Neler Yeni

Monster Tulpar T5 RTX 4060 30 Bin TL!

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Arkadaşlar aracalığı ile değil kendimiz kullanmadığımız cihazları önermek, yorumlamak vs. durumlara karşıyım. Hiçbir şekilde başkasının duyumuyla hareket etmiyorum ve bölümüm gereği çok laptop kullandım açıkçası hepsinin eksisi var giriş seviyesi cihazlar bunlar.
bakalım tulpar t7 clevo ise test ederim bakarım harbiden de değerler bu şekilde ise alınabilir hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde hocam sanırım tulparda idi yanan mux anahtarı hatırlayamıyorum.

Senerr

80+ Bronze
bakalım tulpar t7 clevo ise test ederim bakarım harbiden de değerler bu şekilde ise alınabilir hocam.
Kendin test etmek gibisi yok. Şimdi mesela G870'in pil ile anakart arasında ki bir şeyi yandı diyor. Bunun anakart kalitesizliği yanında bir çok etmeni de var bunu teknikeri bilir ancak açıp bakarak. Ben arkadaşlarımın elinden laptopu genelde alırım en basit furmark uygular salarım. Cinebench gibi testler yapmam bu testler laptopları acayip yoruyor ve elinde kalma ihtimalini arttırıyor hangi laptop olursa olsun zira hiçbir oyun sadece cpu ile çalışmıyorsa o kadar ağrı cpu kullanmıyor neredeyse. İdeapad 3 aldım mesela arkadaşımın elinden baktım sıcaklıklar iyi, ben GPU RTX 4060 85 derece görüyorum full yük o da 82 83 derecelerde geziyor GTX1650 ama ufo testi yaptım orada çok kötü sonuç aldım. Asus TUF A15 ufo testinde çok kötü sonuç aldım, SRGB oranı G870'e göre iyiydi ama hep ms değerleri kısılmış laptoplarda ve laptopları monitörlerle kıyaslamamak gerekiyor ama sonuç buydu benim laptopta SRGB değeri kötü ama ms değeri saolsun ghosting çok az. Popüler modellerden elime işte Nitro serisi geçemedi maalesef incelemek baya isterdim. Abra serisi vs. incelemeye gerek duymuyorum şahsen Casper'ın bir tık daha zayıfı gelecek çünkü.

MiroSeto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Miraç Setenci
@Ruffian Hocam bu Tulpar bir clevo, bunu alacağınıza Quanta kasa Casper G870 alın daha mutlu olursumuz ciddiyim.
G870 kesinlikle alınmaz

anakart toplama olduğundan pil kısa devre yaptı

Senerr

80+ Bronze
G870 kesinlikle alınmaz

Ben kendi ürünüm veya elimde incelediklerim ile konuşmak zorundayım her üründe yaptığım gibi. Fikirlerime katılıp katılmamak size kalıyor.

Hocam bu değerler imkansız değerler çünkü 154 watt da 93 derece nimet den de öte bir şey 72 watt da 78 derecelerde mi ne bu değer harikulade çünkü rakibi victus 45 watt da 82 dereceye kadar çıkabiliyor.

Tüm suçu MX-4 e atmışlar anakartda da problem yok ise ve harbiden de değerler bu şekildeyse alınabilir.
Konudaki laptopla aynı mı bu cihaz ?

G870 kesinlikle alınmaz

Ha şeyi eklemeyi unuttum ben zaten alınır demiyorum, clevo alınmaz onu anlatmaya çalışıyorum zira yeni olanları diyerek risk almak bana saçma geliyor. Gigabyte G5 faciasını bilirsiniz belki, o clevo kasayı biraz inceleyin Quanta kasayı öper başınıza koyarsınız ama dediğim gibi önermişim gibi beni suçlamayın. Elime G870 satınca bir şey geçmiyor ama clevo kasalardan canı yanan çok var göz göre göre lades gibi bir şey bu hadi G870'i anakart ve kötü marka diye eleştireceğiz, clevoları G870'in kronik sorunları + kötü kasa diye yorumluyorum. Açıkçası Monster ve Casper yerine global markalar tercihim olur ama bu modeller yine de satacak sanırım öyle görünüyor.

