Neler Yeni

Monster Tulpar T5 RTX 4060 30 Bin TL!

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Toprak
bakma monster da kötü excaliburda ama tulparın gene bir gideri var ama çoğu modeli gereksiz pahalı tulparında bu model ucuz ondan konu açtım testler ortada zaten clevo napmış onu araştırıyorum şuan ve de MSI kasa kullanan model Tulpar T7 V25.1.2, MSI GP76 kasasını kullanıyor.
Hatta desteğe yazdığımızda, pili çıkarmanın garantiyi bozduğu söylendi. Arkadaşta pili çıkarıp yandığını anladığı için büyük ihtimalle garanti de bozuldu

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Birisi daha baksın şuna yok hiç bir şey yok arkadaşım bununla alakalı adam mükemmel derecede sonuç almış clevo ile nasıl yapar bunu dandik bir kasa la clevo fanları kırılıyordu naptı geliştirdimi kendini bu lanet.

Senerr

80+ Bronze
Benim arkadaştada var. İ5 12450h rtx 4060. Ve pil konnektöru durduk yere yandı.
Kendim kullanmasam bu kadar net konuşmam, clevo alacağıma Quanta alırım yine daha iyi. O sorunun ise bakım yapmamışsa olabilir diye düşünmekteyim, zira soğutma düzgün sağlanıyorsa yanacak kapasiteye gelmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birisi daha baksın şuna yok hiç bir şey yok arkadaşım bununla alakalı adam mükemmel derecede sonuç almış clevo ile nasıl yapar bunu dandik bir kasa la clevo fanları kırılıyordu naptı geliştirdimi kendini bu lanet.
Yeni clevo ise daha kaliteli olduklarını biliyorum ama Clevo önermeniz komikti.

Hatta desteğe yazdığımızda, pili çıkarmanın garantiyi bozduğu söylendi. Arkadaşta pili çıkarıp yandığını anladığı için büyük ihtimalle garanti de bozuldu
Cihaz kaç aylık ?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Toprak
Kendim kullanmasam bu kadar net konuşmam, clevo alacağıma Quanta alırım yine daha iyi. O sorunun ise bakım yapmamışsa olabilir diye düşünmekteyim, zira soğutma düzgün sağlanıyorsa yanacak kapasiteye gelmiyor.
8. Ayı bu. Pil ile anakart arasındaki konnektör yandı ve pil çalışmıyor.

Senerr

80+ Bronze
8. Ayı bu. Pil ile anakart arasındaki konnektör yandı ve pil çalışmıyor.
Bu sanırım anakart kaynaklı bir sorun gibi görünüyor o zaman ve Casper'ın anakartları dandik. Monster'ların clevoda kullandığı anakartlarda kötü diye biliyorum. Yine de clevo kasaların namı Quanta kasalardan çok daha kötü olduğunu düşünüyorum. Hani sizin sorun kasadan değil Casper'ın azizliği olmuş.:confused:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler

Yeni clevo ise daha kaliteli olduklarını biliyorum ama Clevo önermeniz komikti.

Cihaz kaç aylık ?
hocam araştırıyorum bu teste bakarak önerdim hiç kasaya bakmadım şok oldum clevo çıktı sanırım ya yeni clevolar kendini geliştirdi yada soğutması harbiden de güzel.

Littlewarlocc hocamda övmüş beğenmiş değerleri ve eski clevo diye bahsetmiş sanırım yeni clevolar düzgün T7 eğer ki clevo ise test edeceğim inanmıyorum hayla elimde test etmeden hiç kimseye önermiyorum T5'i.

Macun değişimi ile nasıl bu kadar fark olabiliyor arkadaşım deliricem adam sadece macunu değiştirip bu değerleri almış of valla canım sıkıldı.

Senerr

80+ Bronze
hocam araştırıyorum bu teste bakarak önerdim hiç kasaya bakmadım şok oldum clevo çıktı sanırım ya yeni clevolar kendini geliştirdi yada soğutması harbiden de güzel.
Sadece performansa bakarak kasa yorumu yapılmaz veya laptop önerilmez benim G870 benim açımdan güzel çalışıyor ama gördüğün gibi anakart kalitesinden patlayan bir çok kullanıcı var. Titiz ve kontrollü kullanıcı değilseniz ve bakımını yaptırmayacaksanız bu cihazlar global markalra göre sorun çıkarma ihtimali daha yüksek oluyor haliyle ben ne Casper ne Monster öneriyorum ki Monster ise tam bir tuzak. Tulpar serisi Tongfang diye diye clevo karışık sattılar millete tamamen clevo kuşağı oldu yani. Casper'a baktığımda ise en azından G870 clevo versiyon diye bir şey olmadığı için daha net konuşulabiliyor ona rağmen ben G870 önermiyorum.

Littlewarlocc hocamda övmüş beğenmiş değerleri ve eski clevo diye bahsetmiş sanırım yeni clevolar düzgün T7 eğer ki clevo ise test edeceğim inanmıyorum hayla elimde test etmeden hiç kimseye önermiyorum T5'i.

