Neler Yeni

MSÜ den hava harp okuluna gitmek mantıklı mı ?

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Mehmet
Merhaba arkadaşlar. Şuanda 14 yaşındayım bu sene LGS ye hazırlanıyorum ve artık seçeğim mesleği kesinleştirmenin vakti geldi. MSÜ`ne gitmek istiyorum. 2023 taban puanları bu şekildeymiş;

1725456511269.png

Sizce bu puanlara hava harp okulundan pilot olmaya değer mi ?
Yoksa bu puanlarda seçebileceğim daha iyi bölümler varmı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sayısal derslerim sözel derslerimden daha iyi

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,837
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Hava Harp okulu Türkiye'de gidebileceğin en iyi okulların başında gelir. Ayrıntılı bilmiyorum lakin kuzenim orada okuyor şu anda, bilgi alabilirim. Daha okurken bile elit bi yaşantısı var.

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Arif
Merhaba arkadaşlar. Şuanda 14 yaşındayım bu sene LGS ye hazırlanıyorum ve artık seçeğim mesleği kesinleştirmenin vakti geldi. MSÜ`ne gitmek istiyorum. 2023 taban puanları bu şekildeymiş;

Alıntıyı görüntüle
Sizce bu puanlara hava harp okulundan pilot olmaya değer mi ?
Yoksa bu puanlarda seçebileceğim daha iyi bölümler varmı ?

Sayısal derslerim sözel derslerimden daha iyi
Bu puanlar msü sınavının puanları hocam. Bunun dışında yks'ye girmeniz ve Ayt de sayısalda ilk 200-150 bin sıralamaya rahat girmeniz gerekmektedir. Bunları da başarırsanız MSÜ Kara Harp Okulu yerleşkesinde sırasıyla fiziki, sözlü ve sağlık mülakatlarından geçmeniz gerekli. Bunlardan geçtikten sonra aday değerlendirme puanları açıklanır ve yeterli puanınız varsa okula çağırım başlar. Bunların hepsi çalışarak yapılacak şeyler (sağlık mülakatı hariç) ama unutmamanız gereken şey askeri disiplinin çok ağır olduğu. Eğer disiplinli biriyseniz ve Harp okulu bünyesinde barınabileceğinizi düşünüyorsanız bu üniversite ile ilgilenin aksi halde çok zorluk çekersiniz.

Hava Harp okulu Türkiye'de gidebileceğin en iyi okulların başında gelir. Ayrıntılı bilmiyorum lakin kuzenim orada okuyor şu anda, bilgi alabilirim. Daha okurken bile elit bi yaşantısı var.
Elit bir yaşantı sizin kuzeninizin dışarıya yansıttığıdır hocam. Çokta öyle değil sıkı bir yönetim var çünkü. Katlanamayıp bırakanlar çok.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu puanlar msü sınavının puanları hocam. Bunun dışında yks'ye girmeniz ve Ayt de sayısalda ilk 200-150 bin sıralamaya rahat girmeniz gerekmektedir. Bunları da başarırsanız MSÜ Kara Harp Okulu yerleşkesinde sırasıyla fiziki, sözlü ve sağlık mülakatlarından geçmeniz gerekli. Bunlardan geçtikten sonra aday değerlendirme puanları açıklanır ve yeterli puanınız varsa okula çağırım başlar. Bunların hepsi çalışarak yapılacak şeyler (sağlık mülakatı hariç) ama unutmamanız gereken şey askeri disiplinin çok ağır olduğu. Eğer disiplinli biriyseniz ve Harp okulu bünyesinde barınabileceğinizi düşünüyorsanız bu üniversite ile ilgilenin aksi halde çok zorluk çekersiniz.

