Neler Yeni

Öneri motosiklet çalınma durumu

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
demir
merhaba,motosiklet almayı düşünüyorum fakat bir kaç sorum var.gün içi bir yerlere motosikleti park ettiğimde gözüm arkada kalır mı sürekli bağlamak zorunda mıyım? motosiklet kullanıyorsanız siz ne yapıyorsunuz?çok fazla hırsızlık durumu ile karşılaştınız mı?

Yasinn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,360
İsim
.
Nerede yaşadığına bağlı daha çok bence.

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
451
İsim
Ensar Polat
merhaba,motosiklet almayı düşünüyorum fakat bir kaç sorum var.gün içi bir yerlere motosikleti park ettiğimde gözüm arkada kalır mı sürekli bağlamak zorunda mıyım? motosiklet kullanıyorsanız siz ne yapıyorsunuz?çok fazla hırsızlık durumu ile karşılaştınız mı?
Semte göre değişiyor

Farex

80+ Bronze
çok kafaya takarsan gps takaiblirsin veya sağlam zincir falan alarm yaptıranlarda var.

GirayHan

80+ Gold
motosiklet parkında iki çeşit park yöntemi var.

1. uzun süreli park
2. kısa süreli park

uzun süreli parklarda arka tekere kaliteli bir zincir ön diske de kaliteli bir disk kilidi takılması lazım. satın alınan disk kilidi uzun süreli parklar için olmalı örnek abus granit serisi

kısa süreli parklarda ise sele altına koyabileceğin küçük boyutlu yine SRA onaylı disk kilitlerini tercih ederiz.

hırsızlığı önlemek için tabii ki bir kaç taktik var.

iyi aydınlanan bir yere motoru koymak
uzun süreli park sırasında motoru branda ile örtmek
takip cihazı taktırmak.
zinciri iyi yere bağlamak.
kaliteli disk kilidi kullanmak.

motosikletini koruma konusunda paranoyakça davranıp gerekli masrafı yaparsan kimse motorunu çalmaz çalmaya yeltenemez bile.

Son düzenleme:

HydraaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa Çınar
Çalmak isteyen her türlü çalar hırsızlığı hiçbir şekilde önleyemezsin adamlar koskoca 1 tonluk kasaları çalıyor, şehirde yaşıyorsan en mantıklısı kendine ait bir garajın olması veya motoru evine koyarsın

Top Bottom