Macun değişimi ile nasıl bu kadar fark olabiliyor arkadaşım deliricem adam sadece macunu değiştirip bu değerleri almış of valla canım sıkıldı.
Kasa için, fan sesi, ısınma, ısıyı hissetme durumu, ayakları, en alt ızgarası vs. gibi durumlar dahi etkiliyor. Mesela Quanta kasanın çıkışı az ama alt ızgarası geniş olduğundan bırakın soğutucuyu altına kitap koymak bile 3 4 derece kazandırıyor. :kekw:

Bir süre sonra etkisini kayıp eder o da önermez, benim bir arkadaşım Abra almış bana direkt dedi ki senin laptopta alt ızgaraları nasıl. Bende dedi baya var, onda yokmuş acayipte ısınıyor cihazı o yüzden. Tek çaresi muhtemelen macun vs. değiştirmek veya temizlemek onların alt ızgarası küçük olduğundan çok fazla bir soğutucu etkisi olmayabiliyor. Ha ama ona da fan çıkışı sabit fan alırsın onlar işe yarar.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Sadece performansa bakarak kasa yorumu yapılmaz veya laptop önerilmez benim G870 benim açımdan güzel çalışıyor ama gördüğün gibi anakart kalitesinden patlayan bir çok kullanıcı var. Titiz ve kontrollü kullanıcı değilseniz ve bakımını yaptırmayacaksanız bu cihazlar global markalra göre sorun çıkarma ihtimali daha yüksek oluyor haliyle ben ne Casper ne Monster öneriyorum ki Monster ise tam bir tuzak. Tulpar serisi Tongfang diye diye clevo karışık sattılar millete tamamen clevo kuşağı oldu yani. Casper'a baktığımda ise en azından G870 clevo versiyon diye bir şey olmadığı için daha net konuşulabiliyor ona rağmen ben G870 önermiyorum.

Kasa için, fan sesi, ısınma, ısıyı hissetme durumu, ayakları, en alt ızgarası vs. gibi durumlar dahi etkiliyor. Mesela Quanta kasanın çıkışı az ama alt ızgarası geniş olduğundan bırakın soğutucuyu altına kitap koymak bile 3 4 derece kazandırıyor. :kekw:
hocam şuan harbiden de tüm tulparlar böyle ise net şekilde söylüyorum alınır bir cihaz bütçe yok ise çünkü değerler mükemmel denecek değerde Excaliburu falan geç abra yerine alınabilir excalibur acaba hayla MUX anahtarı yanma olayı var mı? onu merak ediyorum bu arkadaşla ben bir iletişime geçeceğim bir kaç bilgi edineceğim bakalım olayın aslı neymiş çünkü ben Tulparda almayı düşünmüştüm bin pişman olurum monster diye çok güvenemedim o kap kara MUX anahtarını görünce abrada.

Senerr

80+ Bronze
Evet, yeni clevolar güzel ama bu yeni mi veya kronik sorunu var mı emin olamadım.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Evet, yeni clevolar güzel ama bu yeni mi veya kronik sorunu var mı emin olamadım.
şuan kafaya çok taktım elimde ki Victusu satıp Tulpar bile alırım o derecedeyim şuan.

Senerr

80+ Bronze
hocam şuan harbiden de tüm tulparlar böyle ise net şekilde söylüyorum alınır bir cihaz bütçe yok ise çünkü değerler mükemmel denecek değerde Excaliburu falan geç abra yerine alınabilir excalibur acaba hayla MUX anahtarı yanma olayı var mı? onu merak ediyorum bu arkadaşla ben bir iletişime geçeceğim bir kaç bilgi edineceğim bakalım olayın aslı neymiş çünkü ben Tulparda almayı düşünmüştüm bin pişman olurum monster diye çok güvenemedim o kap kara MUX anahtarını görünce abrada.
Arkadaşımın abra da MUX olduğunu sanmıyorum Casper'da MUX anahtarı yanma diye bir şey yaşamadım. Dediğim gibi anakart sıkıntısı var onda ama bu anakart problemini her markada Casper kadar yaygın olmasa da yaşarsınız. Teknoloji şans işi, 8. ayı oldu benim G870'in bende yanma sorunu olmadı pilin vs. ama @PoeNk arkadaşı yaşamış. Halbuki pili de çok kullandım.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Arkadaşımın abra da MUX olduğunu sanmıyorum Casper'da MUX anahtarı yanma diye bir şey yaşamadım. Dediğim gibi anakart sıkıntısı var onda ama bu anakart problemini her markada Casper kadar yaygın olmasa da yaşarsınız. Teknoloji şans işi, 8. ayı oldu benim G870'in bende yanma sorunu olmadı pilin vs. ama @PoeNk arkadaşı yaşamış.
Hocam bu değerler imkansız değerler çünkü 154 watt da 93 derece nimet den de öte bir şey 72 watt da 78 derecelerde mi ne bu değer harikulade çünkü rakibi victus 45 watt da 82 dereceye kadar çıkabiliyor.

Tüm suçu MX-4 e atmışlar anakartda da problem yok ise ve harbiden de değerler bu şekildeyse alınabilir.

Senerr

80+ Bronze
şuan kafaya çok taktım elimde ki Victusu satıp Tulpar bile alırım o derecedeyim şuan.
Arkadaşlar aracalığı ile değil kendimiz kullanmadığımız cihazları önermek, yorumlamak vs. durumlara karşıyım. Hiçbir şekilde başkasının duyumuyla hareket etmiyorum ve bölümüm gereği çok laptop kullandım açıkçası hepsinin eksisi var giriş seviyesi cihazlar bunlar. Sorun yaşamadığım sürece ne Abra ne de G870 ne de Tulpar gömerim açıkçası. Kendim yaşamam gerekiyor.
Hocam bu değerler imkansız değerler çünkü 154 watt da 93 derece nimet den de öte bir şey 72 watt da 78 derecelerde mi ne bu değer harikulade çünkü rakibi victus 45 watt da 82 dereceye kadar çıkabiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,797
Üyeler
141,630
Son üye
ErenEfe
Top Bottom