Neler Yeni

İnceleme MS Office'i Korsan İndirmenize Gerek Yok! Boşa Çaba Harcamayın!

LibreOffice veya Google Docs kullanacak mısınız?

• Oy kullanan toplam üye
    51

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Genel kullanıcı için yeterli ben ev kullanıcısı olarak yorumladım ve şu özellik yok kullanamam dediğim bir eksikliğini görmedim
Bir sorum olacak. LibreOffice Calc Excel'in yapabildiği her şeyi yapabiliyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üniversite öğrencisi arkadaşlar std mail adresleri ile ücretsiz office kullanabilirsiniz.

Ben çok format vs attığım ve masaüstüm karışık olduğu için google docs kullanıyorum.
Excel yerine kesinlikle etablolar kullanıyorum. birkaç bin satır sonrası excel kasarken etablolar canavar.
Merhaba, Excel'in yapabildiği E-tablolar'ın yapamadığı bir şeyler var mı?

Babam 2013te lisans için ydye gitmişti o zamanki lisans hala çalışıyor lol

mehmetaga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
mehmet ali soylu
Bir sorum olacak. LibreOffice Calc Excel'in yapabildiği her şeyi yapabiliyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba, Excel'in yapabildiği E-tablolar'ın yapamadığı bir şeyler var mı?
çok üst seviye bir kullanıcı değilim ama pek çok formül etablolarda da var.
İlla ki yapamadığı şeyler vardır. Excel içinde tetris, yılan oyunu, hesap makinesi vs kodlamayla yapılyıor.
Bir ofis çalışanı, iş sahibi kulanımı için bir eksik yoktur

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
çok üst seviye bir kullanıcı değilim ama pek çok formül etablolarda da var.
İlla ki yapamadığı şeyler vardır. Excel içinde tetris, yılan oyunu, hesap makinesi vs kodlamayla yapılyıor.
Bir ofis çalışanı, iş sahibi kulanımı için bir eksik yoktur
Peki e-tablolar'ı kullanmayı nasıl öğrenebilirim?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Youtube'da video serileri var
Arattım aslında bulamayınca size sordum. Önerdiğiniz ben bunu kullandım da iyi oldum dediğiniz bir seri var mı? Yoksa Excel öğrenip Google Tablolar mı kullanmalıyız?

Excel makrolarını yapabiliyor mu google babam makroları kullanıyor

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Merhaba, bu konuda MS Office'i ve bu yazılımın sahip olduğu docx. xlsx. .pptx gibi temel ofis belgelerini düzenlemek için korsan ofis aramanıza gerek olmadığını anlatıyorum. Ofise 3 harika alternatif vardır. Konu başında sizleri davet ediyorum: MS Office korsan ise bilgisayarınızdan kaldırın ve söyleyeceğim bu 3 alternatiften birini kullanmaya başlayın.

Öncelike ben bir Google fanboyuyum. Yani her şeyde Google'ın servisini (varsa) öncelikli olarak kullanırım. Yani takvimim Google Takvim, müzik uygulamam YouTube Music, Not uygulamam Google Keep, bulut sürücüm Google Drive, yapılacaklar listem Google Tasks, video konferans görüşme uygulamam Google Meet ve hepimizin kullandığı Gmail.

Ve bu fanboyluktan dolayı ilk sırayı Google Docs'a veriyorum.

1-Google Dökümanlar

Google Dökümanlar, Google Drive'ınıza bağlı çalışan bulut tabanlı çevrimiçi bağlantı gerektiren Google'ın ofis paketidir. 15 GB'a kadar ücretsizdir. Normal bir lise öğrencisinin bu hatta üni öğrencisinin bile bu 15 GB'ı kolay kolay bitirebileceğini zannetmiyorum. Fakat diyelim ki bitti. Yükseltme yapmak zorundasınız. Size iyi bir haberim var. Google Drive ücretleri Microsoft'a kıyasla çok çok çok çok çok çok çok ucuz.
Ücretler aşağıdaki gibidir:
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

100 GB'lık alanın yıllığı sadece 58 TL! Bu da aylık 4,83 TL yapar. Ki bu bir çikolata parası bile değil.

Temelde aşağıdaki ürünleri içerir:

