Neler Yeni

MSI notebook'um çok ısınıyor

Memink

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Emin Kutlu
Merhabalar öncelikle MSI GF65 Thin 10SDR-638XTR model bir notebook'um var uzun zamandır ısınma problemi çekiyorum hatta ilk aldığımdan beri fakat normal olduğunu düşündüğüm için çok kurcalamadım bir süre sonra canımı sıkmaya başladı ve baktım en basit işlemde bile çok rahat 90 derecelere geliyordu macun fan bakımı yaptırmaya karar verdim ve yaptırdım fakat hala sorun devam ediyor hala oyunlarda vs. haddinden fazla ısınıyor çevremdeki insanların da acer gibi notebookları var fakat onlarda herhangibir böyle ısınma olmazken bunda ciddi ısınma olması çok canımı sıkıyor her hangi bir sorunu yok bakımları yeni yapıldı fakat aşırı ısınıyor arkada hiçbirşey açık değil sadece google dan bu forumu yazarken bile cpu sıcaklıpı 80 civarında oyun oynarken siz düşünün fakat tüm bunlara rağmen kullanım değerleri oldukça düşük lütfen bilginiz varsa yardımcı olun.

Intel i5 10300H
Nvidia GTX 1660ti (notebook)
8 GB Ram

sistem özellikleri bunlar.

Golf 4 R32

80+ Silver
Thin model olduğu için ısınıyor. Thin modellerde tek fan var çünkü.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Mertol
O cihazın ısınması normalde google da bu kadqr ısınması normal değil. Virüs taraması yapmanızı tavsiye ederim

neptün yüksel

80+ Bronze
AMD ve INTEL ısınma konusundas farklılıklar gösterir. AMD ısınmama konusunda çok iyidir.

Arkadaşların işlemcileri nelerdir?

Memink

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Emin Kutlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Thin model olduğu için ısınıyor. Thin modellerde tek fan var çünkü.
Bakımları yapılırken açtığımızda çift fan vardı ama bunun için herhangibir çözüm yok mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD ve INTEL ısınma konusundas farklılıklar gösterir. AMD ısınmama konusunda çok iyidir.

Arkadaşların işlemcileri nelerdir?
Yazdığım gibi i5 10300H var

121709

80+ Silver
Bakımları yapılırken açtığımızda çift fan vardı ama bunun için herhangibir çözüm yok mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazdığım gibi i5 10300H var
Bu derece isinması çok anormal, kaspersky taraması yap, geçmezse temiz format at, en son çare servisine yolla yada ürün değişim talep et.

Golf 4 R32

80+ Silver

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,322
İsim
Hakanbey
turbo boost kapat ısınmaz

Memink

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Emin Kutlu
Bu derece isinması çok anormal, kaspersky taraması yap, geçmezse temiz format at, en son çare servisine yolla yada ürün değişim talep et.
1 ay önce kadar format attım öncesinde de sornasında da sorun hala devam ediyor garantisi yeni bitti o yüzden satın aldığım incehesapa talpete bulunsam da sonuç alacağımı zannetimiyorum

121709

80+ Silver
1 ay önce kadar format attım öncesinde de sornasında da sorun hala devam ediyor garantisi yeni bitti o yüzden satın aldığım incehesapa talpete bulunsam da sonuç alacağımı zannetimiyorum
Temiz bir yerde baktır cihaza.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,654
Üyeler
141,737
Son üye
fkrtvc
Top Bottom