Neler Yeni

Çözüldü✓ Msi bravo 15 çok ısınıyor

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
hocam siz uzun süre yazmayınca bende youtubda arattım ve ryzen 4xxx serisinin yüksek ısılarda performans kaybı olmadan çalışabildiğini ve kendini oc yapabildiğini öğrendim. bunu şu video yardımı ile devre dışı bıraktım .

normalde oyunlarda en yüksek 4.1 ghz çalışıyordu işlemci ve kendini sabitliyordu. özelliklerine baktım işlemcinin max 4.2 ghz oluyormuş zaten. bunu devre dışı bırakıp 2.9 ghz sabitledi. oyunlarda şuan aynı fps değerlerini alıyorum 1 2 fps belki fark etmiştir. ve sıcaklık değerleri inanılmaz düştü. ekran resmini ekliyorum aradaki farkı siz anlayın kapalı ve açık halini. render performansı fark ediyor. fakat render yapılacağı zaman geri açabilirsiniz turbo modunu.
Render dediğiniz için sormak istedim bende, oyun dışında ne programlar kullanıyorsunuz acaba?

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Tempature Limit'i olabilen en yüksek dereceye çekin.

CPU TDP (W) yazan kısmı FPS'de düşüş yaratmayacak kadar düşürebildiğiniz kadar düşürün.
hocam dediğinizi yapmama gerek kalmadı yine de teşekkür ederim . videodaki ayarları yapınca düzeldi. iyi forumlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Render dediğiniz için sormak istedim bende, oyun dışında ne programlar kullanıyorsunuz acaba?
ben kullanmıyorum fakat videodaki adamda da aynı 4800h işlemci vardı. turbo frekans açıkken 5 dk yaptığı renderi 6.20 dk yapmış kapatınca

Ve FPS'te gram oynama yok çok iyi :D

Ooo bi saniye o zaman bende de 750H varsa bunu denemem lazım. Bir Excalibur kullanıcısı olarak şu an elim ayağım titriyor hocam :kedi:

Denetim masasından yapınca oyuna çok drop giriyor hemde fps azalıyordu fakat o videoda etki etmiyor ( sende de dahil )
yorumlardaki adam 97 dereceden 70e düşürdüm diyodu

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
hocam dediğinizi yapmama gerek kalmadı yine de teşekkür ederim . videodaki ayarları yapınca düzeldi. iyi forumlar

ben kullanmıyorum fakat videodaki adamda da aynı 4800h işlemci vardı. turbo frekans açıkken 5 dk yaptığı renderi 6.20 dk yapmış kapatınca

yorumlardaki adam 97 dereceden 70e düşürdüm diyodu
1630877070036.png

Bekleyin hocam deneyeceğim hemen ben de geri yanıt vereceğim :D

(lütfen güç planımın adına takılmayın :()

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Alıntıyı görüntüle

Bekleyin hocam deneyeceğim hemen ben de geri yanıt vereceğim :D

(lütfen güç planımın adına takılmayın :()
Jdkfksk ben sadece torrent oyunlarini rardan cikarirken etkin yaparim onu. Geri devre disi kalsin cok da umurumda degil

işin komik tarafı fanları en yükseğe almazsam 2 derece artiyor sadece sıcaklık çok ses yapıyordu kapattım bence şuan mutluyum

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Jdkfksk ben sadece torrent oyunlarini rardan cikarirken etkin yaparim onu. Geri devre disi kalsin cok da umurumda degil

işin komik tarafı fanları en yükseğe almazsam 2 derece artiyor sadece sıcaklık çok ses yapıyordu kapattım bence şuan mutluyum
1630877347417.png

Bende şu an eski kullandığım işlemci ghz düşürmesindense buna geçince tek bir fark gördüm. Bu arada işlemcimin temel hızı 2.6 ondan kaynaklı 2.5ghz de takılıyor. keşk 2.9-3ghz olsaymış ama neyse. Bendeki eski planda ghz sürekli oynuyordu bi 1.40 oluyo bi 1.90 oluyo sonra 2.40 a yükseliyor boş boşuna drop giriyordu fakat şimdi en azından 2.5-2.6 da sabit duruyor :D

Teşekkürler bu arada o videoyu atmasan hala droplarla uğraşıyo olurdum.