Elit bir yaşantı sizin kuzeninizin dışarıya yansıttığıdır hocam. Çokta öyle değil sıkı bir yönetim var çünkü. Katlanamayıp bırakanlar çok.
13 yaş 9 aylığım boyum 1.70 20 ye kadar uzayacağını varsayarsak 1.82 falan olurum herhalde sağlığımda yerinde olur sigara falan kullanmam. Çalışmanın disiplinini kurup hayallerimi bırakmayacağım

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,837
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Tabii ki, hava harpe gidiyosun sıkacaksın dişini

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Mehmet
Suanki denemelerinde ortalama 400/450 puan alıyorum sizce çalışmamı bu şekilde surdurursem kazanabilir miyim

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Arif
13 yaş 9 aylığım boyum 1.70 20 ye kadar uzayacağını varsayarsak 1.82 falan olurum herhalde sağlığımda yerinde olur sigara falan kullanmam. Çalışmanın disiplinini kurup hayallerimi bırakmayacağım
Sağlıktan kasıt bu değil hocam göz derecesi, düz taban durumu, skolyoz, ve aklınıza gelebilecek her türlü sağlık kontrolünden geçiyorsunuz. Ben bu sene Kara Harp Okulu için mülakatlara gittim fiziki ve spordan geçtim sağlık mülakatında Miyop'dan elendim. Göz çizdirip bir daha katılacağım.

Suanki denemelerinde ortalama 400/450 puan alıyorum sizce çalışmamı bu şekilde surdurursem kazanabilir miyim
Hocam yolunuz uzun zamanla öğreneceksiniz. Siz muhtemelen sadece MSÜ sınavından o puanları alıyorsunuz artı olarak bir de AYT var.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Mehmet
Sağlıktan kasıt bu değil hocam göz derecesi, düz taban durumu, skolyoz, ve aklınıza gelebilecek her türlü sağlık kontrolünden geçiyorsunuz. Ben bu sene Kara Harp Okulu için mülakatlara gittim fiziki ve spordan geçtim sağlık mülakatında Miyop'dan elendim. Göz çizdirip bir daha katılacağım.
Skolyoz mu ? Bende skolyoz vardı doktor birkaç egzersizle geçeceğini söyledi sıkıntı çıkmaz dimi

Ayt çok zormu ya

Göz derecemde 1.25

Hocam yolunuz uzun zamanla öğreneceksiniz. Siz muhtemelen sadece MSÜ sınavından o puanları alıyorsunuz artı olarak bir de AYT var.
Umarım bir dahaki katilista kazanırsın

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Arif
Skolyoz mu ? Bende skolyoz vardı doktor birkaç egzersizle geçeceğini söyledi sıkıntı çıkmaz dimi
Dereceye bağlı hocam onu ortopedi doktoruna randevu alıp ölçtürebilirsiniz derecenin üstündeyse kalırsınız. Hava Harp Okulu için skolyozun olmaması lazım diye biliyorum.

Ayt çok zormu ya

Göz derecemde 1.25

Göz dereceniz de sınırın üstünde hocam maalesef her gözün 1'er derece hakkı var.

Ayt yks sınavının bir bölümü hocam cumartesi tyt pazar Ayt sınavı yapılır ve harp okulları Ayt sınavını baz alır. Tabii ki tyt den de belirli bir puanın üstünü ister.

Amin hocam inşallah.

Rulep

80+ Gold
hava harp okulu askeri bir okul girenlerin küçük bir kısmının pilot olabildiğini unutmayın diğer birimlerde çalışmayı göze alıyorsanız tercih edebilirsiniz gerçi gözden kalıyorsunuz

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Arif
hava harp okulu askeri bir okul girenlerin küçük bir kısmının pilot olabildiğini unutmayın diğer birimlerde çalışmayı göze alıyorsanız tercih edebilirsiniz gerçi gözden kalıyorsunuz
Göz çizdirilebilir hocam. Farkedilmezse sıkıntı çıkmaz o da biraz şans meselesi.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Mehmet
Gözum düzgün görüyor o anlık hevesle gözlük almak istemiştim

Göz çizdirilebilir hocam. Farkedilmezse sıkıntı çıkmaz o da biraz şans meselesi.

Sağlıktan geçmek tamamen torpil işi 2 3 kişinin onayı gerek sadece

Son düzenleme:

Rulep

80+ Gold
engel olduğu halde geçen varsa göz yumuluyordur kara ve deniz için neyse de hava harp bunlar pilot adayı eğer ki pilot olurlarsa altında verilecek uçağın fiyatı da belli doktorlar bu riski alabiliyorlarsa bir şey diyemeyeceğim

Top Bottom