Neler Yeni

İnceleme Aylık 100TL'ye 100mbps İnternet Hizmeti Veren Comnet ISS İnceleme

Feignclound

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
Mehmet Ali

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
Merhaba dostlar, ilk inceleme yazım ile karşınızdayım. O yüzden eksik veya hatalı noktaları olabilir.

İnternet Deneyim Geçmişim;

10 yıldır internet kullanıyorum. 3 sene öncesine kadar TT adsl kullanıyordum ama 7/0.8 hız değerleri aldığım için online oyunlarda çok ağ sorunu yaşıyordum. Sonrasında ise 1 yıl Turkcell süperbox kullandım. Binamıza tt fiber gelmesiyle birlikte 1 yıl TT sonrasında ise Türknet'e geçtim. Türknet'de hiç sorun yaşamadım. 1 yıllık süreç boyunca 3 defa 1 saat internetim kesildi o kadar.

Neden Comnet;

Son gelen zamdan sonra başka bir ıss arayışına geçtim ve 1 yıllık nakit paketi olan comnet'i gördüm ve geçmeye karar verdim.

Modem Sorunsalı;

TT fiber altyapısı çektiğinde bize ücretsiz modem vermişti.Türknet'e geçince modem mülkiyeti Türknet'e, Comnet'e geçince ise onlara geçti. O yüzden herhangi bir modem ücreti ödemiyorum.

Ücretler;

Alıntıyı görüntüle

Arkadaşımın davet koduyla üye olduğum için 12+1 ay 100mbps interneti 1300tl'ye aldım. Yani aylık 100tl'ye geliyor ve 1 yıl boyunca zam geldi gelecek korkusu yaşamıyorum. 1 yıllık üyelik aldığım içinde kurulum ve aktivasyonda ücretsizdi. 1 şubat tarihinde zam geleceği bu fiyatlar için son şansınız.

Başvuru Süreci(Fiber altyapı için);
Pazar günü 1 yıllk paketi kredi kartı ile tek çekim şeklinde satın aldım. Benden evrak imzalayıp fotoğrafını çekmemi ve sonrasında ise kargoyla göndermemi istediler. Evrakların çıktısını alıp imzaladıktan sonra sisteme yükledim. 10 dk sonra beni arayıp onay aldılar ve Türknet'den onay beklemeye başladım. Pazartesi öğle saatlerinde Türknet geçiş sürecimi onayladı ve Comnet'e geçiş sürecim 24 saat içinde gerçekleşti. Bu süreçte herhangi bir kesinti olmadı. Sonra Comnet tarafımdan arandım ve 7 gün içinde evrakları kargoya vermem gerektiğini söylendi. 2 saat sonra ise Türknet'den iptal işleminin gerçekleştiğine dair mesajım geldi.

Alıntıyı görüntüle

HIZ TESTİ;
Alıntıyı görüntüle

2 gündür aralıklarla hız testi yapıyorum ve hızda hiç azalma gözlemlemedim.

PİNG TESTİ (Ankara/Keçiören);

Alıntıyı görüntüle

Battlefiled 2042;

Alıntıyı görüntüle

Rainbow Six Siege;

Alıntıyı görüntüle

Sonuç ve Değerlendirme;
Dostlar firma hakkında bir çok konu gördüm. O yüzden bazı arkadaşların aklındaki soru işaretlerini gidermek için ve 7 gün sonra zam geleceği için inceleme yazısı yazmaya karar verdim. Beni comnet'e yönelten en önemli etken fiyatı oldu. 1300tl'ye 13 aylık paket satabilen başka firma yoktu. Binamda aynı zamanda sol fiberde mevcut ama 12 aylık taahhütlü paketleri pahalı olduğu için geçmek istemedim. Yine tt altyapısı kullanan diğer ıssl'lerde taahhütsüz hizmet verdikleri ve çoğu 200tl üstü olacağı için yine tercih etmedim. Çoğu firmanın 200tl ve üstü olduğu bir dönemde yarı fiyatına şuanda Türknet ile aynı deneyimi alıyorum(şuanlık tabi). Ama tabi burada önemli etkenlerden biri de altyapınızın ne kadar sağlıklı olduğu. Ben Tt fiber altyapısında Türknet'de hiç sorun yaşamadığım için Comnet'de de hiç sorun yaşamayacığımı düşünüyorum. Tabi ilerisini artık bilemeyeceğim.

İnceleme yazım buraya kadardı. İnşAllah bilgilendirici bir yazı olmuştur. Hepinize sağlıklı günler dilerim.
sornada gelsinler comnet iğrenç bişeydir öldürsen almam fln filan herkes boş yapıyor adamın adsl altyapısı var ne bekliyor acaba ! ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Taksit yapabildin mi hocam ? Ona göre geçmeyi düşünüyorum.
ziraat garanti vs. bu banka uygulamalrında sonradan taksitlendirme yapabiliyorsun diye biliyorum yani bankan yapıyor

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
491
İsim
Furkan Emre Asım
Taksit yapabildin mi hocam ? Ona göre geçmeyi düşünüyorum.
Ben enpara ile 8 ay önce yapmıştım taksit. Kampanya devam ediyor sorun olmaz bence. Kuveyt ve ziraat de faizsiz taksit yapiyor bildigim kadariyla

Ekler

• Screenshot_20230127_175956_Chrome.jpg
    Screenshot_20230127_175956_Chrome.jpg
    582.7 KB · Hit: 29

Feignclound

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
Mehmet Ali

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
491
İsim
Furkan Emre Asım

Bu seni ne kadar ilgilendirir ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telekomünikasyona girdiği için yasal değil sanırım.
Telekomunikasyondan kasıt telefon satın alma vs. Telefonda taksit kaldırıldı. O yüzden böyle bir koşul var. Telefon almıyon dimi diye teyit alıyor, sorumlulugu üstünden atıyor banka 😅. Yoksa internet hizmeti neden taksitlendirilmesin

Feignclound

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
Mehmet Ali

Kontfire

80+ Silver
Turktelekomdan fiber internet kullaniyorum, Comnet e gecersem modemi iade etmem gerekiyor mu

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,054
İsim
Oğuz Oğuz

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566