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
]
Konudaki laptopla aynı mı bu cihaz ?
evet kasalar aynı fakat birisi 140 watt birisi 100 watt ekran kartı olarak zaten direkt olarak V23 üzerinden değerlendireceğiz çünkü sonunda ki kodlar sanırım sistem özelliklerini belirtmek için var.

Senerr

80+ Bronze
Hocam sizinki sıkıntılı valla bence satın gitsin
HP markası alıyorsun ve biri gelip seni elindeki cihaz sıkıntılı diye darlıyor, alınmaması için bir sebep daha sanırım. Ben darlandım burada sal adamı. Aynı şey demek gibi bu, ya benim elimdeki Casper G870'in anakartı yanmadı sizin cihaz sıkıntılı demek gibi. Başına gelince anlarsın diyorlar ya aynısını yaşadım resmen. o.O2

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Toprak
HP markası alıyorsun ve biri gelip seni elindeki cihaz sıkıntılı diye darlıyor, alınmaması için bir sebep daha sanırım. Ben darlandım burada sal adamı. Aynı şey demek gibi bu, ya benim elimdeki Casper G870'in anakartı yanmadı sizin cihaz sıkıntılı demek gibi. Başına gelince anlarsın diyorlar ya aynısını yaşadım resmen. o.O2
Anlatamıyorum heralde derdimi. Bu forumda drop sorunu olan 2. 3. Kişi yok. O kadar kişi kullanıyor kimsenin drop sorunu yok. Burda bizim cihazlarımı anormal? Bana drop yiyen bir kullanıcı gösterir iseniz ikna olacağım.

Bakın sizde bahsetmişsiniz bende elimdeki cihazdan değerlendirme yapıyorum ve sıkıntısı yok. Limit de sonradan FPS e etki edecek bı faktör değil.

Birde zaten excaliburda anakart sıkıntıları göstermesi çok muhtemel. Toplama olduğundan dolayı. Ama victusda daha anakartda problem yaşayan excalibur kadar fazla değildir. İşte burda victus anakartindan sıkıntı çıkaran kişiye cihazın hatalı derim. Ama excaliburda bu sorunlar olduğundan dolayı normal karşılanır.

Son düzenleme:

Senerr

80+ Bronze
Anlatamıyorum heralde derdimi. Bu forumda drop sorunu olan 2. 3. Kişi yok. O kadar kişi kullanıyor kimsenin drop sorunu yok. Burda bizim cihazlarımı anormal? Bana drop yiyen bir kullanıcı gösterir iseniz ikna olacağım.

Bakın sizde bahsetmişsiniz bende elimdeki cihazdan değerlendirme yapıyorum ve sıkıntısı yok. Limit de sonradan FPS e etki edecek bı faktör değil.

