Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Msi GF63 RTX4050 Laptop 25,649₺🔥🔥

weiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
mehmet

NZXT

80+ Bronze
Bataryası iş veya ofise uygun değil. Adına rağmen ince bir laptopta değil. Oyuncu laptoarında bile 3 veya 4 saat boş şarj gittiği konuşulurken bunun bu limitlere rağmen benzer süre kadar gitmesi onu ne oyuncu ne de iş sınıfına sokar bence. Adamlar pl1 yiyen ekran kartı yapmışlar daha ne olsun ? Merak ettim. Buna 4050 ekran kartına sahip ofis laptopu mu diyelim ? Sen söyle.
Alıntıyı görüntüle
Basit donanım dediğiğin laptoplar bile bundan daha başarılı olabilir ofis konusunda. Onlar en azından "Gaming laptop" diye pazarlanmıyor. Savunulacak bir tarafı anca kullanıcısı ile olur diye düşünmekteyim.
Cihazda çok fazla limit gözüküyor. İşlemci ekran kartı ve diğer kompanentlerin TDP değeri PL1 Ve PL2 Limitleri tarafından limitlenmiş. Ve işlemci thermal throttling yiyiyor bu cihaz hangi marka. Nasıl böyle limit yığını bir cihaz üretebilmişler. Cihaz PL1( Uzun süreli turbo limitlemesi) var ekran kartında bile. Bunu cihazı yapan muhendisler ne düşünerekten bu kadar tdp ve tgp değerlerini limitlemiş aklım almıyor bildiğin kullanıcı dolandırmaktan başka bir şey değil. Bir TPL sekmesini atarmisıniz kaç W olarak limitlemiş bu marka bu cihazı çok merak ettim.

Son düzenleme:

Noxeble

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Burak
45w ile 100w arasında tabii ki ciddi fark var yanlış yönlendirmeyelim.
yok kardeşim yok gir bak testlere 3-5 fps fark var 140w ile bile. 4x serisinde fark yok denecek kadar az yanlış yönlendirmeyelim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Can
Hemen hemen iki model arasındaki tek fark ekran kartı voltajı ama aradaki voltaj farkı 10-15 fps fark yaratıyor aradaki fiyat farkına değer ben sadece Hepsiburada üzerinden bakıp atmıştım
Keşke tek fark o bahsettikleriniz olsa .Arada dev gibi bir soğutma farkı var. Soğutması ofis bilgisayarlarından hallice. Bazı farklılıklar kağıt üzerinde yazmıyor maalesef.

Senerr

80+ Bronze
Sen öyle diyosan öyledir. Konuşacak bişeyim yok.

Tamam sen öyle düşünmeye devam et.
Ama sorumu cevaplamamışsın. Beklentin ne anlamadım ama ofis için öneren görmedim ben bu laptopu. Ortada kendi düşüncem yok açıkçası.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Can
Keşke tek fark o bahsettikleriniz olsa .Arada dev gibi bir soğutma farkı var. Soğutması ofis bilgisayarlarından hallice. Bazı farklılıklar kağıt üzerinde yazmıyor maalesef.
Hocam iki modeli de kullanmadığım için soğutmalarını maalesef bilme imkanım pek yok mühendisi de değilim içini de bilmiyorum kağıtta yazanlara göre yorum yapabilecek kadar bilgim var kullanmış birinden veya tecrübe etmiş birinden tavsiye almak tabii ki daha mantıklı olur

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,117
İsim
Oğuz
45 Watt zorbalama yorumu. 45 Watt'ları zorbalamak isteyenler yorumu beğenebilir.
45 Watt almayınız!!!!!

Hocam iki modeli de kullanmadığım için soğutmalarını maalesef bilme imkanım pek yok mühendisi de değilim içini de bilmiyorum kağıtta yazanlara göre yorum yapabilecek kadar bilgim var kullanmış birinden veya tecrübe etmiş birinden tavsiye almak tabii ki daha mantıklı olur
Dediğim gibi hocam, ben o kasanın aksine yeni çıkan kasasını kullanıyorum. O kasada soğutma adına çok kötü bir performans gördüm şu güne kadar çevremden ve forumlardan gördüğüm kadarıyla. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam tek fan ve tek hava çıkış ızgarası kullanılıyordu. Yeni kasa tipinde de oldukça iyi bir soğutma, 2 ızgara ve 2 fan bulunuyor.

Lee-Mi-Hyun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
ömer
lenovo loq alın 70 dereceyi geçmiyor işlemci sessiz modda bile

45 Watt zorbalama yorumu. 45 Watt'ları zorbalamak isteyenler yorumu beğenebilir.
45 Watt almayınız!!!!!
75 Wattları da zorbalayalım mı :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

lenovo loq alın 70 dereceyi geçmiyor işlemci sessiz modda bile
1709401523740.png

Nitro 5 buna güldü :D

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,117
İsim