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Alıntıyı görüntüle

Bende şu an eski kullandığım işlemci ghz düşürmesindense buna geçince tek bir fark gördüm. Bu arada işlemcimin temel hızı 2.6 ondan kaynaklı 2.5ghz de takılıyor. keşk 2.9-3ghz olsaymış ama neyse. Bendeki eski planda ghz sürekli oynuyordu bi 1.40 oluyo bi 1.90 oluyo sonra 2.40 a yükseliyor fakat boş boşuna drop giriyordu şimdi en azından 2.5-2.6 da sabit duruyor :D
Sıcaklıklar değismedi mi. Ghz sabit olması daha iyi daha stabil bir oyun deneyimi sunar. Sıcaklıktan dolayı throttle yapmaz en azından.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Sıcaklıklar değismedi mi. Ghz sabit olması daha iyi daha stabil bir oyun deneyimi sunar. Sıcaklıktan dolayı throttle yapmaz en azından.
Sana şöyle diyeyim :
Gaming Mode'de 96ya çıkıyor minecraft oynasan bile
CS'de fazla fps almak ve drop yememek için iş moduna alıp 3.4-3.6ghz yapıyorum fakat fan fulluyorum yoksa yine 92 ye çıkıyor.

ama benim kullandığım veya senin attığın videodaki ayarlarla maksimum cpu 86 derece oluyor yani 10 derece bir fark var. şimdi stabil bir ghz değerine sahip olduğum için droplarında gideceğini düşünüyorum.

Büyük ihtimal bu ghz ayarıyla cs de 170 fps falan alırım. 144ün altına düşmesin de ne yapıyorsa yapsın

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Sana şöyle diyeyim :
Gaming Mode'de 96ya çıkıyor minecraft oynasan bile
CS'de fazla fps almak ve drop yememek için iş moduna alıp 3.4-3.6ghz yapıyorum fakat fan fulluyorum yoksa yine 92 ye çıkıyor.

ama benim kullandığım veya senin attığın videodaki ayarlarla maksimum cpu 86 derece oluyor yani 10 derece bir fark var. şimdi stabil bir ghz değerine sahip olduğum için droplarında gideceğini düşünüyorum.

Büyük ihtimal bu ghz ayarıyla cs de 170 fps falan alırım. 144ün altına düşmesin de ne yapıyorsa yapsın
Yine de iyi bence 96 nere 86 nere. Ekraniniz zaten 144 altina düşmedigi surece dediginiz gibi birsey fark etmez. Sizin adiniza mutlu oldum. Iyi geceler

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Celil Emre Danişmant
Ki
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır bu laptobu kullanıyorum. 4800h rx 5500m var. Sistem gereksinimi yüksek oyunlara girince işlemci 100 dereceleri görüyor. Fanlar en yüksekte cooler boost açık olmasına rağmen. Laptop soğutucum yok fakat arkasını 4 5 kitapla havaya kaldırdım. Yaklaşık 4 parmak yüksekte duruyor. Ben buna soğutucu alsam ve termal macununu değiştirsem ne kadar fark eder değerler.

Örnek oyunları yazarsam :
Mafia 1 Definitive edition : 95 - 101 derece
The forest : 91-105 derece
Dishonored 1 : 92 derece
Lol : 78-85 derece

Bana bir çözüm sunun ne yapabilriim. Fpslerde sıkıntı yok fakat w a s d olan yer biraz sıcak oluyor.
Kitapları giriş ızgarasını kapatacak şekilde koymuş olabilirsin. Kitap yerine altındaki kauçuk ayaklarının altına silgi koyabilirsin. Veya telefon dikdörtgen biçimde olan telefon kutusunu tam arka-orta tarafa yerleştirip çapraz şekilde kullanarak bir hava sirkülasyonu sağlayabilirsin. Bence bunları kontrol eder ve uygularsan sorunun çözülür.

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Ki

Kitapları giriş ızgarasını kapatacak şekilde koymuş olabilirsin. Kitap yerine altındaki kauçuk ayaklarının altına silgi koyabilirsin. Veya telefon dikdörtgen biçimde olan telefon kutusunu tam arka-orta tarafa yerleştirip çapraz şekilde kullanarak bir hava sirkülasyonu sağlayabilirsin. Bence bunları kontrol eder ve uygularsan sorunun çözülür.
Hocam konuyu okursaniz sorunu çözdüm ondan kaynaklı değilmiş zaten

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,652
Üyeler
157,746
Son üye
batuhan488
Top Bottom