Birde zaten excaliburda anakart sıkıntıları göstermesi çok muhtemel. Toplama olduğundan dolayı. Ama victusda daha anakartda problem yaşayan excalibur kadar fazla değildir. İşte burda victus anakartindan sıkıntı çıkaran kişiye cihazın hatalı derim. Ama excaliburda bu sorunlar olduğundan dolayı normal karşılanır.
Her markanın sorunlu cihazı veya sorunsuz cihazı oluyor, sen kalkıp Casper G870 ile arkadaşım anakart yanma problemi yaşadı diyorsan Ruffian hocamda bunu protesto edebilir senin yaptığın gibi. Yani bu bir vatandaşa tanınmış bir hak. Bu çok normal bir şey. O zaman meşhur MSI Thin serisini kullanan biri de ya ben drop sorunu yaşamıyorum 2. 3. kişi göster deyip önersin ? Böyle bir şey yok ya da mesela siz anakartı yandı diye söylediniz G870 için belki de anakartı değil ekran kartı yanan bir cihaz oldu, 2. veya 3. kişi göster deyip Casper Excalibur G870 mi savununur ? Böyle bir mantıkla nasıl bu forumda hala aynı yorumu diretiyorsunuz anlamadım üstelik konu Monster Tulpar'ın clevo kasası. Yani konu ile alakası bile yok senin mesajının ben ondan bu yorumu yapıyorum ama sen o kadar diretiyorsun ki bunu bir mizah malzemesi yapıyorsun şu an. Dediğim gibi her marka ve modelin böyle eleştireni var. Eleştirilmeyecek marka giriş seviyesinde neredeyse yok ki sen hala 2. 3. kişi göster diyorsun drop sorunu yaşayan. Üstelik drop sorunu yaşanması o kadar geniş bir yelpaze içinde ki adamın elindeki cihazı görmemene rağmen uzakta anonim bir kişinin laptopu yani cihazı hakkında bu kadar net yorum yapıyorsun yuh diyorum artık. Kusura bakma ama başkası olsa şu yorumunu ciddiye bile almaz. Adamın kim olduğunu bilmiyorsun, ne iş yaptığını bilmiyorsun, ama bu yorumu nasıl yapıyorsun hayrete düşüyorum adam belki HP çalışanı tazminat alamadan ayrıldı ? Belki de troll yapıyor Her şey olabilir bilemeyiz, bu bir ihtimal olduğu gibi cihazının sorunlu olduğu da bir ihtimal veya bu modelde kronik sorun olması da bir ihtimal. Kesin konuşamazsınız. Bende konuşamam, burada kesin konuşabilecek kişi o ihtimalleri yaşayan Ruffian sadece yani kendisi. Ayrıca cihazı servis gerektiren bir durumdaysa da kendisinin bu bilgiye sahip olduğuna eminim ya da Ruffian yan hesap açtı kendini eleştiriyor başka açıklaması yok.
iye cihazın hatalı derim. Ama excaliburda bu sorunlar olduğundan dolayı normal karşılanır.
Sen kafayı HP ile bozmuşsun galiba, ben kaç konu önce söylediğim şeyi söylüyorsun ben bile unuttum.

Bir de böyle kitle çok, G870 eleştirdim diye salça olanlara hiç şaşırmıyorum bu yüzden. Gizli HP çalışanı galiba. Başka forumda G870 neden alınmaz adlı açtığım konuya beğenmedin atan kitle = Poenk. Elimdeki cihazda sorun yok, eee ? O yüzden beğenmedim.:)
HP global bir marka, Casper veya Monster'ı Türkiye'deki yorumlar ile sadece eleştirebiliriz çok rahat ama bunlar için global forumları geziyorlar yani bu sorunun 2. 3. kişisi yok demekte iyi cesaret. Ben yapamam.

Son düzenleme:

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Her markanın sorunlu cihazı veya sorunsuz cihazı oluyor, sen kalkıp Casper G870 ile arkadaşım anakart yanma problemi yaşadı diyorsan Ruffian hocamda bunu protesto edebilir senin yaptığın gibi. Yani bu bir vatandaşa tanınmış bir hak. Bu çok normal bir şey. O zaman meşhur MSI Thin serisini kullanan biri de ya ben drop sorunu yaşamıyorum 2. 3. kişi göster deyip önersin ? Böyle bir şey yok ya da mesela siz anakartı yandı diye söylediniz G870 için belki de anakartı değil ekran kartı yanan bir cihaz oldu, 2. veya 3. kişi göster deyip Casper Excalibur G870 mi savununur ? Böyle bir mantıkla nasıl bu forumda hala aynı yorumu diretiyorsunuz anlamadım üstelik konu Monster Tulpar'ın clevo kasası. Yani konu ile alakası bile yok senin mesajının ben ondan bu yorumu yapıyorum ama sen o kadar diretiyorsun ki bunu bir mizah malzemesi yapıyorsun şu an. Dediğim gibi her marka ve modelin böyle eleştireni var. Eleştirilmeyecek marka giriş seviyesinde neredeyse yok ki sen hala 2. 3. kişi göster diyorsun drop sorunu yaşayan. Üstelik drop sorunu yaşanması o kadar geniş bir yelpaze içinde ki adamın elindeki cihazı görmemene rağmen uzakta anonim bir kişinin laptopu yani cihazı hakkında bu kadar net yorum yapıyorsun yuh diyorum artık. Kusura bakma ama başkası olsa şu yorumunu ciddiye bile almaz. Adamın kim olduğunu bilmiyorsun, ne iş yaptığını bilmiyorsun, ama bu yorumu nasıl yapıyorsun hayrete düşüyorum adam belki HP çalışanı tazminat alamadan ayrıldı ? Belki de troll yapıyor Her şey olabilir bilemeyiz, bu bir ihtimal olduğu gibi cihazının sorunlu olduğu da bir ihtimal veya bu modelde kronik sorun olması da bir ihtimal. Kesin konuşamazsınız. Bende konuşamam, burada kesin konuşabilecek kişi o ihtimalleri yaşayan Ruffian sadece yani kendisi. Ayrıca cihazı servis gerektiren bir durumdaysa da kendisinin bu bilgiye sahip olduğuna eminim ya da Ruffian yan hesap açtı kendini eleştiriyor başka açıklaması yok.

Sen kafayı HP ile bozmuşsun galiba, ben kaç konu önce söylediğim şeyi söylüyorsun ben bile unuttum.

Bir de böyle kitle çok, G870 eleştirdim diye salça olanlara hiç şaşırmıyorum bu yüzden. Gizli HP çalışanı galiba. Başka forumda G870 neden alınmaz adlı açtığım konuya beğenmedin atan kitle = Poenk. Elimdeki cihazda sorun yok, eee ? O yüzden beğenmedim.:)
HP global bir marka, Casper veya Monster'ı Türkiye'deki yorumlar ile sadece eleştirebiliriz çok rahat ama bunlar için global forumları geziyorlar yani bu sorunun 2. 3. kişisi yok demekte iyi cesaret. Ben yapamam.

"Adam belki HP çalışanı işten ayrıld tazminat alamadı" y okuyunca gülmekten gözümden yaş geldi hiç beklemiyodum.

HP çalışanları çok rahat tam tersine çalıştıkları yok adamlar yan gelip yatıyor yetkili servisi arıyorum açan yok HP müşteri hizmetlerini arıyorum gene açan yok.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
473
İsim
Toprak
Her markanın sorunlu cihazı veya sorunsuz cihazı oluyor, sen kalkıp Casper G870 ile arkadaşım anakart yanma problemi yaşadı diyorsan Ruffian hocamda bunu protesto edebilir senin yaptığın gibi. Yani bu bir vatandaşa tanınmış bir hak. Bu çok normal bir şey. O zaman meşhur MSI Thin serisini kullanan biri de ya ben drop sorunu yaşamıyorum 2. 3. kişi göster deyip önersin ? Böyle bir şey yok ya da mesela siz anakartı yandı diye söylediniz G870 için belki de anakartı değil ekran kartı yanan bir cihaz oldu, 2. veya 3. kişi göster deyip Casper Excalibur G870 mi savununur ? Böyle bir mantıkla nasıl bu forumda hala aynı yorumu diretiyorsunuz anlamadım üstelik konu Monster Tulpar'ın clevo kasası. Yani konu ile alakası bile yok senin mesajının ben ondan bu yorumu yapıyorum ama sen o kadar diretiyorsun ki bunu bir mizah malzemesi yapıyorsun şu an. Dediğim gibi her marka ve modelin böyle eleştireni var. Eleştirilmeyecek marka giriş seviyesinde neredeyse yok ki sen hala 2. 3. kişi göster diyorsun drop sorunu yaşayan. Üstelik drop sorunu yaşanması o kadar geniş bir yelpaze içinde ki adamın elindeki cihazı görmemene rağmen uzakta anonim bir kişinin laptopu yani cihazı hakkında bu kadar net yorum yapıyorsun yuh diyorum artık. Kusura bakma ama başkası olsa şu yorumunu ciddiye bile almaz. Adamın kim olduğunu bilmiyorsun, ne iş yaptığını bilmiyorsun, ama bu yorumu nasıl yapıyorsun hayrete düşüyorum adam belki HP çalışanı tazminat alamadan ayrıldı ? Her şey olabilir bilemeyiz, bu bir ihtimal olduğu gibi cihazının sorunlu olduğu da bir ihtimal veya bu modelde kronik sorun olması da bir ihtimal. Kesin konuşamazsınız. Bende konuşamam, burada kesin konuşabilecek kişi o ihtimalleri yaşayan Ruffian sadece yani kendisi. Ayrıca cihazı servis gerektiren bir durumdaysa da kendisinin bu bilgiye sahip olduğuna eminim ya da Ruffian yan hesap açtı kendini eleştiriyor başka açıklaması yok.

