Neler Yeni

Çözüldü✓ Monitör tavsiyesi bütçe 15K

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Merhaba bütçem 15K yüksek HZ olma şartı yok bana 140-170HZ arası bana yeterli hoparlör olursa daha da iyi olur renk kalitesi çok iyi olmalı monitör alınca en az 6-7 yıl veya ne zaman bozulursa o zaman değiştiren biriyim.
o yüzden 2K mı seçsem 4K mı seçsem daha iyi olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Ll3G1OnN @Silver Stone

Son düzenleme:

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Merhaba bütçem 15K yüksek HZ olma şartı yok bana 140-170HZ arası bana yeterli hoparlör olursa daha da iyi olur renk kalitesi çok iyi olmalı monitör alınca en az 6-7 yıl veya ne zaman bozulursa o zaman değiştiren biriyim.

@Ll3G1OnN @Silver Stone

ViewSonic XG320Q 32”, 2K IPS 0.5ms, 165hz, OverClock 175Hz, Quantum Dot G-Sync Ergonomik Gaming Monitor https://amzn.eu/d/4UEu3cB
Bu monitör fiyat açısından en iyisi kalıyor bir önceki konuda quantum dot özelliği sormuştun bu monitörde mevcut ve ekran büyüklüğünde yeterli fazlasıyla bence kaliteli bir markadan monitör alsanda 4 5 sene kullanırsın

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ViewSonic XG320Q 32”, 2K IPS 0.5ms, 165hz, OverClock 175Hz, Quantum Dot G-Sync Ergonomik Gaming Monitor https://amzn.eu/d/4UEu3cB
Bu monitör fiyat açısından en iyisi kalıyor bir önceki konuda quantum dot özelliği sormuştun bu monitörde mevcut ve ekran büyüklüğünde yeterli fazlasıyla bence kaliteli bir markadan monitör alsanda 4 5 sene kullanırsın
Peki hocam aynı kalitede 27 veya 28 inç varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Tayfun Balım

@Ll3G1OnN @Silver Stone
Hocam 4k monitör almadan önce 4k yı akıcı olarak deneyimlecek bilgisayar toplamak lazım. İmkanınız varsa 4k tercih edin ama orta üst seviye bir sistem alabilecekseniz çok kaliteli 2k alabilirsiniz. Hikayeli oyun oynuyorum grafikleri ve kalite ayarlarını sonuna açar keyfime bakarım derseniz 2k sağlam bir monitör güzel olur.

(Emin olmadığım ama forumda gezerken okuduğum bir bilgi)
2k monitörde 1080p görüntü açılmaya çalışırsa çamur gibi 4k monitörde 1080p açılırsa normal kalitesinde görünüyor çünkü 4k 1080p nin tam katıyken 2k nın tam katı değil gibi bir yazı okudum. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum.
2k ıps monitörü daha önce deneyimledim bambaşka bir boyut, kim bilir 4k nasıldır.

Sonuç: Monitörü kullanma amacınız ve kullanacağınız sisteme göre karar verin

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Peki hocam aynı kalitede 27 veya 28 inç varmı
Bu renk kalitesi konusu çok önemli ise buna özel bir bilgisayar vardır diye düşünüyorum

Bu renk kalitesi konusu çok önemli ise buna özel bir bilgisayar vardır diye düşünüyorum
Buna özgü bir sistem yoksa almak mantıksız bu kalitede bir monitörü çünkü oyunda 2k destekleyemiyecekse veya zar zor kaldırıyor ise mantıksız kalıyor

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Aslında çokta üst düzey değil ekran kartım 6800xt ama 5000 serisi çıktığında 5070 gibi bir kart alacağım

Şuan ki monitör 1080p ayrıca film izlemek için sony 55xh9096 TV ye 2. Ekran olarak bağlantı yapıyorum arada çok acayip fark var o kaliteyi yakalamak peşindeyim

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Aslında çokta üst düzey değil ekran kartım 6800xt ama 5000 serisi çıktığında 5070 gibi bir kart alacağım

Şuan ki monitör 1080p ayrıca film izlemek için sony 55xh9096 TV ye 2. Ekran olarak bağlantı yapıyorum arada çok acayip fark var o kaliteyi yakalamak peşindeyim
Yani bir önceki konuda önerdiğim monitörde yeterli olur ibime geliyor açıkçası kontrast ve bit oranı önemli kalıyor renk olaylarında bi araştırma yapıp geliyorum

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Hocam 4k monitör almadan önce 4k yı akıcı olarak deneyimlecek bilgisayar toplamak lazım. İmkanınız varsa 4k tercih edin ama orta üst seviye bir sistem alabilecekseniz çok kaliteli 2k alabilirsiniz. Hikayeli oyun oynuyorum grafikleri ve kalite ayarlarını sonuna açar keyfime bakarım derseniz 2k sağlam bir monitör güzel olur.

(Emin olmadığım ama forumda gezerken okuduğum bir bilgi)
2k monitörde 1080p görüntü açılmaya çalışırsa çamur gibi 4k monitörde 1080p açılırsa normal kalitesinde görünüyor çünkü 4k 1080p nin tam katıyken 2k nın tam katı değil gibi bir yazı okudum. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum.
2k ıps monitörü daha önce deneyimledim bambaşka bir boyut, kim bilir 4k nasıldır.

Sonuç: Monitörü kullanma amacınız ve kullanacağınız sisteme göre karar verin
Hocam donanımları devamlı güncel tutarım ama monitör alınca 6 yıl kullanma taraftarıyım

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Ahmet Melih Alemdar

@Ll3G1OnN @Silver Stone

@Ll3G1OnN @Silver Stone
Bunu kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim 11 bin e almıştım 14700 lere çıkmıştı. Su an 10300 civarı. Bulunduğun yerde vatan stoğu varsa direkt magazadan test edip alabilirsin bayıldım.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Hocam donanımları devamlı güncel tutarım ama monitör alınca 6 yıl kullanma taraftarıyım
6 yıl için alıp uzun süreli hedefin varsa eğer ;
Üstteki lg 2k alttaki 4k ve kendim de kullanıyorum. Her ikisi de orta-üst sınıf monitörler bu fiyata bariz f/p.

Ll3G1OnN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Yağız Arslan Baytekin
Yani ilk önerdiğim monitör oldukça iyi bir kalite sunuyor renk konusunda ama gereklidir bilmiyorum dediğim gibi bir önceki konuda önerdiğim monitör de yeterli olur ve bir monitörü televizyonla kıyaslamak saçma renk konusunda

Benim önerim bu monitör gayet iyi renk konusunda fiyatıda uygun ben olsam bu monitörü alırdım yukarıda bahsettiğim gibi televizyon ile monitör kıyaslamak saçma almak istiyorsan bu önerdiğimi al 3 yıl garantide sunuyor geriye kalan paranlada (yatırım yaparsın altına felan yatırım tavsiyesi değildir) örnek veriyorum

Top Bottom