ile veriyorlar.

Alıntıyı görüntüle
Hız kesintisinde bahsediyorum altyapıma baktığımda 70 80 arası bir şey çıkıyor ama Turkceli'nin fiber altyapısı olduğu için o direk 100 verecektir

Son düzenleme:
Top Bottom