Bir de böyle kitle çok, G870 eleştirdim diye salça olanlara hiç şaşırmıyorum bu yüzden. Gizli HP çalışanı galiba. Başka forumda G870 neden alınmaz adlı konuya beğenmedin atan kitle = Poenk.
Hocam kusruma bakmayın derdimi anlatamıyorum heralde yazıyla. Yoksa bana hak vereceğnizi düşünüyorum. Burda derdim ne fanboyluk nede HP yi övmek değil ki zaten çok sevdiğim bir markada değil. Zaten teknoloji işide şans işidir. Sizin monsterda sorun yok, başkasında var. Başkasının acerinda sorun yok başkasında var. Ama monsterda sorun yaşayan acerdan fazla değil mi? Bunların konuyla hiçbir alakası yok sadece örnek verdim. Konu monster veya acerde değil. Sadece örnek. Bu örneklerdende anlatmaya çalıştığım eğer bir şahıs sorun yaşayan şahıs sayısı fazla bir markanın -modelin ürününden sorun yaşıyor ise bu çokta anormal karşılanmaz. Ama sorun yaşayan şahıs sayısı az bir marka-modelden sorun yaşıyor ise bu anormal karşılanır. Markası önemli değil bahsettiğim olay bu. Dediğiniz gibi konu çok alakalı değil ama böyle gelişti. Attığınız linkteki kişi soruna çözüm bulmuş kurulumda hata yapmış. Sonda bir kişi daha o sorundan yaşamış ama onunda 8gb ramden dolayı olduğunu düşünüyorum.

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
o Reddit videosunda ki olayı ben dying light da hep yaşıyorum artık o kadar alıştım ki zombiye vuracakken onun hesaplamasını yapıyorum CS2 de de olabiliyor.

Senerr

80+ Bronze
"Adam belki HP çalışanı işten ayrıld tazminat alamadı" y okuyunca gülmekten gözümden yaş geldi hiç beklemiyodum.

HP çalışanları çok rahat tam tersine çalıştıkları yok adamlar yan gelip yatıyor yetkili servisi arıyorum açan yok HP müşteri hizmetlerini arıyorum gene açan yok.
Ya ama yani birini tanımadan bu kadar yorum yapmak yeni çağda çok kolaylaştı ya ben ona inanamıyorum. Senin konunun aynısını alıp başka foruma başka biri açmış mesela, şimdi o adama senin cihazında sorun var demek gibi bir şey bu. :kekw:

o Reddit videosunda ki olayı ben dying light da hep yaşıyorum artık o kadar alıştım ki zombiye vuracakken onun hesaplamasını yapıyorum CS2 de de olabiliyor.
Dying Light 2 de sıkıntı yok ama 1. oyunun laptop optimizasyonu yok yani mobil grafik kartlarıyla çalışmıyor düzgün.

Top Bottom