• Google Dökümanlar
  • Google E-Tablolar
  • Google Slaytlar
Sizin de adlarından anlayacağınız üzere Dökümanlar Word'ün, E-Tablolar Excel'in, Google Slaytlar ise Powerpoint'in bir alternatifidir. Üstelik bu servislerin arkasında Google olduğunu bilmek insana ayrıca bir güven vermektedir. MS Office kullanmanıza gerek kalmadan en azından korsan MS Office kullanmanıza gerek kalmadan https://drive.google.com adresinden kullanım sağlayabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle
Yeni butonuyla bu belgelerden istediğinizi açabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Google Dökümanlar'ın en sevdiğim yanı Google Takvim, Google Tasks ve Google Keep ile organize bir şekilde çalışabilmesidir. Yanda sağda gördüğünüz panelde bu servislerin logosunu görebilirsiniz.

2- LibreOffice

Açık kaynak kodlu Linux işletim sistemlerinde gelen tamamen ve tamamen ücretsiz olan bilgisayara indirilip çevrimdışı kullanılabilen istifade edilebilen bir ofis yazılımıdır. Üstelik kullanımı MS Office'ten çok da farklı değildir. Eğer ki Google Dökümanlar kullanmıyor olsaydım LibreOffice kullanırdım. Şu an ana makinemde Linux kurulu. Ve teoride LibreOffice kullanıyorum. Ve yeni gelen son güncellemeyle yepyeni bir arayüz getirilmiş. Modern, estetik, kolay ulaşılabilir bir arayüze sahip.
LibreOffice sadece Linux'ta mı? Hayır, tabi ki. Ben sadece Linux'ta hazır geldiğini yazdım. Yoksa Linux'un yanında Windows ve MacOS'de de kullanılabilir durumdadır.
Arayüzü birebir MS Office'mi, hayır. Arayüz çok mu farklı her şeyi yeniden mi öğrenmem lazım, hayır! Eğer MS Office biliyorsanız sanki hayatınız boyunca kullanmış gibi LibreOffice de kullanabilirsiniz. Çünkü benziyorlar. Eğer bir nokta renk skalası bile farklı olsa ben farklı derdim. Yani demeye çalıştığım şey birebir MS Office olmamamasından dolayı kişinin kullanmaması saçma olur çünkü çok benziyorlar.
LibreOffice ofis paketi aşağıkdaki ürünleri içerir:

• Writer (Word alternatifi)
  • Calc (Excel alternatifi)
  • Impress (Powerpoint alternatifi)
Sizlere aşağıya fotoğraflarını bırakıyorum:

LibreOffice Starter:

Alıntıyı görüntüle

LibreOffice Writer:
Alıntıyı görüntüle

LibreOffice Calc:

Alıntıyı görüntüle

LibreOffice Impress:
Alıntıyı görüntüle

Gördüğünüz gibi ara yüzü çok şık. İndirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

3-Office 365 Online

Buna resim vesaire koymayacağım. Özellik de belirtmeyeceğim. Çünkü zaten biliniyor. Bu Office'in online versiyonu. Sadece 5 GB'lık ücretsiz alan var. Bunun yanında çevrimdışı kullanılamaz. Masaüstü programı dört haneli rakamlara ulaşmakta yıllık bazda. Ama online versiyonu tamamiyle ücretsiz. Bildiğimiz Word, Excel...
Googleye office yazınca zaten ücretsiz olarak kullanamıyor muyuz microsoft word falan ?

Eclipse

80+ Bronze
Google Drive'ı hangi amaçlar için kullanıyorsun?
Asla kaybetmek istemeyeceğim dosyaları atıyorum. Masaüstü rpgler için yazdığım karakter veya oyun hikayelerini de aynı şekilde. Bu tarz şeylerin yıllar sonra bile ulaşılabilir olması güzel bir şey. Çocukken yaşadığım yerin lokal rapçilerinden birisinin yıllar sonra bir şarkısını istemiştim. Adam sağ olsun baya arayıp attıydı. Driveda tutuyorum, hep de kalacak orda. Bu gibi şeyler için.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,583
Üyeler
141,602
Son üye