Neler Yeni

Yardım Msı 970 gaming bios bulamıyorum

Volani

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağrı ÇELENK
Selamın Aleyküm. Msı 970 gaming anakrtıma ekrana görüntü atmıyor bu yüzden bios yazmam lazım ancak bu kartın biosunu hiçbir yerden bulamıyorum. Link vs. varsa bilen atabilirmi lütfen.

Ekler

• IMG_20231113_173216.jpg
    IMG_20231113_173216.jpg
    3.9 MB · Hit: 31
Son düzenleme:

ExploiT

80+ Bronze
Burayı denediniz mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hami
o anakarta bios neden atmak istiyrsun görüntü gitti diye ise boşuna uğraşma. o anakartlarda kronik sorun. lehimlerini adi kullandıklları için köprüler soğuk lehime düşüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Lokman acar
Eğer sende cd si varsa git bir bilgisarcıya ordan usb ye aktarma yap güncelle bilmem yardımcı olabildimmi

Volani

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağrı ÇELENK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o anakarta bios neden atmak istiyrsun görüntü gitti diye ise boşuna uğraşma. o anakartlarda kronik sorun. lehimlerini adi kullandıklları için köprüler soğuk lehime düşüyor.
Görüntü vermiyor. Herşeyi denedim tek bios kaldı ondan şüpheliyim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin

Volani

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağrı ÇELENK
Tamamdır arkadaşlar hallettim. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim 🤗

Ekler

• IMG_20231113_190839.jpg
    IMG_20231113_190839.jpg
    3.2 MB · Hit: 21
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hami
Görüntü vermiyor. Herşeyi denedim tek bios kaldı ondan şüpheliyim.
tahmin ettğiim gibi. abi çalkışan pc de bios uçar mı? o anakart kuzey köprüsünü bozmuştur ondan görüntü vermez. boşuna bios diye kendini ümitlendirme bence.

Volani

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağrı ÇELENK
tahmin ettğiim gibi. abi çalkışan pc de bios uçar mı? o anakart kuzey köprüsünü bozmuştur ondan görüntü vermez. boşuna bios diye kendini ümitlendirme bence.
Evet kuzey köprüsünde aşırı bi sıcaklık var. Acaba diyorum kalıplasam düzelirmi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hami
Evet kuzey köprüsünde aşırı bi sıcaklık var. Acaba diyorum kalıplasam düzelirmi?
tamirciysen evet kalıpla düzelecektir. o anakartlarda kronik bu arza.he bak ramleri vs denedin mi? bazen ramler yanıyo amd anakartlarda. nedeni de basit. süper zeka ucuzcu akıllı arkadaşlar8350 yi phenom soğutucusuyla kullanmaya çalışıyor-ilgili işlemci ya büyük stok soğutucu ya da soğutucusuz satılıyordu- bu anakartlrda ramler yanıveriyor. benim bi müşterimin pc sini adam ettim. bu sorunu farkedip soğutucuyu yükselttim ama geç kalmıştım. 10 yıla yakın süre stok soğutucu ile zorlandığı için ram yanmıştı çoktan. zaten stok sğutucudan çıkan aşırı sıcak hava koridrundan psu ya ulaşıp onun da tamirine neden olmuş daha önce.
sen bir diğer bileşenlerin tamamından emin ol. sonra da kalıpla çipi.

Volani

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağrı ÇELENK
tamirciysen evet kalıpla düzelecektir. o anakartlarda kronik bu arza.he bak ramleri vs denedin mi? bazen ramler yanıyo amd anakartlarda. nedeni de basit. süper zeka ucuzcu akıllı arkadaşlar8350 yi phenom soğutucusuyla kullanmaya çalışıyor-ilgili işlemci ya büyük stok soğutucu ya da soğutucusuz satılıyordu- bu anakartlrda ramler yanıveriyor. benim bi müşterimin pc sini adam ettim. bu sorunu farkedip soğutucuyu yükselttim ama geç kalmıştım. 10 yıla yakın süre stok soğutucu ile zorlandığı için ram yanmıştı çoktan. zaten stok sğutucudan çıkan aşırı sıcak hava koridrundan psu ya ulaşıp onun da tamirine neden olmuş daha önce.
sen bir diğer bileşenlerin tamamından emin ol. sonra da kalıpla çipi.
Diğer bütün malzemelerden emindim kuzey köprüsünü kalıpladım sorun ortadan kalktı şu anda sıkıntısız çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.🤗

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hami
Diğer bütün malzemelerden emindim kuzey köprüsünü kalıpladım sorun ortadan kalktı şu anda sıkıntısız çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.🤗
ne demek kardeşim. ben kalıplama işlemi ile uğraşmıyorum. o seviyeye gelmiş ürünlerde uğraşsam bile bartında yeterli müşteri potansiyelim yok :D
ama bak sana bir işim düştü madem kalıplama falan yapabiliyorsan. bizim bir x470 gaming plus anakartımız var. snowman t4 rgb yaptı yapacağını ve 2 ram slotu iptal oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne demek kardeşim. ben kalıplama işlemi ile uğraşmıyorum. o seviyeye gelmiş ürünlerde uğraşsam bile bartında yeterli müşteri potansiyelim yok :D
ama bak sana bir işim düştü madem kalıplama falan yapabiliyorsan. bizim bir x470 gaming plus anakartımız var. snowman t4 rgb yaptı yapacağını ve 2 ram slotu iptal oldu.
hay bu laptopun :D neyse o anakartın ben bakır yollarının koptuğundan da emn değilim işlemci soketinden şüpheleniyorum aynı zamanda. hafif bir eziklik de var.arza tespiti yapabilir misin? gerekirse bu soket deişimini kaça yaparsın? gerekirse bakır yolu da onarabilir misin? duruma göre tamir ya da yeni anakart alma yoluna gideceğiz.

Volani

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağrı ÇELENK
Mesaj otomatik birleştirildi:

hay bu laptopun :D neyse o anakartın ben bakır yollarının koptuğundan da emn değilim işlemci soketinden şüpheleniyorum aynı zamanda. hafif bir eziklik de var.arza tespiti yapabilir misin? gerekirse bu soket deişimini kaça yaparsın? gerekirse bakır yolu da onarabilir misin? duruma göre tamir ya da yeni anakart alma yoluna gideceğiz.
Yapılır sıkıntı olmaz da o attığım anakart benimdi onun için uğraştım onla ben normalde güvenlik kamerası takma, yazıcı, fotokopi makinası tamirine daha çok önem veriyorum dükkanda fazla durmuyorum ona bakacak zamanım olmayabilir maalesef. Bizim Trabzon piyasasında da kalıplama işini 2000 den aşağı yapan yok daha ucuza yapanı bulabilirsen başkasına yaptırmanı tavsiye ederim.🙂

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,060
Üyeler
140,757
Son üye
Adnan27
Top Bottom