Neler Yeni

Msı b450m gaming plus max anakart ve ses sorunu!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Sharlena

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus İbrahim Selçuk
Arkadaşlar yaşadığım sorunu size tam olarak açıklamalı şekilde aktarmak istiyorum lütfen bu soruna çözüm bulmama yardım edin her gün foruma girip yorumlarınıza bakacağım. Öncelikle sistemim bu şekilde Ben önceden bu sistemde msi a320m pro m2 v2 anakartını kullanıyordum fakat sesi karşı tarafa iletmedeki aşırı derecedeki azlık sebebiyle anakartımı değiştirme yoluna gittim çünkü mikrofonu valorant lol discord gibi aktif olarak kullanmaktayım ve sesi iletememek büyük bi sorundu neyse sonra 1000 TL karsılıgında msi b450m gaming plus max anakartımı sipariş ettim tüm bioslarını güncelledim bilgisayarı kurdum vesaire sonra baktım ses sorununu çözdüm nahimic falan indirdim her şeyi yaptım bir şekilde çözüldü. Bu arada kullandığım monitor Aoc 25 inch 75 hz full hd freesnyc gaming monitör dahili hoparlöre sahip ve sağ altta ses çıkış cihazlarını seçerken 2 seçeneğim oluyordu biri kulaklık biri de hoparlörden sesi alma falan bu sekilde hangisine ihtiyacım varsa onu açıyordum. Sonra mutlu mesut takılırken bir anda ekranın ışığı ekran kartı driverini yüklerken oldugu gibi kapanıp açıldı. daha sonra aynı gün içerisinde youtubedan video izlerken ses sanki hoparlör bozukmuş gibi cızırtılı gelmeye başladı ben videodan sandım fakat başka video açınca sesin hoparlörümden geldiğini anladım. Korkup reset attım bilgisayara daha sonra cızırtılı ses olayı geçmişti gün içerisinde yine takılırken bi anda ekran kapandı ve açıldıgında cızırtılı ses tekrar gelmişti ve ekranın hemen hemen her yerinde ama dar bi alana sıkışık olarak degil geniş geniş böyle kare kare pikseller çıkmıştı ama ölü piksel gibi değil baya bildiginiz küp şeker gibi ama kücük kücük renkli pikseller çıktı ve ekran dondu mouse falan hiç hareket etmedi. Sonrasında yine korkup reset attıgımda kırmızı ile işaretlediğim alanda AMD High Definition Audio Device yazısının olmadıgını ve sadece kullandıgım kulaklığın olduğunu gördüm seçme seçeneği yoktu artık. sonra sorun gider yaptım bir sorun tespit edilemedi dedi. Aygıt yöneticisine girip baktığımda sarı ünlem işareti vardı fakat kurulması gereken tüm driverları kurmuştum üstelik biosum güncel. Sonra arkadaşım pcye bağlanıp teamwiever ile sorunu düzeltti. Ama işin garip kısmı mesela 1 gün sorunsuz kullanıyorum ve AMD High Definition Audio Device yani monitörün ses çıkışını orda görebiliyorum ve aygıt yöneticisinde sarı ünlem olmuyor yatıyorum sabah kalkıp bilgisayarı açtıgımda tekrar gidiyor ya da bazen bi sonraki gün sabah bilgisayarı açtıgımda sorunsuz şekilde orada oluyor ertesi gün olmuyor kafasına göre gidip geliyor bu durumda ne yapabilirim bişeyler yanlış olsa mutlaka hiçbi zaman aktif olmazdı ama eğer bi şeyler doğru olsaydı da böyle gidip gidip durmazdı. Yardımınıza ihtiyacım var. (Bu arada ekranda kare kare görüntülerin çıkması ve cızırtılı ses gelmesi anlattıgım günlerin haricinde bir daha hiç gerçekleşmedi fakat ses sorunu hala devam ediyor bi gün oluyor bi gün olmuyor resetleyip açınca geliyor kafasına göre bazen de gelmiyor. Son durum bu arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum gerçekten....
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit: Arkadaşlar anlık olarak 4 Mayıs Pazartesi Saat 22.34 Pcye reset attım ve bahsettiğim monitörün dahili hoparlör çıkışı ses çıkış aygıtında gözükmeye basladı şu an bi sorun yok gibi davranıp beni kandırmaya çalışıyor lüttfen yardım pls ++upupup

Son düzenleme:

Sharlena

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus İbrahim Selçuk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç bu sorunu yaşayan ya da çözümü bilen bir arkadaşım yok mu yorumlarda bana destek olsun?? +++

Sharlena

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus İbrahim Selçuk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Desteekk!!

NoPan!c

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
kanka bende kafayı yeme noktasına geldim gözükmüyor neler yapdın varsa bir bilgin

Canxkarax

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,260
İsim
Can

NoPan!c

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
adam konuyu açalı 1 yıl olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada aynı anakart bende var sıkıntı yaşamadım bios güncelleyin
aa bios dedin iyi hatırlattın anakartı aldığımdan beridir bios güncellemedim tamam teşekkür edeirm iyi aklıma geldi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,821
Üyeler
140,703
Son üye
Mehmet543talha
Top Bottom