Neler Yeni

Modem mi almalıyım routermi

Fvzzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emin Bayramli
Arkadaşlar şimdi bizim evde internet sağlayıcı firma kendi modemini kurdu ve fazla mbps çekmiyor, mevzuya tam hakim değilim anlamıyorum bu konulardan çok fazla, modem mi alsam daha fazla mbps vericek yoksa routermi? Internet sağlayıcı firmada problem yok.

dexmete

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
Metehan
Öncelikle altyapınız kaç Mbps destekliyor bunu öğrenmelisiniz. İkinci adım olarak internet paketiniz kaç Mbps lık tarife bunu öğrenmelisiniz. Son olarak da modem bu beklediğiniz hızı verebiliyor mu bunu öğrenmelisiniz. Eğer ki varsayım olarak konuşuyorum : 50 Mbps altyapıda 50 Mbps pskette bu hızı alamıyorsanız o zaman modemle alakalı konuşmak gerek. Altyapınız 16 Mbps Vdsl destekliyorsa siz en kral modemi de alsanız 16 Mbps hız alırsınız.

Fvzzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emin Bayramli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle altyapınız kaç Mbps destekliyor bunu öğrenmelisiniz. İkinci adım olarak internet paketiniz kaç Mbps lık tarife bunu öğrenmelisiniz. Son olarak da modem bu beklediğiniz hızı verebiliyor mu bunu öğrenmelisiniz. Eğer ki varsayım olarak konuşuyorum : 50 Mbps altyapıda 50 Mbps pskette bu hızı alamıyorsanız o zaman modemle alakalı konuşmak gerek. Altyapınız 16 Mbps Vdsl destekliyorsa siz en kral modemi de alsanız 16 Mbps hız alırsınız.
hocam mesala fiber normalde 50-100 arası vermesi gerekiyosa ve 20-30 veriyorsa ben routermı almalıyım yoksa modem mi?

Fvzzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emin Bayramli

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,177
İsim
Selim
Modem arayüzünden hat değerlerini(xdsl istatistiği) atarsanız daha kesin yanıt alabilirsiniz.

Fvzzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emin Bayramli
Modem arayüzünden hat değerlerini(xdsl istatistiği) atarsanız daha kesin yanıt alabilirsiniz.
Hocam direkt sana şöyle anlatayım ethernet çekince normal mbps veriyor ama direkt wifi klarak bağlanınca arada 30-40 mbps kayboluyor

Reyconjeff

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
ANIL GÜDÜCÜ

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Hangi iss, vdsl mi fiber mi? 5ghz destekli modemle kablosuz daha yüksek hız alırsınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,797
Üyeler
154,467
Son üye
Miiiuu
Top Bottom